*Cozonacei de noiembrie-decembrie 2008 (34)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Norocoaso!!

Citat:
citat din mesajul lui Olivia26

La noi a venit vara, deja sunt oameni la plaja cred ca in curand iesim si noi la plaja dar astept intai sa stea bine in fundulet, pana atunci plimbari pe malul marii , as sta toata ziua numai pe afara, mancarea o avem la noi... de aia nici nu mai reusesc sa intru pe forum

Va pupam dulce si speram ca toata lumea e sanatoasa si voioasa





Olivia de www.flickr.com/photos/24386067@N08/sets/72157610614218627/detail/" target="_blank">David, barbatelul mamei - 5 noiembrie 2008

Made in the Holy Land
Sunt baiat mare Poze de la 3 luni Poze de la 4 luni

Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Faine poze.. sa va traiasca si sa aiba parte de multe bucurii in viata..
Sanatate si mult noroc. Pupici



Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008) 13 saptamani
pozele mele
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameliam spune:

julia16 - am cautat un pic pe net, si am gasit un articol care zice asa, printre altele:
"Cereale fara gluten: fie produse industriale comercializate de diferite marci fie faina de orez sau tapioca. Faina de porumb nu contine nici ea

gluten. Cele mai indicate, pentru inceputul diversificarii sunt supa de legume, urmata de piureul de legume. Urmeaza fructele:mar, piersica.

Bananele si kiwi pot determina reactii alergice , nu imediat ci la distanta in timp. Carnea nu trebuie introdusa in dieta in nici un caz mai

devreme decinci luni. Se recomanda mai curand carnea de pui si peste alb(foarte proaspat, salau de exemplu). Carnea de vita poate fi introdusa

din luna a sasea de viata[...]"
Nu cred ca e vreo problema sa se dea cereale facute "in casa", dar ai dreptate, o sa cer parerea pediatrului inainte sa-i daua ceva preparat de mine.

babyzapi - mersi de raspuns, deci voi ati inceput cu fructe, nu cereale.

aleinad.g - buna ideea, mersi mult. Oare de ce ma gandeam eu ca mai intai trebuie faramitate cerealele si dupa aia fierte, cand se pot face pasta asa usor dupa fierbere... :)

lauramiron - nu stiu ce sa zic cu locul intepaturii, nu dadea semne c-ar durea-o, dar vorba ta, bine c-a trecut

fluturasha23 - noi am capatat la botez de la nasi un scaun stokke, e de lemn si fara tavita in fata, bebele sta la masa cu toata lumea. deocamdata nu l-am folosit, ca noi tot numai laptic papam, asa ca nu pot sa-l recomand sau nu inca, dar nasii l-au laudat tare si ei au doi copii pe care din scaunele din astea i-au hranit iar acum le folosesc in continuare, ca se adapteaza nu stiu cum de isi pot face si lectiile stand pe ele cand cresc


Am pus si eu niste poze cu Alexandra in album:
http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=61840&cid=34798

Cami, mamica Alexandrei (09.11.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hera25 spune:

Aleinad am citit ce ati scris voi despre operatia la ochisor, dar tot te gandesti la ce e rau. O aa mergem si noi la un oftalmolog sa vedem...OFFF

Malinas stau in sectorul 2.

Fericita mamica de bebe Lorena Elena 07.11.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stewie spune:

Multumesc inca o data la toata lumea de bun venit. Cred ca am reusit sa pun si eu la semnatura cateva poze

Voiam sa va intreb, bebeii vostri mai plang mult in timpul zilei? Toata lumea mi-a zis ca dupa 3 luni se schimba mult insa asta mica tot imi mai da reprize destul de lungi de plans in timpul zilei. Noaptea doarme tun cred ca se pregateste pentru ziua urmatoare.
Ca sa va mai dam cateva date despre noi...Thea are 7kg si 68cm, drept urmare i-am taiat aproape toate pijamelele ca sa-i incapa picioarele... fiindca aveam prea multe de 3-6 luni , asha ca acum le poarta cu sosete

Thea Sofia (8 dec 2008)
http://community.webshots.com/user/stewie80

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

va multumesc tare mult de raspunsuri!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

Citat:
citat din mesajul lui Hera25

Malinas stau in sectorul 2.

