Colectia de toamna - iarna 2005 (232)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mneatza! Azi am zi de toceala la biblioteca. Si la 12.30 ma intalnesc cu profu' de licenta.Sa vedem daca e bun de ceva ce am copt pana acum.

Lavi, ce fain de voi ca aveti timp de povestit.Mie-mi lipseste mult chestia asta. Cum Adila ajunge la 23-24 si pleaca la 5-6-7 maxim, de unde timp pentru asa ceva. Si-n seara asta pleaca pentru vreo 10 zile in Germania. Sarh e happy, ca i-a dat comanda de ... macara rosie!
As face ceva duminica asta. Poate ne vedem, ca sambata terminam antibioticul, deci putem declara ca suntem reparate, nu?

Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Noki sunt pro sa ne vedem, am bagat un ochi pe Accuweather, tocmai au schimbat prognoza, din 11 grade max duminica au pus 8.
Picnic no way, eventual un parc cu geci groase pe noi, sau alte idei va rugam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Hello!

Ripley, sanatate Irisucai!

Meems, sanatate multa si tie!

Am vizionat pozele Taniei si ale Catalinei! Frumosi foc copii! Tania, ai tai seamana leit - Che mi se pare inaltut iar Ana e o dulcica cochetica!
Bia e tare simpatica, mai ales cand se stramba!

Gabi, ce bine merge Mateea cu bicicleta! Bravo! E tare frumusica si inaltuta ! (cred totusi ca si voi sunteti inalti amandoi)

Lavi la noi , din pacate, nu functioneaza principiile astea cu gradi - la mine in cartier este o renumita gradinita (zic "renumita" pentru ca toate "personalitatile" orasului isi aduc copii acolo - nu conteaza daca vin din capatul celelalt al orasului, sau din localitatile din apropierea Buzaului, daca au pile, au loc asigurat) iar eu care stau la max 200 m de gradi nu o pot duce pe Daria acolo pentru "nu mai sunt locuri, ne pare rau!" Daca as fi inscris-o la cresa acolo (fara sa o duc, se putea si asa) aveam loc asigurat acolo, dar nu m-am gandit ! Eu as fi vrut sa o duc acolo pentru ca acolo e inscrisa prietena Dariei si ma gandeam ca le-ar fi adaptarea mai usoara, avandu-se una pe alta ... (poate gresesc, totusi!)
Oricum aseara Daria a inceput sa se smiorcaie ca ea vrea la gradi ! (desi pana acum n-a fost acolo decat in vizita!)


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“God could not be everywhere and therefore he made mothers.”

Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa EMMA in fiecare zi ora 13 !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

NEATZA

Meems , multa sanatate si refacere rapida

Lavi , ce frumos povestesti tu de fetele tale, cum se joaca ele

Noki , ce mai face Sarah, cum se simte?drum bun lui Adi.

Delia , multa sanatate Irisucai

Corap , nu mai spui nimic? ce faceti, plecati la tara?

Roxana , voi cum sunteti? ce face Alexia a reanceput gradi?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~`

la noi a fost azi a treia zi fara plans la gradi, da Doamne sa fie tot asa de acum ca tare bine este



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

cami pai inscrie-o repede la cresa si de la toamna la gradi
Ripley http://www.istra.hr/porec/en
In apropiere este si Rovinj http://www.rovinj.info/eng/rovinj/index.asp

catutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

cami, daca gradinita este de stat si e asa aproape de tine , probabil ca sunteti arondati la ea si sunt obligati sa va accepte, indiferent de nr de locuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

gabi, mateea arata foarte bine, am intrebat deoarece flavia are 13 kg si pare o slabanoaga, si eram curioasa.

si noi am uitat trotineta langa masina, deoarece avem portbagajul plin de "de toate", iar cand am scos carutul lui andrei am uitat sa bagam si trotineta la loc.dar am gasit-o dupa 3 ore tot acolo.

flavia cu trotineta:
http://picasaweb.google.com/flavi2005/Botez#5315191058968946594

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Catuta, bufnita e bine, e cazata la mama pana duminica, ca eu am de lucru o gramada. O sa terminam maine antibioticul, luni ii refac exudatul, miercuri iese rezultatul, sper negativ si de joi sper sa ne re-gradinitam, ca tare ii simtim cu totii lipsa.
Eu cred ca poti declara perioada de adaptare incheiata. Sarbatoresti odata cu Lavi, cu nitica sampanie.

Cami- si eu zic sa te duci infipta acolo, ca doar e dreptul tau de "vecina cu copil trecut bine de varsta de gradi". Tinem pumnii, oricum!

Roxi- ti-am admirat galusca in Arcul de Triumf. Si sora din dotare. tare sexy...ambele.

Maria-Alexia- aseara am apucat sa ma uit si eu pe larg la poze. Anusca e fetita in toata regula. Pupiul mic, parca abia ieri statea cumintica in scoica si se uita admirativ la "golanii" de Sarah si Cristi cum papau popcorn.Tare draguti copilasii tai. Si seamana mult de tot.

Lavi- vazut poze de la ziua Silviucului-habaucului plus munte. Fain tortul, imi venea sa musc din ecran. Cat despre fete, ce sa mai zic...stii ca-s fana.

Delia- pozele tale le vazusem si pe Facebook, faine tare fetele! Una-i mai expresiva ca alta!mari belele veti avea cand or fi mari.

Gata pauza. Inapoi la lucrare.







Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Citat:
citat din mesajul lui mara95

cami, daca gradinita este de stat si e asa aproape de tine , probabil ca sunteti arondati la ea si sunt obligati sa va accepte, indiferent de nr de locuri.


Mara, e de stat gradinita insa nu mai primesc copii pentru ca "nu mai sunt locuri"... Eeee, am inceput sa-mi intind si eu antenele dupa "pile", dar nu am niciun raspuns sigur deocamdata!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“God could not be everywhere and therefore he made mothers.”

Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa EMMA in fiecare zi ora 13 !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

daca si gardinitele celelalte "nu au locuri", sa zicem, copilul ramane pe drumuri?
Fiecare scoala, gradinita etc are arondate anumite strazi/cartiere in asa fel incat sa fie acoperit tot orasul. In acest caz nu exista "nu avem locuri". Cum e cu chestia: "dreptul la educatie"? Sunt obligati si gata!M-am enervat!

Si noi incercam sa o inscriem pe flavi la o gradi de stat, cotata bine, cu pile(sa vedem daca functioneaza), dar mult mai departe de casa.in zona avem gradinite dar cu program scurt si noi ne dorim prelungit.

miha80

Mergi la inceput