Strumfi de iul-aug 2007 (134)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

helou fetele
vio,cum e lauras fluturas?
eu am luat pampers libero,are fii-miu niste bube acolo unde e elasticul..daca nu-si revine pana maine revin la pampers sau happy.

noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Neatza fetele!

Carla, invatati copilu' la prostii

Fetitzele care stati la casa, stiti cumva care e cea mai eficienta metoda de combatere a rozatoarelor? Ca precis e ceva soarece sau mai rau pe-acolo si mi-e tare frica

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
poze Laurash

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fianna spune:

Corina nasoala faza cu nasii, nu-mi vine sa cred ca niste prieteni te pot lasa asa balta in clipa in care ai mai multa nevoie de ei. Eu n-am fost niciodata nasa dar mi-as dori. Singura ocazie pe care am avut-o, la nunta prietenei mele, mi s-a spus ca nu se poate pt ca sotul meu e catolic si preotii ortodocsi nu accepta. Sniif!

Apropos de obiceiuri alimentare, eu incerc sa am tot timpul ceva de rontait la mine si ii pun la dispozitie( adica la indemana lui) tot felul de chestii sa se serveasca daca ii e foame. Are fructiera la inaltimea lui si eu ii mai dau crackersi/ biscuiti/ cascaval/ stafide/ amestec de nuci si alune. Avand in vedere ca e foarte activa consuma multa energie si are nevoie de gustari foarte dese. Cu mesele insa nu stam prea bine pt ca nu mananca deloc carne si mai nou nici oul nu-i mai place asa ca fac tot felul de amestecuri de legume si, cum nu mai vrea sa fie hranit ci sa manance singur mesele dureaza muuult, jumate ajung pe jos, e dezastru.

Eu la Bucuresti locuiam cu mama alaturi si tare bine era. Mama e in general ascultatoare si cam facea ce zic eu desi in unele privinte aveam lupte. Evident de vorba de imbracat- obsesia sosetelor si a caciulii si de mancat- nu doarme pt ca ii e foame. Dar zau ca imi era tare bine!

Eu tocmai am clacat la curatenie si am chemat ajutoare. Speram sa ma descurc singura dar n-am reusit. Nu o sa ma mai plang insa niciodata ca Romania e scumpa, cele 4 ore de curatenie de azi ma costa echivalentul a 140 de lei! Ar fi ok daca as stii ca mare parte din suma o va primii tipa care a venit dar se pare ca ele primesc foarte putin si agentia ia grosul.

Valen am auzit ca e foarte frig la voi asa ca iti trimit mult mult soare virtual de aici!

fianna cu printisorul Matei


Despre Minunea mea mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Vio, copilul ne invata pe noi la prostii, nu invers, ca noi zicem elefant si nu fututant, zicem corina-cory nu coiiiiii, deci copilul e de vina .
Fianna, scumpa curatenia pe acolo, desi ma gandesc ca si aici ar fi la fel daca iti faci cu firme. Trimite niste grade si la noi, ca mie mi se pare tare frig, mai ales la ora asta.

Carla, s.27 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Asa, carla, da vina pe copil!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
poze Laurash

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

buna dimineata !!!

Corina, sper ca peste noapte te-ai mai linistit, lasa deoparte supararea, e un eveniment prea important ca sa fie umbrit de asemenea oameni ...

Violeta, pentru soareci sunt niste graunte de grau cu otrava, se gasesc la pliculete, sau o metoda folosita des de soacra-mea: pe o bucata mare de sticla sau plastic pune un fel de adeziv si o bucata de slanina sau branza, soarecii vin si se lipesc acolo. adezivul ala cred ca e ceva special, o sa intreb de unde il cumpara

noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui violetan
Fetitzele care stati la casa, stiti cumva care e cea mai eficienta metoda de combatere a rozatoarelor? Ca precis e ceva soarece sau mai rau pe-acolo si mi-e tare frica



me frik, me frik, sa dorm singurik.......... tare faza!

ia-tzi o matza!!!!!!!!!!!!!!!!!!

stiu ca exista niste graunte cu otrava. faza nasoala cu hartia adeziva e ca soarecele se prinde viu acolo si trebuie sa faci ceva cu el........ adik sa-l linsati sau..........sa-l impaiati!. scuza-ma, dar nu ma pot abtine! pt tine e o problema serioasa..........dar ma distreaza la culme.

valen. mai zi-ne despre tine!

brazuca, nu te stresa. o solutie se va gasi. daca nu gasesti pana in ceasul al 12-lea, ma ofer eu! numai ca n-am parale fara numar-fara numar!. acu serios, nu fa o tragedie din asta! sotutii exista!
felicitari pt deni vorbareatza. parca a inceput si andrei sa mai zica cate ceva......cand il intreb cati ani are, imi zice ca : "ti" . oare ce-o fi?

