Copilasi de iulie-august 2004 (15)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

Lia , la criza asta de job-uri ..poate cine stie ...sa gasesti o echipa buna ..studenti dornici , proaspeti absolventi ...dar eu zic ca ar fi bine sa mergi pe propiile picioare !!!
asa ca ... BAFTA !!!!
si poate iti devenim primele cliente ...cum se numesc produsele ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Simona, eu m-am acomodat greu cand ne-am intors deoarece nu am avut familia aproape... apartamentul inchiriat arata jalnic,exista mereu comparatii pe care le faceam involuntar.Andreea nici nu a observat schimbarea iar Nede era ocupat cu serviciul.Plus ca la mine era si sarcina :)
Eu mai stau acasa, cu toate ca-mi doresc o schimbare insa nu-mi vine sa-l las pe Liviu fara mine...deocamdata. Hornbach il stiu din de.

Olivia, daca ne luam dupa investigatii copilu' n-a avut nimic...n-au stiut sa dea un diagnostic...ne-au trimis acasa cu o sticluta de debridat.Eu i-am dat ab ca facuse febra in noaptea respectiva.

Ca sa vinzi ceva iti trebuie si putina deprindere...eu sigur n-o am.

aoleuuu....ma uit la un film cu crocodili...cine m-a pus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

olivia, felicitari pentru gradi! si ai dreptate, multe nu vor fi ca dincolo.
gabi, cum e matei?
is in zona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata din tara ninsorilor
Care aveti soare trimiteti-ne urgent

Pup trupa, sunt si eu prin zona ...



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata din tara mucilor si conjunctivitei.
la noi... nimic schimbat. mucim, tusim, dezinfectam.... din astea. o veni si primavara asta totusi, ce sa zic.
Dana, un pupic special ptr prima zi de reintoarcere la job! buna strategie sa vii vineri
Felicia sper ca piticii is bine acum amandoi, da?
Simo, ff frumoase narcisele!!! pai daca vrei sa il dai pe Pufu la scoala la 6 ani nu o sa faca grupa mare si o sa fac direct pregatitoarea. cel puti asa am auzit la gradinita lui Pat.
Oliv, noi luam carti de pe net, din librarii.. de oriunde. nicaieri nu sunt ieftine..
Andreea de pupi cum e pupinelul? tu cum te simti?
ieri nu am mai rezistat la miorlaielile lui Pat asa ca l-am ambalat bine si l-am dus la mamaia in pustietate la plimbare... saracul de el nu mai rezista in casa, de duminica. macar i-a facut bine. cel mai tare sufera de lipsa prietenilor.. si s-a saturat de toate desene si povesti si pictat... vai de el.
Cristal cum e Maria?
sa aveti o zi buna!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,neatza..despre vremea de la ieshi..aoleu...o brother..adica-i soare da' din ala cu dinti mari
Meii mandra este acum intr-o clasa in care functioneaza grupa pregatitoare,asa ca am studiat lucrarile lor,scriu cu litere de tipar si fac operatii simple de adunare si scadereasa ca bastonasele cred ca le-au facut deja la grupa mare
Roxi insanatosire grabnica lui Pat si pupicei Evei!(io recunosc ca am doftoricit-o dupa capul meu pe mandra,cu tobradex, nurofen si aerius si daca ieri dimineatza ii curgeau ochii si nasul ca la nebuni,dupa amiaza deja i se uscasera secretiile,asa ca am dormit bine si am expediat-o la gradi)
Vivia,cartile pentru copii sunt scumpe peste tot,ca si hainele si incaltamintea piticilor...mei da' ce povesti romanesti vrei?...ca noi tot alea a lui Andersen si fratii Grimm cetim...btw de povesti,i-am citit aseara mandrei fetita cu chibrituri...dupa 5 minute de meditatie imi zice"sa stii ca nu stii sa citesti...povestile pentru copii se termina cu bine...sigur scrie ca au venit pompierii si au salvat-o"
Robi cum se mai simte Matei?
Daria ce mai face Giulik,dar tu?...meii sa stii ca v-am admirat sirena,foarte frumoasa...bravo voua!!!
Andreeap
sunt in zona,ma relaxez ca sa fiu pregatita pentru week-end

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata!

Am rezultatele la analizele lui Matei, please help:

VSH=19 mm/h
Fg=5.09 grame la mie
glicemie = 0.74
Fe seric = 40 grame la mie
Ca: T= 8.8
I = 3.8
Mg=2.3
TGP = 17

Pediatra lui nu e pana luni la policlinica, a intrat Petro la alt medic care spune ca ar avea o infectie urinara si ca fierul si calciul sunt la pamant...
I-a repetat urina, rezultatul luni.
Am rezultatul la examenul de urina facut ieri(eu ma uit ca matza in calendar):

PRO 10 mg/dL
PH 5.0
S.G. 1.020
KET 10 mg/dL

Ca si stare generala, e un pic mai bine, dr. de familie ne-a recomandat sa nu il ducem in colectivitate, aici e problema...ea spune ca s-ar auzi si ceva la plamani.
Macar nu a mai facut deloc febra si a mai mancat cate ceva...

