Pepenasi iulie-august 2008 (100!!)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Mada, nu ai de ce .


Vicky si Maya (27.06.2008)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Salutare gagix!



Multumim de aprecierea printeselor!
Sunt stelele mele!
Diversificarea cu lingurita goala era ca sa aiba preocupare pana blenduiam piureul.......ca tipa de mi-era ca vin vecinii peste noi, uffff!

Iar fetele de la Capalna...hmmm....a venit tati cu niste carioci de pictat pe fatza ...asa ca seara de seara inainte de baie e musai sa ne vopsim in "culorile razboiului"...ca altfel n-am trai cu Daria...dar e tare amuzant!

Azi am iesit si noi 15 min afara....dupa o luuunga perioada de luat aer "curat" de Bucuresti doar de pe balcon!
Acuma sa nu credeti ca am fost la vreo plimbare ceva.....noooo.....am sarit sotronul in parcarea blocului de se uita lumea la noi ca la urs....(mai ales la mine.....io fiind ursoaia:D) cu galerie de bebe pe margine! All in all a fost misto...ne-am amuzat!

Capri.....si a mea e micaaaa! Mai are un pic si face 10 luni si nu cred ca are 70 cm, iar la kile....offf....un 7.600 amarat!
Pe noi ne-au terminat racelile astea!
Ca sa nu mai zic de dinti.....ca n-avem...desi din cate vad eu e mai probabil sa-i dea ala din dreapta de sus ca pare un pic crapata gingia decat aia de jos!
Pupam Ilincuta, iepuras!

Apropo.....e vreo problema daca dau intai dintii de sus inaintea celor de jos?


CArmenela....pupicim regina ! Se intelege bine cu afganii? E o dulce cum zambeste ea asa frumooos!

Adriana, parul l-am avut trecut de talie pana acum vreo 2 saptamani cand am prins-o pe sor'mea pe la mine si mi l-a mai scurtat cu vreo 25 de cm....ca sincer, n-am timp nici sa mor, dar sa mai stau si dupa chica...spalat, uscat.....greu dom'le, greu!:(

Ana_a....si io sunt de-asta cu aruncat de cratiti, oale...mai ales de-ale gazei, uffff!
Ieri...(n.b....eram inca cu nasul out of order rau de tot de la raceala....adica nexam miros...de nici un fel), pun pieptul de pui la fiert pentru piureul bebelinei si ma duc sa editez un botez....la un moment dat vad ceva valatuci de fum pe hol.
Zic.....hai sa inchid geamul ca- astia de la Rosal s-au pucat sa dea foc la frunze si-mi intra fumu' in casa! CAnd colo....fumul era de la cratita mea de pe aragaz....cu pieptul scrum in ea:((!
Of-of, mai-mai!

Pupicei!
Revin

Ii dau drumul astuia si revin!

Pupicim


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pica1 spune:

Ooka m-ai innebunit cu papucii tai. Ia baga un link cu ce vrei sa ii cumperi lu' Pocu.

Mada bine ca scosesi capu' la lumina, dar doar pentru 2 secunde ca sa nu cumva sa te prinda cineva...

Bere , bere... ce bere...unde bere...vreau si eu...

Carmen super pozele. Allegra e o scumpica foc. in alta ordine de idei, sa imi imprumuti si mie un ogar sa il pun la cura de slabire pe Oscar al meu. Sa stii ca nu am pretentii l aculoare, doar sa mi-l imprumuti pe ala care alearga mai repede.

Am ieit putin afara acum caci auzeam ceva (era apa care curgea pe burlane; sa nu ma luati in seama, dar nu am ce face dac aaud prea bine...) si am vazut cami-a rasarit ceapa in gradina .

Am vazut ca nu sunt singura care reusesc performante deosebite in a arde mancarea..., deci sigur trebuie sa fac un research dupa o pilta pe gaz programabila...eu una sunt o utilizatoare inraita a orcarui "device" care este programabil.

