Burtici fericite de sept-oct 2009 (25)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

moni-iulia am vazut ca tu ziceai ca poate afli si sexul la TT... pai TT este un test cu rezultate statistice si probabilistice care in urma analizarii a trei hormoni si a corelarii dintre acestia iti spune ce "risc" prezinta fatul de a avea o malformatie genetica. Nu iti arata sexul... doar echografia pe care trebuie sa o faci in aceeasi perioada cu TT iti poate da un rezultat.


Ramona

Bebita din burtica 11+

Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramsan

moni-iulia am vazut ca tu ziceai ca poate afli si sexul la TT... pai TT este un test cu rezultate statistice si probabilistice care in urma analizarii a trei hormoni si a corelarii dintre acestia iti spune ce "risc" prezinta fatul de a avea o malformatie genetica. Nu iti arata sexul... doar echografia pe care trebuie sa o faci in aceeasi perioada cu TT iti poate da un rezultat.


Pai la ecografia aia ma refeream. E si neuronul meu plictisit.
Chiar nu-mi recomandati si mie pe nimeni la Sanador pt eco?

Iulia 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


neata burticutse,

hai ca fac si eu cinste cu o si cu ceiut ..


moni ma bucur ca ai venit cu vesti bune de la eco!!

bia gasesti hainute de gravi la preturi acceptabile in magazinul cocorul si victoriei.

apropo de hainute .. eu sarcina trecuta nu mi-am luat cine stie ce hainute de gravi ca nu le suport .. mi-am luat o pereche de pantaloni, o salopeta ptr ultimele luni si vreo 3-4 bluzici .. in rest, pana in luna a 8-a am purtat hainele mele desi aveam vreo 20 kg in plus .. chiar nu-mi explicam cum mai incap in hainele cu care incepusem sarcina (75 kg) .. si ptr ca am prins si iarna si urata .. mi-am luat niste cizmute UGG .. acum nu mai am ce face cu ele caci prind vara si toamna .. iar eu de obicei, port numai tocuri.

sweetangel dar macar niste analize nu poti merge sa-ti faci? fiind si prima sarcina, ar trebuie sa mergi sa-ti faci rubeola, toxoplasmoza, citomegalovirus, hepatita etc, urina ..

dayssy sa fie sanatoasa fetita si ma bucur ca vestile de la eco sunt bune!



Elena de Eva Maria (14.01.2008) + 10+

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=10" target="_blank">Participam la concurs ell1 si ell2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

sweetangel pai daca e vorba de doar 2-3 sapt. maxim, eu zic sa te linistesti, respiri adanc si gata ca atunci vei avea 13 sapt. (nu e un capat de tara daca nu ti-ai facut analize si echo pana atunci). Poate poti vorbi cu cineva din tara sa iti faca programare din timp la echo si analize ca sa fii mai operativa cand vii aici, si poate gandul ca totul e aranjat din timp te va linisti putin.

moni-iulia, no problem


Ramona

Bebita din burtica 11+

Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Buna dimineata!
Moni_Iulia, am aruncat si eu un ochi peste ecografistii de la Sanador, si singura persoana despre care am mai auzit este Magda Petrache. Dare de ce vrei musai la Sanador? Ai abonament acolo?
Dayssy, La multi ani!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 14+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Elle, Cocorul e inchis si in renovari de un an si ceva . Am inteles ca toate magazinele s-au mutat in Victoriei.
Eu haine de gravi mi-am luat din mall baneasa dar nu f ieftine dar acceptabile.

Moni, cand ai tu nevoie de eco la Herghe ca o cedez eu pe a mea. Dar e in mai, te ajuta???? Daca nu poti incerca la Iosup, poate ai noroc desi am vazut agenda cam plina. Chiar si in mai cand am vrut eu deja avea programari...



POZNICI CU NOI
POZICI CU BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 13+ cu (Dragos Alexandru??)
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

Elle, Cocorul e inchis si in renovari de un an si ceva . Am inteles ca toate magazinele s-au mutat in Victoriei.
Eu haine de gravi mi-am luat din mall baneasa dar nu f ieftine dar acceptabile.

Moni, cand ai tu nevoie de eco la Herghe ca o cedez eu pe a mea. Dar e in mai, te ajuta????



POZNICI CU NOI
POZICI CU BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 13+ cu (Dragos Alexandru??)
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata



sunt varza .. recunosc .. habar nu aveam. eu de acolo mi-am luat pantalonii de gravida .. dar nu am mai dat pe acolo de multtt timp .. deci ramane victoriei ..

Elena de Eva Maria (14.01.2008) + 10+

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=10" target="_blank">Participam la concurs ell1 si ell2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Acolo m-a trimis dr.

Iulia 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

Citat:
citat din mesajul lui moni_iulia

Citat:
citat din mesajul lui ramsan

moni-iulia am vazut ca tu ziceai ca poate afli si sexul la TT... pai TT este un test cu rezultate statistice si probabilistice care in urma analizarii a trei hormoni si a corelarii dintre acestia iti spune ce "risc" prezinta fatul de a avea o malformatie genetica. Nu iti arata sexul... doar echografia pe care trebuie sa o faci in aceeasi perioada cu TT iti poate da un rezultat.


Pai la ecografia aia ma refeream. E si neuronul meu plictisit.
Chiar nu-mi recomandati si mie pe nimeni la Sanador pt eco?

Iulia 10+


dr la care merg eu e si la sanador. Raluca Uzum, si in sarcina trecuta si acum ea mi-a facut toate ecografiile, eu sunt f multumita de ea. te poti programa cam cu o sapt, doua inainte.

Raluca 12+ si www.totsites.com/tot/adinaungureanu" target="_blank">Adina Andreea (12 nov 2006)

Copiii sunt cei care ne arata încotro merge lumea, fiindca pentru asta au venit aici, ca sa faca lumea sa mearga mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Ah, ramo, am petrecut cu parintii mei si soacra (care s-a uitat la telenovela ca murea dc nu o vedea, nemaivorbind ca a venit la 8 in loc de 6 cand am chemat-o )
Da sambata e party



POZNICI CU NOI
POZICI CU BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 13+ cu (Dragos Alexandru??)
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput