Pepenasi iulie-august 2008 (100!!)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

o betie ceva?
trebuie sa sarbatorim

-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=15" target="_blank">Sofia - Clipe de viata ( ma1 & ma2 )


Mami Marina - Gospodina

Marina & ANA SOFIA 05.08.08

Copil crescut din suc de morcovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pica1

Bai copilulmeu doarme tun. L-am pus in patutul lui din living si pina m-am dus eu a bucatarie sa ii fac inc aun ou fiert (primul a ajuns sa explodeze ) el a adormit...Concluzia: Ma duc sa ma culc si eu visand la un aragaz programabil pe gaz...






din pacate si mie mi se mai intampla... ori seaca de tot apa la cartofii pt. piure, ori explodeaza oul...am ajuns pericol in casa

_

Mamy for 2 boys: un fulguletz si un pepenash!


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=10" target="_blank">"Clipe de viata 2008" - daca va place de noi, ne gasiti la fl1 , fl2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria-86 spune:

Flo, Adriana iertare
Na, ca am ajuns la capatu' puterilor. M-au lasat nervii de tot..deci...va intreb:
cE IAU DE NERVI, PASTILE?
Acuma am papat legume cu mango si a fost un succes.

Am auzit ca e rost de o sarbatorire..

Maria, mamik de Adinutza mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenela spune:

booooonnn...deci am pus cupilul la pastrat la rece, am venit in casa sa ma conversez cinci minuti cu voi.
1.Multam de raspunsuri cu mango. Asta mica nu serveste Iaurt, dar am sa incerc reteta data de Iriss, sa vedem daca se risca. Biscuiti inca nu i-am dat, are 7 luni...
2. Regina face bine, am facut un album nou pe picassa, va rog frumos stergeti-l pe ala vechi cele care stiti cum se face, ca io.... Sau explicati-mi mie.... Nu am comentata pozele, dar sunt la o luna si o saptamana de la operatie. A inceput sa isi revina..de 4 zile doarme intreaga noapte, adica cum era inainte de operatie. Rade mult, zice coaie coaie coaie cand bea lapte... Nu radeti, nu ma blocati...e real.. bea si zice coaie coaie coaie.. Eh...Nush ce sa zic de asta...
Mai zice ia-ia-ia, na-na-na, ghe ghe...si multe altele rapid si pe limba ei... Urla ca din gura de sarpe cand o las singura in camera.
Legume nu prea papa..adica papa, dar mai cu scarba, insa fructele neneeeeeeeee...... Fierul i-a iesti mega bine, 12,6, asa ca am intrerupt tratamentul cu picaturile...Hm...ce sa va mai zic...? Maine are 7 luni, nu imi vine sa cred.. ce repede trece timpul de la operatie.. Pana atunci 24 de ore mi se parea 48...acum...nu apuc sa ma trezesc...ca se face noapte...
Nu megre de-a busilea..e cam puturoasa, nici macar nu are dorinta sa se deplaseze...Adica..vrea sa stea in picioare...se trage de mine sa se ridice...dar nu vrea sa mearga deloc.. Ei...pana la 18 ani mai avem..o merge ea... de luni merg si eu la kineto cu ea..o sa ma intalnesc cu Iriss... Iau si o bere sa bem...Puahahahaha
Cam atat de la noi, mi-e dor de voi si as mai scrie, dar nu prea am timp... Ziua ma tine in sah, seara sunt atat de obosita, ca mai stau 5 minute pe net si gata...
Va pup pe toate cu maaare drag..sa va uitati la pozeeeeeeee. Ma omoara sormia, ca nu i le-am aratat ei prima...


Believe deep down in your heart that you are destined to do great things!
Mami de Allegra Cara, o regina inteleapta si puternica
Carmenela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadnabr spune:


Flo bere ha? na la mama, ca vad matalutza cauti di beut

Bei (ca nu pot ca sa ma dezic!) pun pariu ca va era dooooor de al meu "bei"...Suntem okay, da' e inca mama la mine si nu pok ca sa...

Revin in cateva zile... Deocamdata doar deschid capitole ca Mada e cam busy zilele astea cu fetele...

Va pup!

P.S. 1 Vicky sar'mana de telefon

P.S. 2 Madam carmenela si Diarux nu va mai umbesc...na!

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Madalina mamica fericita de Sonia si bebe Julia
Un vot va rugam www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=0" target="_blank">Sonia si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=1" target="_blank">Julia


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=73416c45ab38350f329596" target="_blank">Slideshow Sonia www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733e6ffec10c82874e8219" target="_blank">Slideshow Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

salu

Vazut poze cu Regina, tare frumusica. Placut si ogarul cela curios

Vicky, nu vreau sa iau mai eftin decit in NZ, numa ca nu am gasit sa livreze in Ro. Bene, am gasit io pe un site ceva da' nu ce vreau eu. Ca daca gaseam nu faceam valuri pe aici. Voiam sa te intreb, dat fiindca mi'am achizitionat supozitoarele cu eucalipt care desfunda nasul, bine nu ce mi'ai spus tu, ci unele supposor bucco de la soriabel (ca doar astea mi le'a gasit ciniva din Belgia), bon, sunt bune si pentru mucozitati sau nu? Ca bebe e cam mucos si pana acu ii mai dadeam oscilo, da ultima data mi'a spus clar ca nu mai vrea ca nu'i place, so, as incerca un supozitor.

Ralu, io zic sa nu te lasi ca trebuie convinsa Mirunicimea sa ca e buna totusi papa la ceva. Io am mai incercat sa ii scot carnea, sa ii pun unt si sa ii dau si ei intr'o farfurie sa'si bage gheara. Ieri a functionat, azi Doamne ajuta

si mai am si io intrebare: Daca sunt in aprilie, primesc indemnizatia pe aprilie sau pe martie?

multam de raspunsuri

mami de Sofi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenela spune:

Mada de irl, vrei sa mori si nu stii cum sa o faci repede? Ce-ai fata cu noi? In loc sa dai raport detaliat de ce faci acolo...tu...
Si io care tomnai ma pregateam sa laud neshte poze cu jucaria...Hmmm...nush ce sa zic...
Ooka, sarmana, care ogar iti placu', al negru or al alb..? Ca amandoi stau la interval sa ii manance haleala.. Neamu' lor de talibani hotzi!...
Pup u, na ca si comentai pozele..Nu imi vine sa cred ca am stat pe net...Mi se face rau...
Pup u fetele..

Believe deep down in your heart that you are destined to do great things!
Mami de Allegra Cara, o regina inteleapta si puternica
Carmenela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

ooka, alea il ajuta sa respire, decongestioneaza, nu prea au de-a face cu mucii. Eu pentru asta ii pun rhinotrophyl (e special pt bb), de 3 ori pe zi, timp de 6 zile, asta dupa ce ii spal nasul cu apa de mare. Buun, asta in caz de raceala ca lumea in caz de 3 muci, ii pun o data de 2 ori timp de 2 zile, ca dupa aia uit :), ca e ok.


Vicky si Maya (27.06.2008)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

Carmenela, al alb imi placu, al negru e prea negru pentru gustul meu

Vicky, sarumana de raspuns. Asta ce e? adica rhinotrophyl ? Ea are un muc intr'o nara si unul in cealalata da zilnic. De culoare cam dubioasa, gri colorat ptiu ce scarbos suna. Imi cer scuze



mami de Sofi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

ooka, sunt picaturi. Destul de ok zic eu. Nu cred ca trebuie sa o lasi asa, mai ales ca sunt coloratzi ...


Vicky si Maya (27.06.2008)


Mergi la inceput