Strumfi de iul-aug 2007 (134)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Brazuca capul sus, gasiti voi repede pe cineva.
Eu recunosc ca am fost in punctul sa renuntam a mai nasi dar eu cred ca era pe buna dreptate. Ne-au sunat sa ne intrebe, am acceptat, apoi pana la nunta nici un semn. Nici macar o invitatie. Am aflat de la o ruda unde este nunta. Am fost figuranti pe banii nostrii (sotul imi tot amintea asta). Dupa nunta nici macar un telefon. Nu ma asteptam sa vina prea des la noi ca doar ne despart 400 km dar un telefon pot sa dea. Desi suntem rude nu imi cunosc copiii. Si nu sunt niste amarati.
Alina.a un pupic dulce pentru Elisa. Mi-au placut mult pozele. tare obraznic e posteriorul tau (vorbeste invidia din mine ).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Carmena, multumesc mult pentru tot, nici nu stiu cand am ajuns aici, am intrat deja in luna a 7-a...

Carla, s.27 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Buna!
Brazuca, imi pare rau, dar sigur gasiti pe altcineva in loc. nu aveti in preajma prieteni mai apropiati, care sa fie si casatoriti? Cnad e nunta? eu zic ca aveti timp, chiar daca nu f mult...
Alina.a, mi-au placut tare mult pozele. Misto de voi, calatoriti mult
Arhdy, sa alegi ce e mai bine pt voi toti
Oanamada, in general am observat ca bunicii au chestia asta, fixul asta cu datul de mancare la copil aproape non stop, pe principiul sa roada mai mereu ceva, chestie cu care nu prea sunt de acord. Adica, chiar tre' sa manance continuu cateceva? Plus alta chestie, sa lasi pe masa n-spe prajituri dulciuri, sa se serveasca copilul cu cat vrea. E adevarat ca am si eu o problema cu dulciurile asa, fara numar, fara numar. Asa ii mai dau si eu prajiturele, dar cu masura, adica un nr stabilit dinainte de bucati, restul ascuns.


Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007 www.andreeaioana.ro" target="_blank"> Poze
Povestea sarcinii si a nasterii


si Ana Maria - 13 noiembrie 2008
Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Monicabo, copilul trebuie sa aiba ore fixe de masa si de snack, stomacul trebuie sa ia si pauze, cum naiba prajiturele fara numar? Pai cum sa mai manance la masa daca are dulciuri la discretie?
Arhdy, , o sa rezolvati voi intr-un fel, imi place ca stii ce vrei.

Carla, s.27 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

Brazuca, imi pare rau pt. ceea ce vi se intampla dar si pt. ca nu stam mai aproape, ca ne-am fi oferit pe post de nasi. Ciudat, unii isi cauta nasi, altii fini. Eu am suferit toata copilaria ca nu mi-am cunoscut nasii si ca nu merg la ei in vizita asa cum faceau alti copii, in plus, am avut o curiozitate exagerata in a o cunoaste pe fata lor, Valentina, careia ii port numele. Dom'le, toata copilaria mi-am imaginat-o pe aceasta Valentina (probabil pt. ca ma identificam cu ea intr-o anumita masura) si tare dezamagita am fost cand ne-am intalnit accidental in 311: blonda, ochi albastri,slaba si inalta, adica altfel decat mi-o inchipuiam. Nu pierdusem nimic deci. Ce de probleme!!!!Alina bulina, v-am admirat pozele, tare frumoase sunteti mai!!!Fiana, ma bucur sa te recitesc. (frumoase pozele tale, Matei e dulce foc!)carla, sanatate multa!Vroiam sa va mai spun ceva dar am uitat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Hei!
Valen, ce-ai uitat sa ne spui??

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
poze Laurash

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Multumesc mult pentru incurajari fetelor. M-am mai linistit putin si sper sa si reusesc sa dorm la noapte ca de vreo doua nopti nu reusesc deloc.

Despre bunici ce sa mai zic. Stam cu ai mei deci logic ca mai stau si ei cu ea cand nu sunt eu acasa. Nu prea le las indicatii ca in principiu cam stiu ei ce e de facut. Discutii mai am cu tata ca ii tot da sa guste din mancarurile facute de el...ca ii e pofta. Daca nu ar gati gras, nu as avea nimic impotriva. Oricum parerea lui e ca eu gatesc foarte rau pentru Deny, ca mancarea ei nu are gust ca nu e sarata ca a lui, si daca ii las mancare si ea nu mananca, el cu siguranta mai pune sare...ca "sigur ii place asa sarat"


mamik de Denisa Maria (20.07.2007)



A child is not a vase to be filled, but a fire to be lit

www.tickerclub.com/cache/42ee662a1f.png" target="_blank"> AMR putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Corina, indopatul continuu al copilului e una, dar sa-i dea sarat si gras e altceva, poate sa o imbolnaveasca si sigur stii asta. Nu stiu ce sa zic, poate reusesti sa nu o mai lasi cu ei la ora mesei, dar trebuie sa rezolvi intr-un fel, daca bunicul nu pricepe.

Carla, s.27 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Carla evident ca nu il las pe el. Oricum nu se descurca. Mama e responsabila cu Deny cand eu nu sunt, si in ea am incredere ca face ce trebuie.

Valen

Deny in ultima vreme incepe sa vorbeasca din ce in ce mai multe si parca mi se ia o piatra de pe inima ca abia asteptam sa o aud vorbind. Mai nou numara pana la doi si spune frumos :dioiiiii
Din pacate se observa ca nu a stat in preajma copiilor, pentru ca ii e frica de ei. Iubeste copiii, dar cand vine unul prea direct la ea sa o studieze, prima reactie e sa se fereasca si sa fuga...macar le zice asa din fuga pa pa-pa pa

mamik de Denisa Maria (20.07.2007)



A child is not a vase to be filled, but a fire to be lit

www.tickerclub.com/cache/42ee662a1f.png" target="_blank"> AMR putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Corina, ce bine ca poti avea incredere in mama ta, super.
Deni trebuie sa fie tare dulce cand saluta copiii in timp ce fuge de ei .

Saby zice de toate, majoritatea foarte corect, dar cel mai tare ma distreaza zilele astea ca spune la elefant "fututant" .

Carla, s.27 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput