Copilasi de iulie-august 2004 (15)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Cum sa-ti ia biroul?Cere-l inapoi!
Si eu cind voi incepe jobul...nici urma de birou,pc..he,he nu vreau sa ma gindesc
Dana bafta multa! Ce nasoala faza cu masina..Mey si apropo..eu va consider eroine pe cele care conduc in Ro! Eu una nu ma vad ..in nebunia asta!
Voi de unde luati carti cu povesti pt copii?
L-au inscris pe Luca la grupa pregatitoare..in fine vedem noi..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza..meii ce frig a fost azi,oare vine iarna?
Robi tinem pumnii sa iasa analizele bune si insanatosire grabnica lui Matei(nu am inteles de ce a trebuit sa editezi numele pediatrului)
Simo super narcisele...io in week-end mi-am propus sa bibilesc colectia de violete...
Vivia pupacim Uka ferecitulde luni o sa invete cu usurinta mai multe expresii dulci(tocmai mi-a zis mandra ca un coleg i-a zis azi sa taca ca-i batuta-n cap)...da,este si grupa mare si grupa pregatitoare,care cica-i obligatorie nu te primeste la scoala daca nu ai facut-o
Lia si mandra ma cicaleste sa-i iau dinozauri din aia,dar io am zis ca pana la vara nu-i mai cumpar nici o jucarie,doar carti,reviste,cd-uri...
Noi de ieri suntem singurele,fara tati,pana duminica.... normal ca mandra imi asigura adrenalina zilnica,ieri s-a vaitat ca o doare burta,azi s-a trezit cu secretii la ochi si la nas(nu m-am mirat, ca juma din colegi sunt muciosi si tusitori,educatoarea a zis ca o dor mainile de la suflat nasuri
hai sa avem o seara buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Vivia noi majoritatea cartilor de povesti le avem de la editura unicart sunt si de colorat si le-am cumparat de la libraria de cartier,in rest de la carrefour din alea cu diverse activitati,de lipit,de pictat cu apa,etc..v-ati scos cu grupa pregatitoare...la anu mergeti la scoala?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

carti cu povesti de la carturesti din mall
azi am primit o notificare si de la editura crisan ca au promo la carti cu povesti...da o cautare, preturile fata de carturesti sunt net inferioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

Ioana , tu vb serios ?..cu grupa pregatitoare ?pai daca eu vreau sa-l dau la sc de la 6 ani ..nu va face gr pregatitoare ..cum sa nu-l primeasca ?
...mai ce-i cu sistemul asta ???
Olivia, pai cum sa-l bage la grupa pregatitoare ?sa faca bastonase ?
carti de povesti ? pai de la mai multe edituri ... sau la ce te referi cand intrebi de unde ? de la librarii cel mai adesea , mai rar de pe net ca vreau sa le rasfoiesc ...Diverta (la Tomis sus)

Lia , cu MLM -ul ...te bagi daca ai talent si iti place sa vinzi ... asta ca sa faci ceva din placere ... si crezi in produsele pe care le vinzi ...de averi sigur nu se pune problema sunt convinsa ..numai asa sa mai iesi din rutina ...si sa socializezi
eu sunt antitalent la vanzari ... numai cand am lucrat la Ina Center si vindeam parfumuri ..mi-a placut ... dar asta era in studentie ..eheeee, ce vremuri !!!
pupam
Andreea de Pupi ??????



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

buna seara

Si noi am facut ecografie la burtica, cand m fost la urgente...Doamne ajuta ca totul e ok acolo...i-a facut si hemolucograma, buna si asta...i-am dus si urina, buna si asta...in final joi si vineri a stat acasa cu ab(cefaclor)si i-a trecut, ce-o fi fost....

