Burtici fericite de sept-oct 2009 (25)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 1sweet_angel spune:

rectific neuronul meu saracul...."ieri am fost cam suparata dar nu pe voi fetelor ci pe situatie in general..........sper ca nu m-ati inteles gresit.....

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayssy spune:

Buna dimineata fetelor.
Va multumesc foarte mult pentru urari si imi cer scuze ca n-am mai intrat de mult sa va dau vesti. Aseara am fost la echo si mi-am vazut minunatia de fetita care e bine mersi. Este in limitele normale ale unei sarcini de 17 saptamani, intreaga si a vrut sa-i faca mamei un cadou si ne-a aratat si sexul.
Eu sunt bine, mai am uneori greturi dimineata, dar in rest sunt ok. Am luat deja 5 kg in plus, dar e loc si de mai bine.
Aseara i-am simtit primele miscari de fluturas frumos.
Va pup si sa auzim de bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

neata fetelor

vreau si eu un ceiut, parca dadea cineva...

diamar cate amintiri mi-ai trezit...
eu sunt nascuta si crescuta in hunedoara, cand am intrat eu la facultate sau mutat si ai mei de acolo dupa 40 de ani de stat in hunedoara. au trecut 10 ani de atunci si ei inca nu s-au obisnuit cu noul oras. stiu locurile din deva de care vorbesti. of imi e asa de dor... ne gandeam sa dam o fuga pe acolo in primavara asta ca nu am mai fost de 4 ani. daca o fi sa fie poate ne vedem.

1 sweet angel stai linistita nimeni nu s-a suparat, si daca nu ai alternativa incearca sa ramai calma pana ajungi acasa la dr.

despre greturi in trimestrul doi, acum nu mai experimentez decat ocazional, cum a fost ieri, dar sarcina trecuta eu am incheiat capitolul vomat intensiv pe la 15, 16 saptamani, dar asa o data dimineata a continuat aproape toata sarcina.

La multi ani Dayssy, sa fii sanatoasa si tu si bb si sa ai un an minunat.

fetelor care cautati haine de gravidute pe net nu ati incercat? eu am gasit cateva site-uri cu hainute dragute si la preturi accesibile.
intradevar aici e mult mai simplu de gasit ca avem la dispozitie destule magazine. eu merg la sf de sapt la kidex ca acolo sigur gasesc ceva sa imi placa si nu mai bat tot orasul.
din cate vad cu targurile e f slaba miscarea in tara. nepoata mea merge la astfel de targuri pt copii ca expozant si din cate am vazut doar bacaul sta mai bine ca au mai multe editii, in rest f putine.

Raluca 12+ si www.totsites.com/tot/adinaungureanu" target="_blank">Adina Andreea (12 nov 2006)

Copiii sunt cei care ne arata încotro merge lumea, fiindca pentru asta au venit aici, ca sa faca lumea sa mearga mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Dayssy

SA fi sanatoasa si fericita si sa te bucuri de bebita ta pana la adanci batraneti



POZNICI CU NOI
POZICI CU BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 13+ cu (Dragos Alexandru??)
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Multumesc mult pt detaliile de pe PM referitoare la parola. Le-am notat

Pai, eu sunt cu 9h INAINTEA voastra. Si am ajuns la capatul capitolului si avea un chef sa scriu!!!! Dar era deja pag. 23, asa ca m-am apucat sa fac alt capitol. Ma gandeam ca nu se supara nimeni daca folosesc userul propriu . Si dupa cea am bibilit noul capitol, s-a trezit Lisa si nu am mai avut pofta de scris!!!!! :P



"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

adi, e ok, nu s-a suparat nimeni. Am vrut si eu sa fac aseara capitol dar eram mult prea obosita si am venit chititta pe el dimineata



POZNICI CU NOI
POZICI CU BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 13+ cu (Dragos Alexandru??)
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



DAYSSY


La multi ani! Sa fii sanatoasa, fericita si la finalul celor 40 de saptamani sa-ti tii minunea din burtica sanatoasa in brate!


Elena de Eva Maria (14.01.2008) + 10+

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=10" target="_blank">Participam la concurs ell1 si ell2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

Mamaaaa da' cat ati mai scris !!

Am fost ieri la eco , fata e f bine (ii tot zic "fata" , ptr ca vreau sa fie fata..) , are 5 cm si ii batea inimioara cu 174 bpm .
Avem si poze , e f fotogenica !
Am vorbit cu dr de triplul test , si mi-a zis ca pot sa nu-l fac , ptr ca oricum imi face amniocenteza ! De care insa mi-e frica ... De procedura in sine .
Insa cred ca am sa fac si TT . Pe 6-7 aprilie . Ca pe 7 am si morfologica , la fix 14 sapt .

11 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Buna dimineata... hop si eu la un ceiut!

dayssy sa fii sanatoasa si tu si bebita din burtica si sa te bucuri din plin de minunea ta. Ce dragutza a fost ca ti-a aratat ce se ascunde pe acolo

biaz vad ca sunt si mamici care au experimentat greturi mai toata sarcina... dar poate la tine nu va fi cazul totusi.

Monica in ce fel ati petrecut ieri?

adimercedes multumim pentru noul capitol


Ramona

Bebita din burtica 11+

Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaconda2

Insa cred ca am sa fac si TT . Pe 6-7 aprilie . Ca pe 7 am si morfologica , la fix 14 sapt .


Felicitari! Si noi suntem pui mari.
Unde faci TT?

Iulia 10+

Mergi la inceput