Colectia de toamna - iarna 2005 (232)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

buna!

noki chiar nu stiai ca stirile se gasesc pe net? Si multe emisiuni, eu vedeam In gura presei la serviciu, ca seara eram prea franta. De fapt o ascultam, ca nu e mare lucru de vazut,

Madau ce sa-ti arat, ca sunt mereu nemultumita de ce-mi iese si stric. Azi am refacut ptr a treia oara un colier. Nu stiu nici acum daca-l las asa sau mai incerc Cum merge cu vanzarea?

Cadou de Paste - eu ma gandesc la un set Lego mai scump (poate circul) ca Ilincai ii place sa construiasca. Papusile de la Disney zac parasite, nu au avut mare succes. Asta apropo de ce zicea Maria-alexia de joaca fetelor cu papusile, si noi suntem in trend.
Ripley iar sunt bolnave fetele tale? Nu cumva au imunitatea scazuta de la atata bolit?

Catutza wow, faceti progrese cu gradi, bravo! Soacra e ok, dar nu e prea multumita de rezultat, ea se astepta sa vada perfect, dar nu cred ca se mai poate. E in stare sa citeasca literele de la 1,5 m, eu zic, ca e ok. Dar ea ef.pretentioasa si-si face mai mult rau asa.

Joy apropo de pesimism, dar de ce te gandesti tu de pe acum la ce va fi? Ai mai multa incredere in viitor, ca de multe ori lucrurile se rezolva de la sine. Eu cand nu ma agit, imi ies totul bine. Daca incep insa gandurile si panica (mama, si ce de ganduri negre am cateodata) nici nu mai gandesc limpede, am impresia ca sunt ultima fiinta de pe pamant, ca nimeni nu e asa ghiniionista... Ai fost la gradi, macar, sa vezi cum sta situatia? Eu nu. Cunosc pe cineva care sta in zona ta, e genul acela "barza chioara care-i face Dumnezeu cuib" care nu a vorbit deloc ptr inscrierea copilului la gradi. Le-a zis doar ca e dreptul lui, si trebuie sa-i primeasca baiatul, le-a dat dosarul si pa! Si asa a fost, fara spaga, fara pile, a prins loc la gradi


Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Madau i-ai facut un exudat, sa vezi daca tusea nu are alte cauze? Poate fi o candida, de ex.

Bicicleta cu roti ajutatoare - la Ilinca a avut oarece succes in toamna cand a pedalat de zor cateva zile, apoi s-a plictisit si ne punea s-o caram noi. Dar nu cred ca e prea devreme ptr ea, e un cadou potrivit. Noi ne gandim si la role

Aseara am descoperit si eu "live webcamurile" de pe net, cu transmisiuni din toata lumea. Sunt fascinata, ma uitam la o plaja din Florida, cum se distra lumea, ma rog, cam deprimanta imagine ptr cineva caruia i s-au lungit urechile asteptand caldura

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

Feli...si noi avem role....cu cate 4 rotite fiecare( cate 2 -pereche, pe fiecare rola)...Mateea merge binisor cu ele...dar mai incantata e de bicicleta.
E mai sigura, mai stabila...ii da mai multa siguranta, zic eu.

Papusile...are bb cu dinti si Baby Born de care e incantata, le da sa pape si ii plimba cu carutul...dar mai rarut..ca-i mai dragut..nu? .
Se joaca cu papusile Barbie din filme numa daca ii pun si dvd-ul...in rest nu le prea viziteaza.
In schimb se joaca cu 2 catei de plus .... Bolt si Asi ...pe care ii plimba cu bicicleta.

A...si cu prietenul ei imaginar...Elmo...de la minimax...care ne insoteste peste tot. Ii explica prin magazin se vede la raft, ii cere parerea...de se uita lumea ca la urs...crede ca vb singura. Cand urcam in masina...il striga... Hai Elmo...si tinem portiere deschisa sa urece si Elmo. Am innebunit si noi...nu?
Bine macar ca isi aduce aminte de Elmo numa cand vede serialul la minimax...apoi uita de el.

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea unui inceput de viata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

salut!

flavi are trotineta, pe care o foloseste din plin, de anul trecut.acum Iepurasul ii va aduce role, neaparat mov.Are o fixatie pe mov, orice sa fie mov:si ata de cusut, prajituri, bluzite, pantaloni, inca nu i-am luat pantofi mov

nu prea are inclinatie catre poezii:Ii spun:Hai sa invatam o poezie!Spune dupa mine! Ea: Nu, eu ascult.
incerc sa o conving sa invete ca altfel nu primeste role.
cantecele,nici.

