Juma de neuron

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

conchita, eu imi amintesc discutii cu tine inainte de ...
E intr-adevar o mare diferenta.
Dar dupa parerea mea nu e mai rau acuma, ci mai bine. Asa ca mie mi se pare ca nu e adevarat ca prosteste.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Donati 2% din impozit pentru Andei

Fundatia EUROMANIA, CUI 12947122, Bd-ul Ion Mihalache, Nr. 327, Bloc 12, Sc. D, Etj. 4, Ap. 114, Bucuresti,
Cont: RO89 RNCB 0086 0046 6770 0002, BCR Sucursala Grivita




Sa ne rugam pentru Emma, zilnic orele 13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Aaaa... uitai sa va spui ca, in faza asta, sunt de abia de vreun an - un an si ceva... mno, io fiind o fire care, uneori, se 'prinde' mai greu, 'cade' mai greu... mai 'grea de cap' uneori ... se pare ca si acum am fost cu: efect intarziat ... adica, memoria si atentia au luat-o pe aratura mult mai tarziu de la nastere ... dupa vreo doi ani... timp in care fusei normala, absolut normala... nimic care sa prevesteasca zapaceala de acum ... hmmmhhh, hmmmhhh...





~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mi se spune "argint viu"...
*************************************************
"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze . - eu completez: ... pentru ca, nu vei putea sti niciodata cat de mult rau si cat de multa suferinta poti cauza!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisaelisa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Donia
Jumatatea mea de neuron e si putin dislexica... nu mai stiu cand se intampla, II sau DI, stiu doar ca era o intamplare cu frigiderul, caruia nu mai stiam cum ii zice. Si incercam sa-i spun sotului sa scoata ceva din ... "ALA, mai, ALA!!!" "Ala ce?" "ALA, uite acolo, ALA CU RECE, UNDE E FRIG!"



Asta mi s-a intamplat si mie, deseori, pana a implinit copilul 3 ani. Mi-am mai revenit intre timp, dar tot nu functionez la parametrii obisnuiti...




lisaelisa

mami de ingeras dragalas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

E grozav subiectul!!

Imi aduc aminte ca am facut multe dracii in perioada burtoasa,inca mai fac..dar nu mi le aduc aminte acum..





Ela,mami de sufletel blond!!
Mihai creste!!
Copil zdravan, plin de viata, cu par balai si ochi albastri, ca si maica-sa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

si eu am alergat la dr (aveam deja 1 an de la nastere si incepusem sa uit substantive uzuale, de genul "masa")- mi-a explicat ca e normal, mi se trage de la sarcina si sa fac exercitii de memorie (pe care uit sa le fac). L-am disperat pe-al meu sot in sarcina povestindu-i acelasi lucru cam de 6 ori pe zi, dar eu fiind ferm convinsa ca o fac pt prima data (el, cu bun simt, se minuna de fiecare data). Chiar m-a tampit sarcina pt ca sunt aproape convinsa ca n-as mai fii in stare sa execut la job ce faceam inainte...trist
....dar voi sunteti super haioase

Bucurie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Dragut subiect ! Insa eu cred ca toate aceste mici "accidente" au legatura cu oboseala crunta pe care o experimentam inca din timpul sarcinii, iar starile "lacrimogene" si excesul de zahar sunt cauzate de surplusul de hormoni. Io nu cred ca ne tampim de-adevaratelea !

Cand eram studenta, m-am prezentat la un examen (pt. care invatesem nopti in sir) imbracata cu ...bluza de pijama (si nu eram gravida)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

vaaaai, eu sunt exemplu de un sfert de neuron... erau unele zile in care nu-mi mai gaseam...aaaa.... cuvintele sau m-am trezit sunandu-mi iubitul sa-l intreb : " auzi, cum e ? prioritate de stanga sau de dreapta ???" mi-a zis sa ma dau jos din masina acum si sa merg pe jos ...

diana, ai mare dreptate ! io chiar cred (si sper) ca odata cu diminuarea oboselii si antrenarea creierului prin terte exercitii (nu sah ) am sa imi revin, ca acu sunt ca dee-dee din dexter`s lab uuu, what does this button do??? cam asa si io !
cat despre bluza de pijama eu azi mergeam pe strada si mi se parea ca se simte cam aiurea piciorul drept... si cand ma uit... aveam un adidas de-o culoare si unul de alta culoare... deci tot la juma de neuron intra si asta, nu?

aiuritele !!!

************************************************************************************

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei , www.inocenti.org -> sponsorizeaza un copil !

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alba_ca_zapada spune:

Doamne, ce usurare! Credeam ca numai mie mi se intampla! Si copila mea are 6 ani si 4 luni.

Aproape ca nu este zi sa nu patesc cate o boroboata, gen uitat agenda de lucru sau acte de care am absoluta nevoie si trebuie sa ma intorc acasa de la birou sau de pe drum.

Ce ma deranjeaza este ca ma concentrez mai greu, in sensul ca atunci cand sunt intrerupta dintr-o activitate imi trebuie ceva timp pana realizez ceea ce mi se spune. De multe ori raspund automat "Da. Bine." si cand termin activitatea din care am fost intrerupta incerc sa imi aduc aminte cine m-a intrerupt si pentru ce. Uneori nu reusesc sa imi aduc aminte si de cele mai multe ori, cand imi aduc aminte, este deja prea tarziu.

Am capatat ticuri: de exemplu cand trebuie sa plec ultima din casa, las usa deschisa pe holul blocului si dau ultima raita prin toate camerele sa verific geamuri, robinete sau aragaz...desi le-am verificat cu 5 secunde inainte, cu usa inchisa.

Alt tic pe care l-am capatat in perioada sarcinii: daca vad sau aud ceva ce nu as dori sa mi se intample, ciocanesc de 3 ori in cel mai apropiat obiect de lemn. Cand este pe faza, sotul replica..."Da. Da. Intra!".

Plansul din orice, este prezent in continuare ... si cred ca pentru totdeauna.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

numai optimiste pe zona, ba ca nu e de-adevaratelea, ba ca trece, ba ca haide mai, momentele de publicitate sunt induiosatoare in mod obiectiv, pariu ca neuronii mei sunt doar in vacanta si revin, ba ultima oara mi-am lasat creierul in portbagaj, da'l recuperez cand imi amintesc unde am pus cheia. well, tin sa va dezamagesc. numa daca mancati o punga de alune pe zi, un kil de avocado, juma de cutie de lecitina la doua zile si va luati trei asistente personale si-i lasati si sotului niste portii de extraveral, pentru control -numai asa se pot controla efectele. partial.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

Eu bag avocado si vitamine la greu si ciuciu efect.

Daca il cauta cineva pe sot la telefon si nu ii spun imediat, imi amintesc intr-un tarziu si ii zic: "Ahh am uitat sa iti zic, te-a cautat X mai devreme, si nu'stiu ce mi-o zis sa iti transmit ca la nu'stiu ce ora o sa aveti meci, cred ca sambata, sau duminica?.. in fine.. mai bine suna-l tu inapoi ca sa fii sigur de-o treaba". :)

5 sau 6 luni dupa ce ne-am mutat, umblam la mine cu o foicica in portmoneu cu adresa si numarul de telefon. daca ma intreba cineva unde stau, eu: hold on a second, si imi scoteam foaia.
Si bagam scuza: stiti.. eu abia m-am mutat (si trecusera deja luni bune).

Mergi la inceput