Burtici fericite de sept-oct 2009 (25)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Nu e la Sanador dar e bun ca si ecografist...



POZNICI CU NOI
POZICI CU BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 13+ cu (Dragos Alexandru??)
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 1sweet_angel spune:

sarmanii chinezi nu au nicio vina.......eu nu ma descurc nici cu limba si nici sa umblu de nebuna prin spitale......in schimb am auzit ca ar fi doctori buni si ca sistemul sanitar e mult mai bun decat in romania......acum stiu si eu?


10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Neatza!
Sa vad daca nu scap pe cineva....
Daissy! Sa fii fericita, sanatoasa, o sarcina si nastere usoare si un BB sanatos!

Moni Iulia felicitari pt vestile bune!
Anco, de ce nu incerci deocamdata sa-ti iei hainutze normale, dar cu o croiala potrivita? eu asa mi-am luat de la targul de confectii, un sarafan "gogosar" care mai merge sigur vreo 2 luni, si cateva bluzite gen babydoll....sunt mai ieftine si mai frumoase decat hainele de gravida speciale, de care eu zic ca n-ai inca nevoie....si am vazut si mutle bluzite/rochite care mergeau peste colanti, numai ca mie jobul nu-mi permite sa vin in colanti....iar colanti speciali gasesti pe net pe site-urile specializate cu haine de gravida....

Nici in Constanta nu sunt multe magazine cu haine de gravida, iar in cele care sunt, mie mi se par urate si scumpe....asa ca incerc sa ma descurc cu haine normale pana vine vara, dupa care o dau pe rochite....cel putin asta e planul, sper sa gasesc ce-mi trebuie

revin si cu alt mesaj, ca m-am intins prea mult...


ursuletzul nostru

15+

nunta
9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Lore, bine ai venit. Sarcina usoara si bebel sanatos



POZNICI CU NOI
POZICI CU BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 13+ cu (Dragos Alexandru??)
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui 1sweet_angel

insa va vad pe voi............mereu cu noi programari la eco si noi analize si mereu sunteti cu noi si noi intrebari si nelinisisti.....nu zic ca e rau, ci ma oftic ca eu nu am facut nimik pana acum.....ca nu am auzit si eu bataile inimioarei.....ca nu stiu daca bebe e bine sau nu....sau daca eu am ceva care ar putea sa-l afecteze .......nu am decat speranta si asta sper sa ma ajute........caci cica ea moare ultima, nu?

10+


Nu te ingrijora sweet_angel. Mai sunt si alte mamici in situatii similare. Eu stau acum in capitala, dar pentru cele doua consultaii am fost la Iasi la medicul meu de acolo pentru ca pur si simplu nu am gasit un medic bun aici. Am avut niste experiente traumatizante anul trecut. Asa ca nici eu nu prea o tin din scurt cu programarile si analizele. Nu cred ca voi face nici triplu test.
Faci tot ce poti mai bine in conditiile date si lasi restul in mana lui Dumnezeu.

Bia mamica lui Busici si13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Bine ai venit, Loredana!

Fetelor, lamuriti-ma si pe mine ce e cu nebunia asta din Bucuresti? Ecografii la tot felul de medici diferiti? La prima mea sarcina am fost tot timpul la acelasi medic. Ea mi-a facut toate echografiile, toate consultaiile si tot cu ea am nascut in spital. Chiar daca mergeam la cabinetul particular sau in spital, tot ea imi facea analizele.
Anul trecut, la a doua sarcina, in Bucuresti, am constatat cu stupoare ca medicii in spital te trimit la alt medic sa-ti faca echografie si te intorci la ei cu un petic de hartie mazgalit cu doua cuvinte iar ei practica la discretie tuseu vaginal, indiferent de varsta sau starea sarcinii. Banuiesc ca trebuie sa faca ceva, daca echografia tot nu o fac! Mentionez ca asta se intampla la Municipal.
Intrebarea mea era: de ce mergeti la atatia medici?

Bia mamica lui Busici si13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Uitasem sa multumesc mamicilor care mi-au raspuns cu hainitele.
Eu am nevoie sa gasesc ceva mai sobru, de purtat la cursuri. (predau) In rest, ma descurc cu pantaloni de trening si tricouri largi.

Bia mamica lui Busici si13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 1sweet_angel spune:

aaaaaaaaaaaa..... sa nu uit, ca nu-i frumos bun venit fetelor noi
mai stie cineva ceva de danangie?
danangie sper sa fie totul bine....eu asteptam vesti despre tine.....despre ceea ce ti-a mai spus dr la ultimul control...

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

neatza si de la noi!

LA MULTI ANI daissy sa fii iubita si sanatoasa. Felicitari pentru fetita!

biz- sa sii ca si eu mai sunt gretoasa din timp in timp, am zile cand ma simt excelent..dar nu e cazul astazi. iar vremea asta pe mine ma omoara

moni_iuli- eu nu inteleg de ce ti-a cerut TT, intrucat tu nu ai peste 30 de ani...nici eu nu cunosc pe nimeni la sanador, asa ca nu te pot ajuta.

1sweet_angel- hai capul sus, ca mai sunt fete care nu facut nimic pana la 12 saptamani. Eu zic ca o sa fie bine, intrucat nu ai avut nici un simptom pe langa... scurgeri mai ciudate...

ca o paranteza...gasesc ca aceste DT, TT si alte teste de genul sunt doar o forma de a scoate o caruta de bani dupa urma noastra....si de a ne stresa de foarte multe ori inutil.



Miha, mami de Matei (16.01.2008) si Laura (30.09.1997) si 14+
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 1sweet_angel spune:

Citat:
citat din mesajul lui biaz29
Nu te ingrijora sweet_angel. Mai sunt si alte mamici in situatii similare. Eu stau acum in capitala, dar pentru cele doua consultaii am fost la Iasi la medicul meu de acolo pentru ca pur si simplu nu am gasit un medic bun aici. Am avut niste experiente traumatizante anul trecut. Asa ca nici eu nu prea o tin din scurt cu programarile si analizele. Nu cred ca voi face nici triplu test.
Faci tot ce poti mai bine in conditiile date si lasi restul in mana lui Dumnezeu.


multumesc......si eu sunt o persoana care nu prea suport sau mai bine zis nu-mi prea place sa merg la ginecolog(tr sa merg ca e necesar, dar in rest urasc...)....si tot asa ma feresc de medicii tampiti datorita carora ramai cu niste experiente .....mama...mama
asta e un alt motiv pt care am nevoie de cineva de-aici care sa ma ajute si sa ma sfatuiasca la ce medic sa merg.


10+

Mergi la inceput