Olivia, sunt curioasa cat dati pe gradinita...cum au zis si fetele, exista grupa mica, mijlocie, mare si ultima pregatitoare....mie mi se pare din timp ca Luca sa fie la pregatitoare(acum depinde si de abilitatile copilului).Du-te in mall la librarie...gasesti de toate, mai ales la diverta. pupici
Simona, frumoase floricelele...cum reusesti...ca eu ce cumpar la ghiveci in 2 saptamani imi moare.Mi-a luat sotul 2 ghivece de primola cu acazi martisorului,ieri s-au ofilit saracele...si le-am udat la 2 zile :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

Hei Felicia , nu te-am mai auzit demult ..sunteti bine ? tu ce faci ? ai inceput munca ? voi cum v-ati reacomodat in Ro ?ca v-ati intors de ceva timp ... poate ai mai povestit tu ..dar eu am lipsit mult
astea le-am luat bulbi ..din Hornbach ..este un mare mag in Buc unde au o gramada de chestii de gradinarit ..mie imi place cel mai mult magazinul asta!!!
sanatate multa !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:


Multam de info!Eu vreau multe povesti romanesti.O carte la mall era 60Ron..mai incerc pe net.Lia merci de link!
Felicia ce mai faceti voi?? Ce-a avut Andreea?? Noi platim 7 Ron/zi,plus optionale,sponsorizari,platit a doua educatoare (care ajuta cu norma part time).
Simo pe Luca l-a inscris unde a putut(EL MERGE LA SCOALA PESTE 2.5 ANI)...gradi are 350 de copii,este f cautata,cu pile am reusit,pt ca ar fi foarte buna (tu stii doar tu mi-ai zis de ea). Este in sistem step-by-step desi de stat.
Ioana super distractie pe voi!


Eu certind copilul care varsase ceva..si el :
-aoleu..aoleu!
tati de colo intreaba What aoleu means?
-O brother!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

salutare
simo, sunt aici, va citesc da' n-am cu ce ma lauda. pai grupa pregatitoare e ca si kindergartenul aici care se incepe la 5 ani. incepe si philip anul asta...of, of, mai, mai.
dana, iti urez bafta la munca si sa-ti fie usor. cat are paul?
si mie mi-au inflorit narcisele si mai sunt o gramada de flori care apar. sambata avem program de gradinarit.
azi il duc pe philip la medic, il suspectez de sinuzita, da' cred ca stiu eu mai mult ca dr :)

philip
29weeksbabyboy
mommyandreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

mai, intreb pt caeu am inceput de ceva vreme sa tot cumpar de la unii, care pe urma am aflat ca-s in sistem MLM, apoi m-a facut o cunostinta distribuitor ca sa-mi faca un favor si sa pot cumpara si eu parfumuri si cosmeticale la pret de depozit, si de ceva vreme am inceput sa si vand si printre rude tot la pret de depozit, deci fara profit, la altii de prin vecini la pret de catalog, si-ntradevar nu ma imbogatesc e clar, dar, una la mana ma aleg si eu cu produse bunute la pret mic si am si ceva banuti in plus de buzunar doar pt mine si copii, (ex. pt jucarioare, un sutien, o carte ceva pt sufletul meu) vanzand la altii din imprejurimi si nu afectez bugetul familiei. Normal ca am auzit de unii ce traiesc si numai din afacerute gen Avon, Zepter, Amway, oriflame, dar aia se agita, merg si-n alte judete, merg la piata in weekend, se misca fff mult, eu n-am atata timp disponibil, fac ce fac dupa ora 6 cand vine sotul si sta cu astia micii, deci maxim o ora pe zi, si nu zilnic, asa mai ies din rutina, si mie chiar imi plac produsele, le consum, deci am tupeu sa le si promovez/vand. why not? nu am nimic de investit/pierdut in afara de timpul pe care il aloc eu
de aia va intrebam daca merge in timp, o asa afacere, care depinde in principiu de echipa de oameni pe care ti-o faci. Si cum mie nu-mi place sa depind de altii, imi vine destul de greu sa construiesc o retea pe care sa ma bazez, multi nici nu cred in mlm, renunta, asa ca probabil o sa raman cu profiturile doar din vanzarile mele....vad eu

Mergi la inceput