"mai avem nevoie si de iarba......"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui mychydutza

Citat:
citat din mesajul lui violetan
Fetitzele care stati la casa, stiti cumva care e cea mai eficienta metoda de combatere a rozatoarelor? Ca precis e ceva soarece sau mai rau pe-acolo si mi-e tare frica



me frik, me frik, sa dorm singurik.......... tare faza!

ia-tzi o matza!!!!!!!!!!!!!!!!!!




"mai avem nevoie si de iarba......"



Razi tu razi dar eu am fugit de acasa acum 2 zile cand am vazut un paianjen in sufragerie. Mi-am luat copilul si m-am dus la o prietena si am revenit doar dupa ce mi-a confirmat husbandul ca l-a omorat!

Eu o sa-mi iau o reptila!

fianna cu printisorul Matei


Despre Minunea mea mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Fianna v-am admirat pozele si am uitat sa iti spun ca va invidiez. Tare asi da si eu o fuga pana acolo dar criza ne tine in loc.
Valen si eu am cunoscut copiii nasilor foarte tarziu (dupa 20 de ani). Imi place postura de nasa dar ma mai trage sotul de maneca (el e contabilul casei).
Georgi si Andra s-a iritat de cateva zile la spate si folosim scutece happy. Eu cred ca e de la dermatita caci i-a aparut si la incheieturi si pe fata. Nu a mai fost niciodata asa de rau. Sper sa scapam fara cortizon.
Pt spate o las fara scutec aproape toata ziua. Ii pun doar la somn si cand merge mai mult afara. Dimineata de ex a mers sa il duca pe Alex la gradi si nu i-am mai pus (de fapt nu mai aveam nici unul in casa).
Tu cand ai examenul? Eu maine dimeneata sper sa scap de el.
Trebuia sa votez niste poze cu strumfi acorbati dar am pierdut adresele. Va rog sa imi trimiteti si mie adresa pe mail.
Din ciclul ca mine sa nu faceti vineri spre sambata noaptea Andra a dormit fara scutec. S-a trezit dimineata inghetata si nu a spus nimic. Mi s-a parut suspect ca nu se baga langa mine in pat cum face de obicei. Mama zapacita ce sunt, am uitat sa ii pun scutec si sincer nu stiu cat a stat uda. A dormit toata noaptea si nu a racit desi dimineata am plecat la munte si s-a jucat destul de mult in zapada.
Cu mancarea noi stam prost. Are zile cand nici laptele nu il bea tot. La munte ma asteptam sa manance bine dar sincer nu stiu cu ce traieste. Ieri dimineata nu a vrut laptic, la ora 10.00 un mar cu biscuiti, la 13.00 trei linguri de supa, la 14.00 cam 150 ml de lapte, la 18.00 putin piure si o gurita de gratar, apoi multe boabe de porumb (astea ii plac tare mult). A adormit la ora 21 fara lapte.
Iaurt ar fi mancat la orice ora dar acum daca gusta e bine. nu stiu ce sa ii mai fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Hello si pupici fetele!
Ne-am mai linistit putin si speram ca o sa rezolvam pana la urma. In cel mai rau caz il pun pe unchiul meu nas, vrea nu vrea. Nemaritata nu raman eu asta e clar.

mychy

carla super tare Saby!

vio de-aia nu ma duc eu la mamaia la tara, de frica zgomotelor suspecte. Si ca sa il citez pe taica-miu "mai mie nu imi e frica de ei...dar mi-e scarbaaaa". Daaaa sigur ca da!

nico si noi stam foarte prost cu mancarea. Nimic nu vrea sa manance, decat daca o las pe ea sa manance singura si evident ca nu reuseste sa duca la gura mare lucru. Ma gandesc ca nu ar sta sa moara de foame, deci pana la urma o sa manance.

fianna stai sa vezi cand o creste Matei putin si o incepe sa iti aduca lacuste, gandacei si alte de genu' sa ti le arate. Copiii au o atractie pentru gaze de tot felul.

mamik de Denisa Maria (20.07.2007)



A child is not a vase to be filled, but a fire to be lit

www.tickerclub.com/cache/42ee662a1f.png" target="_blank"> AMR putin

Mergi la inceput