Fericita mamica de bebe Lorena Elena 07.11.2008


cucoana cu care am vorbit la telefon zicea ca la sectorul 6 asa s-a procedat, s-au dat doar 6 milioane.Decizia ai primit-o?sau ti-au virat direct banii, fara decizie.

Edit>cand ai depus dosarul ai precizat undeva ca vrei 85%?Ca la mine, la sectorul 6, cand am depus dosarul nu am avut unde sa scriu ca vreau 85% si nu 600 ron.Am intrebat daca nu trebuie sa scriu undeva si mi-au zis, cele 2 cucoane de la ghiseu, ca nu e nevoie, ca isi dau seama din acte.Ma tot intreb daca nu astept in zadar sa-mi vina 85%.

Un gand bun pt Ginye si Stefanut .

_
"You gotta sing like you don't need the money /You gotta love like you'll never get hurt
You gotta dance like there's nobody watching/ It's gotta come from the heart/If you want it to work" Adam Brand

Alina, mama de bebe David (10 noiembrie 2008)
poze

povestea, povestilor: de la fasolica la soricutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

La multi ani pentru lunitze implinite.
Faine poze.Criss703. Sa va traiasca si sa aiba parte de multe bucurii in viata alaturi de micutza Paula
Sanatate si mult noroc. Pupici



Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008) 13 saptamani
pozele mele
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

Mirtha, unde esti?Am pus cozonacul la facut, si lapte am in frigider vreo 2 kile.

Acu' dau la toata lumea, cine vrea o felie de cozonac sa treaca prin militari, ca dau la toata lumea.Dar dupa ora 8.30, ca atunci il scot din masina.

Un gand bun pt Ginye si Stefanut .

_
"You gotta sing like you don't need the money /You gotta love like you'll never get hurt
You gotta dance like there's nobody watching/ It's gotta come from the heart/If you want it to work" Adam Brand

Alina, mama de bebe David (10 noiembrie 2008)
poze

povestea, povestilor: de la fasolica la soricutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

seara buna
la multi ani sarbatoritelor si sarbatoritilor zilei de azi
spiridusule ..raspund la apel tocmai acuma....nush cum facui bai nene de buli calc si saracul ion a stat ieri toata seara sa instaleze windowsul ca deh....vai de capul meu.....
deabea acuma reusi sa intru ...
amalia degetele arata mai bine zic eu merg prin oras prin papuci albi cu inimioare albastre se uita azi lumea la mine ce o fi zis..uite saraca a uitat cand a plecat de acasa sa isi schimbe incaltamintea ....aratam f f fain ...in alta ordine de idei tuicomicina si gazul plus baita cu apa calda-fiarta functioneaza...sa vedem pe viitor
ginye si amalia la programul de trezire din h in h vin si eu...insa mai avem o problema de cand am inceput diversificarea mai exact sucul de morcov...numai papa laptic lafel ca inainte daca inaint papa cate 200 ml din 4h juma 5 acuma papa cate 100 ml la 3 , 3 h si apoi ii vine sa vomite...ca nah ma gandesc sa nu ii stric stomacul cu atat papa..plus kg multe care o sperie pe je mama stresata....daca vb f noima e de vina lipsa somnului...
oti nici pana acuma nu am reusit sa citesc toata povestea..mama lui de timp....
am vazut si eu scaunul ala de la LITAF...se poate da comanda?
fug fac papa pt maine

Eliza mami de
ingeras Ionut Pavel
si de

Dimitrie Gabriel 12.11.2008 botez
*******************************************
"La toate greutatile vietii tale cauta in tine puterea cu care sa le poti tine in piept.La ispita frumusetii tu ai infrangerea; la greutatea muncii, curajul; la vorba rea, rabdarea.Si cand ai ajuns la aceasta deprindere, nimic numai poate rezista in calea ta."
Epictetus



Mergi la inceput