Scuze daca nu sunt foarte coerenta dar ma duc sigur pe campii...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Citat:
citat din mesajul lui g_ioana
...btw de povesti,i-am citit aseara mandrei fetita cu chibrituri...dupa 5 minute de meditatie imi zice"sa stii ca nu stii sa citesti...povestile pentru copii se termina cu bine...sigur scrie ca au venit pompierii si au salvat-o"


Deci nu ma pot abtine sa nu rid in hohote !! Brei cuscro, asta mica e nemaipomenita !! Nu dejaba se zice ca fetele-s mai destepte !! Mi-a placut in mod extrem explicatia finalului de poveste, pupici o mie mindrei !
Si buna dimineata tuturor ! Daria, iote ca itz trimet io soare de aici din Bucuresti, in sfirsit parca se vede primavara aceea, si daca ma iau si dupa prognoza meteo, cica la fine de martie o sa fie temperaturi de 17-18 grade ... sper sa nu o dea astia iar in bara si sa fie cu vreun minus in fata !!
Sanatate multa tuturor doresc, vad ca primavara se lasa asteptata dar au venit iar mucii, tuselile si alte minunatii dastea !
La noi e binisor, sa nu spun mai multe sa deochi binele asta ! Andreiush e bine cu ochii, l-a convins pina la urma Florin sa ii puna picaturi in ochi, plus statul far de calculator .. i-a prins bine una peste alta !
Vad ca vorbiti de carticele - Olivia, sa stii ca sint scumpe de oriunde le-ai lua ! Sint foarte frumoase, colorate si cartonate si eu una ma minunez de cite sint (ca pe vremea noastra nu ereau asa de frumoase), dar cind le intorci si te uiti la pret, ti se sparie gindul !! Asa ca le poti lua de oriunde, preferabil de la vreo librarie, ca pe net nu le vezi si in interior si poti avea surprize ! Uite, Lia a pomenit de crisan, am intrat si eu pe site-ul lor, cunosteam carticelele cu pricina, dar am gasit citeva care mi-au placut - noi sintem la faza de citit povesti de orice fel !! Si vad ca au si o promotie acum, astept sa apara sa le iau si eu !
Lia, multam pentru pontul cu oole de la dinofroz, erea cit pe ce sa le comand, mi s-au parut mie insa mititele si ma cam codeam ! Acum stiu sigur ca nu le iau, am gasit insa muuuulte alte lucruri faine pe site-ul ala !! Nu stiu ce sa zic de mlm, eu una nu am auzit de marca aceasta, daca vrei, vorba lui simo, poate devenim noi clientele tale, pune si tu o prezentare ceva, sa stim despre ce-i vorba ! Mama a fost o vreme reprezentant oriflame si stiu ca luam de la ei cosmetice la pret redus, imi convenea !! Pupici copiilor !!
Robi, cum e Matei ? Ati fost la medic ??
Andreea, tu cum te mai simti ? Pupi ce face ?
Felicia, ma bucur ca sinteti bine pina la urma !
Daria, !! Ce mai face printesa ?? Nu ne-ai spus cum te simti tu ... dupa ziua de luni !
Aaaa, si ca vorbiti de scoala ... dupa ce am vazut cum si ce, sint si io pro dat in clasa I la 7 ani !! Beeei, frate, au astia o programa de te sperii rau de tot ! Zilele trecute am luat-o pe nepoata-mea de la scoala si pina au venit parintii m-am oferit sa o ajut sa isi faca temele ! Pai cum ce fac copii astia in clasa a 2-a, intr-a 8-a se duc direct la facultate !? Au luat-o razna astia de la invatamint, pe cuvint ! Asa ca il las pe Andreiush sa mai copilareasca ... nu vad de ce m-as grabi, poate se mai schimba si mentalitatea in minister pina atunci !
Uel, cam asta de pe la noi ! Va doresc o zi minunata !
Bai da uei, am vazut si eu The curious case of Benjamin Buttton ... superb film, il recomand pentru uichend celor care nu l-au vizionat inca !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Roberta, din pacate eu nu te pot ajuta cu nicio parare, insa poate vin fetele stiutoare, oricum, multa, multa sanatate va dorim

Ioana, Maria e dementiala

Kim, noi am luat cartulii din`alea mari, colorate, cu povestile clasice in varianta ultra scurta; mai avem cele cu abtibilduri - Giuliei ii plac foarte mult, ultima achizitie e o cartulie mare cu 365 de povestie, este foarte draguta, nici nu vazusem in librarii aceasta varianta, am cumparat-o de la gradi.

Rox, pupici multi la voi si sa va reveniti rapid sa puteti sta pe afara

Alice, nu ma intreba. Giulia e bine, pt ea nimic nu s-a schimbat, nu simte nimic. Pe mine in schimb m-a afectat foarte neasteptat de mult "ruperea" hartiei, dar asa sunt eu, mai toanta cred.

Io`st pe aici ... am o groaza de hartogaleli, chef zero, vreau acasa unde ma asteapta smotru si bucatareala, insa sigur le taraganez ca gasim noi ceva mai bun de facut



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Roberta, bine ca Mateiul si-a mai revenit ! Din pacate, nici eu nu ma pricep la descifrat analize, poate apare Olivia, ea tre sa stie mai bine, sau poate Roxi ! Sanatate multa va doresc in continuare !
Daria, !! Si pe mine ma asteapta acelasi program administrativ uichendu asta, uneori mi se pare ca timpul a intrat la apa si nu mai ajung sa fac toate cite mi le-am propus ... cautam si o canapea noua, as vrea un dulap nou de haine, tre sa fac ordine intre imbracaminte ... Andreiush a "iesit" din mai toate bluzicile si tre sa ii cumpar si lui cite ceva ... nu mai spun de casa care e vraiste !? Bey, nu ma cloneaza cineva si pe mine, sa am un ajutor-doo in plus ??

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput