Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(52)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

salutare fetelor!
aseara am reusit sa vb cu fina mea. saraca nu era prea bine. trebuia sa faca ceza cu epi. cand colo au vrut sa-i faca rahi. ea le-a spus ca are coloana stramba dar n-au crezut-o. au intepat-o de doua ori si degeaba. apoi i-au pus si masca, deci alt fel de subst. ce sa mai, au drogat-o bine. dar cica se mai trezea din cand in cand si mai zicea cate una alta in timpul operatiei. apoi nu s-a simtit prea bine ca era slabita. ieri, adica a doua zi s-a dus sa-i dea lu bebe sa pape si cica a epuizat-o lucrul asta. nici nu prea putea sa manance, si deci n-avea putere. pana la urma a reusit sa se hraneasca mai bine spre dupa-amiaza si a papat si bebe de numa numa.
astept sa vb si azi cu ea sa vad cum se simte.
bebicul era binisor, dar i-au facut ceva antibiotice ca cica ar fi avut o infectie, dar nu stia nici ea prea bine ca nu-i spusese dr.
ma rog sa le fie bine si sa ajunga acasa sanatosi amandoi. va multumesc celor care v-ati gandit impreuna cu mine la ei

Miruta zi-ne si noua ce ti-a spus dr despre epi, cum adica persoana sa fie "cerebrala"?

Vine bebica .... +32
Pana atunci gotobina nevoie mare
http://www.flickr.com/photos/magduta/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemora spune:

Servus doamnele

Carla, mie mi-au trebuit supozitoarele fiindca am facut niste hemo cat China...si mi-a fost frica sa fac fara
Epizio nu a fost asa naspa (si acum mi-a zis dr.ca nu am fost taiata tare, io-mi inchipuiam ca a fost mult mai rau) dar hemo au fost...

La mine a fost asa-numita "epidurala cu cap", adica si-a terminat efectul inainte sa inceapa bb sa iasa, expulzia a fost pa viu

Otiliap, io-s contra cezarienei la cerere, insa daca e necesara asta e, si fimea era cu esarfa de cordon, iar eu una daca avea circulara n-as fi nascut natural. Ma bucur ca te-ai simtit bine, important e sa fie bun finalul.

Perlutele mele: Karolina (10.06.2007) si Eszter (DPN: 14.05.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Buna fetili!

Va multumesc din suflet pentru urari;
La noi este un an f greu, dar la fel de frumos odata cu aparitia bebelinei. Inafara de partea materiala implicata in casa mai sunt si o serie de: nervi, contraziceri, suparari, etc, dar noi suntem optimisti si speram sa fie bine.Multumim lui Dzeu ca avem multi prieteni in domeniu si ne ajuta.Oricum, nu ne permitem sa ne lungim.In toamna vrem sa ne mutam deja.Jucam o carte.Banii ii avem, trebuie sa-i chibzuim, sa terminam nu sa mai las "pe alta data"; Multumesc de sprijin.
La interioare o sa ma implic, camdeodata e "tb de barbat"

alynta, o sa ma interesez de dr Grigoruta, desi cred ca o stiu; da, in Bucium ne facem, imediat dupa podul de la Siraj, vis-a-vis de Petrom la dreapta.Zona e ffff buna, dar pamantul l-am luat acum 4 ani aproape imediat dupa nunta si era ieftin.

La 16.30 am programare la dentist; mai degraba as merge jumate de Iasi pe jos decat sa ma pun in fata neonului ala urat, dar ata ete

29 + minune de Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!
binecuvantarea si minunea noastra ***www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" *** burticutza
www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariacs spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ela2001

Buna.
Cam tirziu imi fac aparitia pe ziua de azi, dar am stat cu fetitza acasa azi si n-am avut timp de forum; am stat cam mult in picioare azi si ma doare burta acum.

Anamariacs o sa nasti la maternitatea Bucur? Si eu tot acolo am nascut prima data, acum nu stiu inca unde. Cu cine o sa nasti?



da draguta mea, la BUCUR cu dna dr. Camelia Constantinescu! e o dulce! o ador!sper sa fie asa pina la sf! cum a fost in cazul tau? ai fost multumita? am vizitat maternitatea si mi s-a parut ok, mai putin intrarea, dar pe general, sus unde ma interesa..mi-a placut!




ana-maria 30 weeks

http://picasaweb.google.com/anamaria.coroni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicuratze spune:

Buna fetelor,

Eu sunt tot cu treaba multa la munca...

OanaAlex,m-am indragostit de patutul ala mic,e superb!!

Andreea,multa sanatate lui Pphilip!

Laurra,spor la treaba, sa iasa casuta asa cum va doriti!

Magda,imi pare rau de fina ta,sa speram ca se recupereaza repede.

Ioana,spor la cumparaturi!

Motiana,bine ai venit,sarcina usoara in continuare!


Va pup





elena,27 cu +Radu (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:

hello albinutze

noi ca deobicei ne-am trezit foarte tarziu ( din cuza asta nici nu ma ia somnul seara)

laurraa sa nu-ti fie frica de dentist ca nu are ce sa se intample rau, alaltaieri cand am fost a fost o faza asa dragutza, ca s-a apucat dr mea sa-mi lucreze ( mi-am plombat o masea )si a inceput bblina sa se razvrateasca la care dr a ramas blocata, cica: "cred ca nu prea-i place" , a fost tare haioasa, asa ca iti tin pumnii
Maria sorry ca nu am mai raspuns aseara dar nu mi-a mai mers forumul

31 + Bianca Maria / Ema Andreea

http://picasaweb.google.com/Dana.Maria.Mihalache

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Citat:
citat din mesajul lui DanaMi

hello albinutze

noi ca deobicei ne-am trezit foarte tarziu ( din cuza asta nici nu ma ia somnul seara)

laurraa sa nu-ti fie frica de dentist ca nu are ce sa se intample rau, alaltaieri cand am fost a fost o faza asa dragutza, ca s-a apucat dr mea sa-mi lucreze ( mi-am plombat o masea )si a inceput bblina sa se razvrateasca la care dr a ramas blocata, cica: "cred ca nu prea-i place" , a fost tare haioasa, asa ca iti tin pumnii
Maria sorry ca nu am mai raspuns aseara dar nu mi-a mai mers forumul

31 + Bianca Maria / Ema Andreea

http://picasaweb.google.com/Dana.Maria.Mihalache


Daca ar misca asa si a mea sa o vada si dr as merge ZILNIC la dentist; multumim de spijin

pupici

ca mi-am amintit acu, scriu aici: dani3lla ce faci mama? Te-a acaparat banca cu totul? helooooooo

29 + minune de Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!
binecuvantarea si minunea noastra ***www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" *** burticutza
www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Buna fetele!!

Am raspuns mai devreme la toate...si cand sa trimit mesajul..nu stiu ce am facut si l-am sters..Incerc sa reiau..

29+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Oanaalex...sa foloseasca sanatoasa,bebelina,noile achizitii!M-am de patut..e superb!!Felicitari pt vestile bune!!
Serialbastre..probabil anemia se va stabiliza dupa nastere...acum,daca voi sunteti bine..nu te ingrijora,se va rezolva si asta!!
Carla..cum mai esti?
Bebe_Beca..spor la facut bagajul pt spital!In legatura cu Rebeca,parerea mea e sa o lasi in continuare la gradi,mai ales ca nu este primul an in colectivitate si s-a mai imunizat.
Alynutza..tin pumnii sa fie negativi anticorpii si de data asta!!
Otilia..la cat mai multe sapt inainte,cat mai aproape de termen!!
Cosminica..multumesc!!
Anaela...ma bucur ca ti-ai facut curaj sa iei paracetamol si mai ales ca ti-a alinat durerea si ai putut dormi!Tin pumnii pt vizita la dentist!
Laurraa..tu esti o curajoasa..vei trece cu bine si peste asta..Tin pumnii pt vizita la dentist!!
Nicuratze...serviciu usor!!

29+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Blue..nu o baga in seama pe "doamna binevoitoare",unii sunt cretini de-a dreptul sau nu le functioneaza neuronul in anumite situatii..Ai scapat de sobolani?
Anda_Magda..sa dea DD sa se refaca mamica cat mai repede si puiul sa fie bine!!Multa sanatate!
DanaMi..nu-i problema pt aseara,ca oricum eram chioara de somn..

29+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput