Colectia de toamna - iarna 2005 (232)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

joy, lasa depresia deoparte ca nu iti tine de foame si nici nu te scoate din impas, vezi ca la sala palatului este targ de joburi http://ambitii.wordpress.com/2009/03/12/targ-de-joburi-20-21-martie-sala-palatului-angajatori-de-top/
mergi si vezi ce poti sa gasesti!
apoi, te poti orienta catre joburi part time, intra pe siteuri de joburi si ai sa vezi ca sunt oferte pentru 5-6 ore remunerate in consecinta( dar cel putin iti intra un ban si iti lucrezi mintea cu altceva).spune-i si sotului sa mearga la targ poate se iveste ceva si pentru el.
nu inteleg de ce nu vrei sa ii dai la gradi si cresa?
gandeste pozitiv!!!
si cauta eventual o persoana care este disponibila 1-2 ore sa ia copilasii de la "serviciul lor"
te rog sa nu te mai lasii coplesita de ganduri negre si trebuie sa actionezi cat mai curand sa iesi din starea asta, sa stii ca femeia este cea care tine linistea in casa.
eu te imbratisez cu drag si te rog sa lasi la o parte complexele de inferioritate

lavi, eu as merge pe o carte/puzzle personalizate : http://www.puzzlewood.ro/index.html
http://www.carticopii.com/Poveste_de_Pasti.html - potrivita pentru a afla pregatirile pentru sarbatoarea pastelui .
lavinia iti multumesc pentru linkuri, eu pana una alta ma plimb virtual si imi face foarte bine.


noki, m-am gandit la tine ieri, am vazut zeci de produse din martipan , am simtit ca ma ingras numai uitandu-ma la ele

catalina, mercic de intrebare, inca nu referitor la alexia. am tot umblat zilele astea, caruciorului meu de 600 de roni i s-a stricat spatarul si rupt roata, garantia am pierdut-o si asa ca a trebuit sa cumpar altul, plus incaltaminte pentru matei pentru ca deja merge.Suntem sanatosi si asta este cel mai important, ma bucur pentru reusita voastra privind acomodarea . ce a mai facut mihai cu problema lui? la redoute am vazut ca acum este franciza, nu iti par rentabile?

meemsy, santate multa! si un ceai fierbinte cu miere si lamaie,un tylenol sa te faci bine repejor.

cami, sunt de stat, deci la 1 iunie vor avea program de inscieri..deci vor primi toate dosarele, insa trebuie neaparat sa gasesti pe cineva in interior pentru ca fiind multi copilasi se ramane pe afara chiar daca locuiesti langa poarta gradinitei.succes!

tania, absolut superba printesa mica !

miha 80, cand veniti acasa? isteata foc maya, ce mai fac animalele de la zoo?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Roxana , Mihai si-a montat sarmele de o saptamana, acum ne rugam la Dumnezeu sa fie bine, va merge la control peste 2 saptamani sa ii stranga si sarmele .
Foarte interesant puzzle cu poza copilului, chiar e o super idee de cadou
Laredoute Romania mi se par scumpe rau comparativ cu cele din Franta
Unde ai vazut produse din martipan?
Off ce ghinion ai avut, sper ca acest carut sa va tina mai mult si sa amortizati banii





Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

lavi, si pentru silvia ...http://www.edituragama.ro/carti.php?c=26
si alte iedi : http://www.edituragama.ro/carti.php?c=3
http://www.edituragama.ro/carti.php?c=11

mara, draga mea, traim in romania! Este nu numai posibil ci chiar asa se intampla, din cauza numarului mare de copii si a locurilor putine.Nu sunt obligati, obligatorii sunt numai anii pregatitori.

magic english, are numarul asta un dictionar super super, dvd-ul nu l-am vazut caci pc-ul este varza insa am lipit la abtipilde si alexia chiar este atrasa de dictionar.

fetelor ce apa minerala plata/de masa folositi pentru voi si copilasi? .
am tot cautta o apa de masa si am gasit una care imi pare ok- calipso, mai stiti si altele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

catalina, am fost la kidex si acolo era un stand al firmei dolcezzo siciliane- arata fenoemal nu stiu insa cat de bune sunt, desi am cumparat pentru copil si mihai...yo m-am abtinut( mi-am saturat numai din priviri )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Roxana , ce e la kidex ca anul asta nu am ajuns, am vazut la tv ca era lejer rau pe acolo..
cand ai timp sa faci poze la puzzle sa verem si noi



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

roxi, stiu sigur ca scolile au obligativitatea sa inscrie copiii din zona arondata, chiar mult peste nr maxim la clasa, daca altfel nu se poate;la gradinite e la fel.
Teoretic, in urma recensamantului realizat de scoala/gradinita se estimeaza nr de copii din zona, asa incat sa faca fata cererilor, +/- cativa copii veniti/plecati sa nu modifice nr de grupe.

ca traim in romania, si in special intr-un oras aglomerat , pe timp de criza, cand nu sunt fonduri, asta e alta poveste...

apa plata folosita de noi este izvorul alb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Yuupiii...e bun cuprinsul!! I-a placut profului.

Roxi, mama, cat avant!Nu mai zice de dulciuri, mai ales martipan, ca mooor: de peste 10 zile sunt in cura de slabire doar cu fructe si legume.
Apa plata: Izvorul Alb sau Borsec sau apa cu bule-bule, care de fapt, ii place mai mult.

Nu-mi place Kidexul. Am fost odata, cand era Sarah bebe si mi-a ajuns. E drept ca eu nici la BExpo nu mai merg de vreun an jumate-doi.


Da' la Targul de Turism a mers cineva? Eu una nu am nici timp sa merg, da' adevarul e ca mi-as fi facut timp, da' nu prea mai are rost, ca am cumparata deja vacanta.

Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_Filip spune:

scuze ca va deranjez....nu ma incadrez in aceasta categorii...dar am o rugaminte la voi....
votati-ne aici: http://concurs.pampers.ro/profile/27625



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Ma mai primiti pe la voi? Parca as trai in "rascacatzii din deal" si n-am vreo conexiune cu lumea civilizata, asa de greu ajung sa ma conectez la colectie...Va multumesc pentru grija caci stiu ca ati mai intrebat de noi.
Intre timp Tudor a facut o pultacee draguta cu febra 40 si klacid, dupa 5 zile de cresa acum e racit iar. L-am trecut pe Septilin intensiv si aerosoli. Mie imi curg mucii pe calculator.Is racita de vreo 2 luni. M-am ingrasat vreo 4 kile. Radioul inca nu s-a desfiintat, sfarsitul lui fiind iminent dar neprogramat cu exactitate.Ma gandesc c-o veni iepurasul cu el.Tudor tot fff prost vorbeste, ma bate bunica-mea la cap sa ii dau sa bea apa din clopotul vacii , v-am mai zis io de chestia asta...Pediatra a zis sa-l duc la logopedie si la un consult psihologic. Ca cica sa constate ala daca activitatile ii sunt in acord cu varsta.Drept urmare am catalogat-o drept nebuna.Dar io stiu... ?!Poate ca eu sunt.

N-am citit decat vo doua pagini. Inteleg ca Iris e iar bolnavioara. Sanatate ei si rabdare lui Ripley. Roxi la noi Izvorul alb bea coconu'.

Gradinita imi vine s-o daram. In fapt cea la care l-am inscris (aia cea mai buna, step by step, de-am cumparat orhidee si cutii de bomboane pt siguranta), chiar va fi daramata partial. O refac, renoveaza, restaureaza si ramane fara bucatarie si o sala parca. Inca nu se stie daca vor mai face anul asta grupe mici.Iar de fac or fi inghesuiti, mancare de-acasa sau catering...asa ca tb sa o iau de la capat cu cautatul.

In timp ce scriu se incarca si filmuletul cu o convorbire imaginara de-a lui Tudor la telefon... asta ca sa va dati, va rog, cu parerea despre modul in care vorbeste. Daca trebuie sa-mi fac griji ...daca trebuie sa actionez cumva. Adevarul e ca, dupa ce-am vazut DVD-ul de la serbarea de 8 martie - caci asa s-a realizat, fara parinti- am constatat ca dintre toti copiii el vb cel mai prost desi e printre cei mai "varstnici".

Il voi pune (filmul) cand va fi gata. Ca vad ca mai dureaza o saptamana.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Noki gand la gand cu bucurie....tocmai am venit de la Mega Image si mi-am cumparat batoane de martipan, simple si imbracate in ciocolata. La tine m-am gandit cand le-am vazut

Roxi noi bem apa de la chiuveta, sau direct de la frigider, ca avem din ala cu dispenser si filtru de apa. Dar cand cumpar, cumpar Borsec, mi se pare cea mai buna la gust, si are si acid ca lumea.

Fug sa vad si eu ceva poze, am o ciorba pe foc si vreau sa mai si margelesc ceva, tati pleaca maine iar la pescuit, asa ca voi avea timp berechet

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , www.flickr.com/photos/madau/sets/72157606362146432/" target="_blank">de la 2 la 3 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


margele si alte zorzonele


Mergi la inceput