In schimb e "as" la calculator, laptop si tot ce presupune "surubarit".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

am trecut si inca mai trecem prin faza cu papusile Barbie, printese ....le gasim prin toata casa...incercam sa ne organizam, dar mai avem de invatat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Mada , sa-ti dea Dumnezeu sanatate ! am ajuns la titan si i-am luat Biancai o rochie dragutza rau de la magaziunul ala

Feli , poate vederea soacrei va mai reveni dupa cateva zile, acum e prea curand dupe operatie.

~~~~~~~~~~~~~~~

cateva poze de la gradi cu Bia



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

of....multam ca va ganditi si la mine un pic.

Am ganduri negre, imi vine "sa-mi iau glanda" (urasc expresia asta) copiii nu fac decat dandaratelea....Vlad de ex a urlat astazi, de-a rupt, campion la urlete il fac.
Imi cere Bambi. Il pun si am dat sa sar peste introducere mai ales ca erau "leclame" ka filme noi aparute. Dar, intre timp a vut sa vada ori Lilo & stitch ori chicken little, nu am inteles prea bine. Si, bineintelels eu i-am zis hai sa dam inapoi si le vede, dar deja era prea tarziu, s-a pus pe urlat, pe azvarlit, am zis sa plec din camera sa-l las singur dar mai rau a facut, urla" mami, mami", apoi cand am vrut sa-l iau in brate si sa-l impac s-a trantit pe jos ca nnu vrea....dupa cateva minute l-am intrebat de ce urla si mi-a raspuns "nu stiu". Ca de obicei raspunsul lui este: "de ce?"

Ei si uite asa, o tinem de ieri incoace tot in crize de astea.....


Cu gradinita, merg saptamana vitoare, tot cu tupeu mult sunt hotarata sa merg si eu. si fara bani cel putin pt inceput.

Cu mersul la tara al copiilor....este naspa pt ca daca eu nu voi gasi servici cu program pana la maxim 17:00, cine-mi ia copiii de la cresa/gradi?
Soacramea nu va veni sa stea cu noi, asa ca voi fi nevoita sa-i trimit acolo.

Si la criza asta care este, la pregatirea mea profesionala de kko...si peste toate neincrederea pe care o am in mine, rezulta ceva naspa rau.


Cu cadourile si la mine in familie era obiceiul imbracarii in nou din cap pana in picioare in ziua de Paste. Imi placea tare mult.
Jucarii clar nu le voi lua, probabil ceva dulce in diferite forme ca-i place tare mult lui Vladut.


Catutza mai au ceva in magazinul ala din Titan? ca m-as duce si eu sambata, pana atunci nu pot merge ca nu am cu cine lasa kinderii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

saluatare,
sunt pe mare graba, ieri seara incepusem un mesaj, pe la 11:30 si, pe la mijlocul creatiei s-a trezit Anna, asa ca ...am renuntat.

Azi am facut o sortare a pozelor - am mai descarcat din ele - si am pus ceva si pe site. Cred ca din decembrie nu am mai avut treaba cu poze, a trecut ceva vreme.

Va invit sa ne vedeti aici

sper ca pana plec sa reusesc ca vizionez si eu linkurile de pe contul comun si sa mai scriu cate ceva.

Va pup cu drag si...doooor



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Joy , nu te descuraja cu gradi/cresa , in general au program prelungit (de ex la Bia la gradi educatoarea sta pana la 6,30) , eu ma duc sa o iau la 4 si sunt printre primi. Cred ca asa e si la cresa.
La Titan aveau salopete frumoase pentru baieti din blugi sau din raiati, tricouri, gegi de blugi sau din fash, bluze cu maneca lunga si incaltamanite (la incaltaminte preturile sunt jumatate din cele afisate, la haine in general toate produsele 15lei, dar unele mai scumpe-eu pe rochie am dat 30lei dar merita )



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_80 spune:

Uf, saptamana trecuta tati i-a pierdut bicicleta copilului.. au iesit amandoi la plimbare pe promenada, au coborat la apa si s-au intors pe alta parte.
Si-a adus aminte peste 2 zile , cand am intrebat eu de ea mirata ca n-o vad in garaj. I-a luat 5 minute sa elimine ipoteza furtului din garaj si sa rememoreze evenimentul.

O avea de un an, era frumoasa si rosie si o folosea zilnic aproape cate o ora, cu mare drag. Daca si-ar fi adus aminte chiar si a doua zi sunt sigura ca am fi gasit-o, ca nu se fura de aici, probabil au crezut-o lasata intentionat.

A plans mult Maya dupa ea...nu putem sa-i luam alta ca e greu de transportat si probabil ca ne mutam de aici in scurt timp.

N-am mai povestit, cu o saptamana inainte ii pierduse si a doua broasca testoasa (jucarie fara de care nu respira), a gasit-o din fericire o vecina si a recunoscut-o si ne-a adus-o.

Pe prima tot el a uitat-o pe plaja, e ceva de speriat.

trecand la lucruri mai vesele, am vazut poze din Cluj, cu 2 mamici si 3 fetite frumoase foc.

soanso, multumesc din nou pentru ca ai intrebat de medicamente un mister cu el, nu se mai gaseste pe nicaieri.

ripley, sanatate bulinei mici!


noki, pai sa faci bine sa-ti placa de barbatul tau, hihi. citeam recent aici pe forum de fetite geloase care rupeau pozele fostilor iubiti ai parintilor, copilul e garantul iubirii conjugale, vorba aia. si un exemplu asemanator de la noi, invatasem despre cocos-gaina, leu-leoaica, etc, care e bun si ne da lapte, care e rau si ne mananca daca ne prinde, si ma intreaba progenitura : mama, papa e un mascul bun, nu-i asa? eu ce sa mai zic? da, mami, ca de aia l-am luat. cu memoria sta cam prost, da asta am aflat cand era prea tarziu deja...

Mergi la inceput