Burtici fericite de sept-oct 2009 (25)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 1sweet_angel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta
sweetangel dar macar niste analize nu poti merge sa-ti faci? fiind si prima sarcina, ar trebuie sa mergi sa-ti faci rubeola, toxoplasmoza, citomegalovirus, hepatita etc, urina ..


de ce crezi ca sunt asa suparata si disperata?
m-am rugat de cineva care stie engleza sa mearga cu mine.....ca eu nu ma descurc cu chineza si tot m-a amanat.....e adevarata ca persoana respectiva nici nu lucreaza in orasul in care sunt eu si vine din cand in cand aici la parinti.
e destul de dificil sa te duci la spital si sa gesticulezi incercand sa-i faci sa inteleaga ce vrei.......nu prea au treaba cu engleza pe-aici......si la cumparaturi e la fel......am inceput sa vb prin semne....dar si asa e destul de dificil......in fine......

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

sweetangel, cum ai ajuns mama taman in China???



POZNICI CU NOI
POZICI CU BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 13+ cu (Dragos Alexandru??)
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

Moni, cand ai tu nevoie de eco la Herghe ca o cedez eu pe a mea. Dar e in mai, te ajuta???? Daca nu poti incerca la Iosup, poate ai noroc desi am vazut agenda cam plina. Chiar si in mai cand am vrut eu deja avea programari...

Eu trebuie sa fac intre 10.04-05.05. Adica intre 14 si 18 sapt.
Imi spui si mie ce se poate vedea in perioada asta? Eu trebuie sa fac eco pt triplu test si ma gandeam sa fac una performanta, da' e necesara? Adica ar putea sa vada ceva sau ma ambalez degeaba?
Si trebuie sa fac la Sanadaor ca acolo vrea dr si am si eu incredere.


Iulia 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Eu am pe 13 mai facuta programarea...



POZNICI CU NOI
POZICI CU BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 13+ cu (Dragos Alexandru??)
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 1sweet_angel spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramsan

sweetangel pai daca e vorba de doar 2-3 sapt. maxim, eu zic sa te linistesti, respiri adanc si gata ca atunci vei avea 13 sapt. (nu e un capat de tara daca nu ti-ai facut analize si echo pana atunci). Poate poti vorbi cu cineva din tara sa iti faca programare din timp la echo si analize ca sa fii mai operativa cand vii aici, si poate gandul ca totul e aranjat din timp te va linisti putin.


multumesc de incurajari................da, deja am vb pt programare la medic si analize........sper sa ma ajute si DD ca totul sa fie bine pana atunci......
insa va vad pe voi............mereu cu noi programari la eco si noi analize si mereu sunteti cu noi si noi intrebari si nelinisisti.....nu zic ca e rau, ci ma oftic ca eu nu am facut nimik pana acum.....ca nu am auzit si eu bataile inimioarei.....ca nu stiu daca bebe e bine sau nu....sau daca eu am ceva care ar putea sa-l afecteze .......nu am decat speranta si asta sper sa ma ajute........caci cica ea moare ultima, nu?

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

Eu am pe 13 mai facuta programarea...

Multumesc!
Oricumm era tarziu mai ca as vrea s-o fac la inceput ca sa pot repeta eventual TT.
Da' Iosup e la sandor?


Iulia 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Am citit despre toti ecografistii cu competente ginecologice de la sanador si mi-a placut ce am gasit despre Cosmin Mihailescu.
Am mai vorbit cu cineva si i se recomndase Meclea-Nedelcu-Mihailecu.
Cred ca o sa optez pt Mihailecu.
Nici nu prea stiu ce sa cer cand sun pt programare.TT + eco(da' de care eco?!)

Iulia 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Moni_Iulia, pai daca e vorba doar de ecografia pentru TT atunci nu are rost sa te duci la Herghelegiu. Du-te la cine se nimereste, ca oricum nu-ti masoara organele acum. Eventual fa-ti o programare la Herghe pentru ecografia morfologica de trim II, care este cu adevarat importanta. Ca sa nu mai vorbim de faptul ca probabil Herghe are preturi mult mai mari ca altii, si oricum, la 14 sapt nu prea are ce sa-ti masoare.

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 14+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 1sweet_angel spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

sweetangel, cum ai ajuns mama taman in China???


sotul e de vina.......a fost trimis aici sa-i invete pe chinezi meserie.......si eu am venit dupa el

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loremunteanu spune:

Neata!
Ma primiti si pe mine in club?
Eu sunt Loredana, am 30ani, un baietel de 2ani si 1luna si un bb mic de 12saptamani.
Am spicuit pe ici pe colo, insa recunosc ca nu am citit cu mare atentie; puiul meu imi ocupa tot timpul...
Prima sarcina mi-a urmarit-o dl dr Tutunaru, acum am ales sa merg la dl dr Nayel. Mai merge cineva la Nayel? Nu stiu ce sa fac cu ecografia morfologica... Am inteles ca Nayel lucreaza cu o dr, despre care eu nu stiu nimic, nici macar cum o cheama si nici cat de buna e... Nu stiu daca sa ma duc la ea sau la Iosup... N-am vb inca cu dr meu... Stiti cat costa ecografia asta de 14saptamani la Iosup? De regula era mai ieftina decat cea de 20 (care e 400ron).

In rest... Fata de prima sarcina, asta e nitel mai grea... Dar ne-am dorit atat de mult bebelusul asta (care a venit foarte greu, dupa un an jumate de incercari), incat suportam... La prima sarcina nu mi-a fost rau deloc, acum insa, da... Pana saptamana trecuta nu prea am putut manca, mai tot timpul am avut stari de greata si arsuri... Da, deja, arsuri... Mai aiurea e ca, nu mi-a fost rau, tot timpul, de la aceleasi alimente... Azi mancam ceva si-mi era bine si maine mancam iar si-mi era rau, asa ca nu prea stiam ce si cum sa evit... Sper sa nu revina starile de rau...
Acum ne dorim o fetita, dar ne vom bucura si daca va fi tot baietel.

Tre' sa fug ca s-a trezit puiutul si ma striga.
Pupici si sarcini usoare in continuare.


PS. Nu mai stiu cum se schimba semnatura.

Loredana Roni-Cristian 08.02.2007

Mergi la inceput