Copilasi de iulie-august 2004 (15)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

Gabi , tinem pumnii sa fie bune analizele ..si eu tot la o infectie urinara m-am gandit !!!
Roxi , voi ce faceti ?cum e mami tau ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Robi sa speram ca nu iese nimic...oricum tin pumnii sa fie daca este ceva ..sa fie ceva usor!El este vaccinat pt hepatita?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

olivia , te-am apelat si pe mess..cum a fost la gradi ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

OLIVIA, m-am gandit si eu la asta, Matei a fost vaccinat doar cu schema obligatorie, in plus nu i-am facut decat vaccinul pneumococic.
Semne nu ar fi -icter,urina colorata sau scaun decolorat.

Astazi a stat acasa cu Petro si mi-a spus ca e mai bine, a mancat binisor la pranz si acum doarme de vreo 3 ore.

poate e doar o stare generata de viroza...sper...
Oricum, la 17.30 merg sa ma Moldaminez eu si il duc si pe el la medicul de familie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Analizele vor fi sper concludente..
Simo aveam messul inchis..La gradi ..incepem de luni,este f frums si f mare..cu o curte la fel de mare. Toti au fost draguti..La un moment dat Luca era inghesuit intr-un colt si toti copii il chestionau si mingiiau

Directoarea mi-a bagat sub nas hirtia de sponsorizare..acum ma tot gindesc la ce suma se asteapta Macar este pentru gradinita -si nu mita si ma bucur ca s-au gindit la acesta metoda pt ca gradinita sa arate asa cum arata.

Optionale cu duiumul..bani sa fie!..mi-a placut ca jucau sah! asa de mici ersu ..deliciosi

Nu va suparati daca totusi va spun ca educatoarele nu vor putea avea niciodata atitudinea si blindetea americancelor

Pe drum socrela ma punea sa-l intreb daca i-a placut la care el:
-I am so excited!
si pt ca a vazut ca ma chinuiam sa traduc cit mai exact m-a ajutat si a zis catre buni ..FERECIT! (adica fericit) Azi mergea prin casa si repeta...delicios!

edit: exista si grupa mare si grupa pregatitoare???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Kim, super, ma bucur tare mult ca sunteti bine si spor la gradinita lui Luca

Roberta



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

mi-au inflorit narciseleeeee!!!!!
http://picasaweb.google.ro/dinu4dinu/Martie2009#5314922867633570258
astept zambilele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Buna seara! Ultima la program lejer :(( De maine voi intra, sper, macar sporadic, dar nu promit nimic. Azi am alergat prin tot orasul sa rezolv niste acte si n-a prea iesit... De dimineatza ne-am gasit masina vandalizata: stergatoarele furate, suportii indoiti, oglinzile retrovizoare furate, antena rupta... Si am stat vreo ora la politie pentru dovada... mi-am rezolvat ziua... well, asta e!

Daria, incep maine serviciul. Asta ca sa am timp in we sa-mi revin

Olivia, ma bucur ca Luca e incantat de gradi! Cu blandetea si atitudinea o sa mai avem de lucrat muuult timp. E vorba de om si de mediul in care traieste. O lume agitata e greu sa produca oameni calmi... Parerea mea Cat despre programa, da exista grupele de la mica la mare + pregatitoare, ultima fiind o repetitie generala pentru clasa I. Anumite lucruri le fac acolo, cum ar fi bastonase, carligutze si altele de genul asta Complicata scoala asta

Robi, sanatate multa lui Matei!

Va pup si va multumesc pentru perioadele petrecute impreuna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

hello

Olivia, felicitari pt inscrierea lui Luca la gradi!
ROxana, sanatate tuturor din familie ! sa stii cu dinozaurii aia ca nu-si fac banii, e doar bazdacul copilului, ca altfel nu-i ceva de capul lor. Am cumparat si un ou separat, sunt mici, eu ma steptam sa fie mai maricei un pic, din descrierile de pe site, dar ei descriu dimensiunile oului nu ale piesei din interior, care piesa are maxim 2 cm inaltime si nici foarte realist realizati nu sunt. Prevad ca n-o sa=i capteze atentia lui Danut prea mult, dar o sa ne-o capteze noua incercand sa nu ne rupem picioarele calcand pe ei insirati prin toata casa, sau trezindu-se dis de dimineata cu o cerere de genul "mamiiiiiii, unde mi-e dinozaurul cu creasta, cauta-mi-l" ca asa s-a intamplat cu setul de maimute, mereu pierdea cate una si fix fara aia nu se putea juca.
Simona, frumoase narcise, albe n-ai? ca alea-s si parfumate
Roberta, sanatate lui Matei...sa stii ca sunt viroze din astea care din cauza ca nu declanseaza din partea organismului un raspuns agresiv cu febra mare, se taraganeaza si induc o prelungita stare generala proasta. Sotul meu a tras asa doua luni. Ar mai fi si astenia de primavara, poate si o anemie, poate si o usoara depresie care la copil e greu de identificat si da manifestari somatice.

sper la o seara linistita, pt ca am o stare de cacao
nu ma uitati cu intrebarea aia cu MLM-ul...sa ma bag oare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

Lia , multam ptr descrierea oului ..chiar ma pregateam sa comand ...mai bine ii iau dintr-alea cu cioco ..K
o seara linistita ...nu iesi cu foenul putin ????
Dana , bafta multa maine !!!!dar o sa mai intri pe aici , nu ?
ca eu daca incep munca ...pa !!!odata ca am o gramada de munca si mai mult ....au profitat colegele ca am plecat in conmcediu ..si mi-au luat biroul si acum ..stau exact cu calc spre usa ...si la noi se poarta transparenta ..toata lumea care trece pe hol se uita in calc meu ...dar nu-i bai !!!

ce faza urata cu masina .noua ni s-a inamplat asta (ne-au luat oglinzile ..habar nu aveam cat sunt de valoroase ) in Cta ...noroc cu asig ..si ne pregateam sa plecam spre Buc ...dar nu aveam cum

pupam

Mergi la inceput