Intre timp cind m-am jucat cu Sebi am elucidat si cauza somnului subit inainte de masa...inca un dintisor.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pica1 spune:

Iriss tu intrebai de recipiente pentru mancarea bb-ului care sa etanseze? Eu folosesc recipientele de depozitare a mincarii de la avent, care au capacele pe filet si intradevar etansaza. Le-am ales pe alea pt ca sunt bine sa le bag si la congelator si am si un incalzitor de mincare de la avent in care ii incalzesc mincarea congelata. Lingurita in schimb o infasor intr-o folie de aluminiu si o pun cu tot cu mincarea si cu babeta intr-o punga www.etnoplant.ro/shop/produse/43-head-shop/16-accesorii-/69-pungi-ziploc/79-pungi-ziploc-2.html" target="_blank">ziplock.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pica1



Mada bine ca scosesi capu' la lumina, dar doar pentru 2 secunde ca sa nu cumva sa te prinda cineva...

Bere , bere... ce bere...unde bere...vreau si eu...




pica irlandezia s-a carat asa repede ca ii era ca mai da bere ca ieri fu' ziua irlandei si s-a facut ca ploua, da' ete ca in Bucuresti a nins

Carmenela ai o scumpete de fata


_

Mamy for 2 boys: un fulguletz si un pepenash!


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=10" target="_blank">"Clipe de viata 2008" - daca va place de noi, ne gasiti la fl1 , fl2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Carmenela, si Matei zice "coaie, coaie, coaie " si mai zice si "goaie goaie goaie" da asta mai rar Si cam tot cand mananca...asta o fi ceva de genul "mmm ce bun este?" sau "ptiu...ce-mi dai acolo?"
Mai zice si "ptiu ptiu ptiu" sau "dighe, dighe, dighe" io zic ca are volabular de pui de papagal sau pui de gaina care piscuie

Ce ne facem cu vantul asta???Iesim sau nu iesim pe vant??

proud mammy
micul artist


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

ana mai bine nu...

_

Mamy for 2 boys: un fulguletz si un pepenash!


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=10" target="_blank">"Clipe de viata 2008" - daca va place de noi, ne gasiti la fl1 , fl2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Hola!
Ce vreme nasoala!
Dorya bine ai venit!
dara nasol cu indemnizatia,eu am depus dosarul pe 13 ianuarie deci tot prin aprilie,mai vin banutii dar si cand o sa vina mai multi o sa ne bucuram.
Caprioara ce multi dintisori are Ilinca.
dana si Ralucai i s-a micsorat fontanela,abia se mai simte la pipait.Pt bubite pe fata care arata ca niste cosulete eu i-am dat Ralucai cu Pimafucort unguent la recomandarea unui dermatolog si i-au trecut.Avea 2 luni cand a avut bubitele.
carmenela foarte frumoase pozele cu ingerasul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta_m_tm spune:

pepenasii si mamicicile lor
Am vazut poze cu viitoarele soferite Julia (Mada) si Raluca (tecki), Allegra Cara si pletosii ei mica regina, Miruna (Ralu) cu sticla de bere , de acum o invata mami la alcool, Alexandra (maitrey) care se stramba la fel ca Miruna mea, ce frumos doarme ingerasul mic la pieptul lui mami, Antonia (irda) si surioara ei si mami cea frumoasa, Ioana (annababy) puiutul cu gaina si cocosul ei , ce frumos doarme , draga de ea, Clara (Dana) care stie mai bine ca mami sa alega pantofiorii, Xenia care se mandreste cu dintisorii ei, Ilinca costumata in iepuras si tortuletul ei.
Azi a cazut si fetita mea din pat, eram langa ea nu stiu cum a reusit sa cada, nu cred ca s-a lovit tare dar s-a speriat, draga de ea, si eu m-am speriat ca a inceput sa planga fara voce, parca se inneca, nu stiam ce sa-i fac sa-si revina, groaznic, o sa am mai multa grija de acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:


noi suntem bine..binisor...io cu gat rosu si mucoasa rau...numa' nu-mi trece deci am bagat un atibiotic de vreo 4 zile si lamaie in ceai..dar vaz ca nik (s-am intrerupt alaptatul zilele astea ) adica..gatu e tot rosu am si un punct galbui pe o amigdala...azi m-m uitat la Raul in gat..hmm...cum am putut si io..si park e rosu..da' nu-s sigura...da' n-are febra si nici muci..doar o gingie hiper-mega umflata si sigur sapt asta vom avea dinte ca se simte deja ceva...mno...m-as duce maine pana in HU la dr...sa-l vada el in gat klumea...
dar io...io ce sa mai iau?

vazut poze ..toati mandri si frumosi..pe Printesa merg acum s-o vaz
pupici

Oana

de Raul

Mergi la inceput