Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(52)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinutza23
intrebare: vaccinul pt. rh din saptamana 28 se face doar daca s-au creat anticorpi? Eu parca asa stiam, dar nu sunt foarte sigura.



Se face daca anticorpii sunt prezenti intr-o cocentratie mare! La mine nu a fost cazul nici la David, nici acum- au iesit absenti!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 31+] cuMatei
Burtica 2

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Lauraa frumoasa burtica! Am vazut ca e si tatuata! Felicitari pentru casuta inceputa! Unde?! In Bucium?! Sa vedeti ce spor veti avea, mai ales ca vine si bebelina si de obicei un copil aduce numai binecavantare in casa si belsug!
Noi dupa ce l-am avut pe David am reusit sa ne luam si casa noastra! Si era un vis aparent fara finalizare!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 31+] cuMatei
Burtica 2

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Citat:
citat din mesajul lui CarlaV

Strunfita, multumesc pentru raspunsul cu senzorul. Din costumele meu de baie cred ca s-ar vedea cicatricea . Imi amintesc ce vorbeam noi la inceput, dar uite, daca tu ai incercat sa nasti natural, inseamna ca in principiu este varianta de preferat.



Bineinteles ca varianta de preferat este nasterea naturala. N-am contestat si nu voi contesta niciodata asta

29+ cu Andreea si Bogdan (04.02.2005)
Bogdan in primul an *** Bogdan 1-4 ani *** Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Eu inca nu mi-am facut bagajelul, dar am inceput sa cumpar, adica sa adun ce-mi trebuie!
Oana din SUA frumoase achizitii! Sa le poarte cu placere! Dar si scumpe mi s-au parut! Acum calitatea costa!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 31+] cuMatei
Burtica 2

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiralina spune:

Citat:
citat din mesajul lui alynta27

Citat:
citat din mesajul lui alinutza23
intrebare: vaccinul pt. rh din saptamana 28 se face doar daca s-au creat anticorpi? Eu parca asa stiam, dar nu sunt foarte sigura.



Se face daca anticorpii sunt prezenti intr-o cocentratie mare! La mine nu a fost cazul nici la David, nici acum- au iesit absenti!


Mie mi-a zis medicul ca se face indiferent de nr anticorpilor. Fiecare medic cu ideile lui, dar e ok sa mai aud si alte pareri. Mai ales, ca eu nu as face vaccinul dc nu e strict necesar. Ma streseaza ideea ca e facut din plasma (sange donat).

27 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurraa

Fetele, am uitat sa va impartasesc ceva fffff important.De saptamana aceasta ne-am apucat oficial de casa.Doooaaaaamne ajuta!!!!
Am terminat acte, tot, tot am contractat firma si de azi au dat drumul la treaba sa facem casutza visurilor noastre.
Doamne ajuta!
Uitati o poza cu incepututl si Raducu infrugrat
http://picasaweb.google.com/lh/photo/aaAZyaCsKV8vF9fLMT7-Vw?feat=directlink

http://picasaweb.google.com/lh/photo/R_r7GYtLUNY3HD2tbdl4TQ?feat=directlink

ma duc la nani.Pupici

29 + minune de Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!
binecuvantarea si minunea noastra ***www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" *** burticutza
www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09



Felicitari pentru casuta! Ne poti impartasi cu cat ati contractat lucrarea? Daca nu aici, imi dai PM?

29+ cu Andreea si Bogdan (04.02.2005)
Bogdan in primul an *** Bogdan 1-4 ani *** Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Citat:
citat din mesajul lui philip

andreea, da, iar e bolnav, nici nu stiu ce sa mai cred, asa des in ultima vreme, cred ca sistemul imunitar e mai sensibil, eu ii dau vitamina c si echinaceea dar vad ca nu mai ajuta. nu e primul an de gradinita si au fost ierni mult mai bune. asta e. multumesc tuturor de urari. aici nu-ti da dr nimic pt raceala, eu-s mai bun dr decat ei :)il tratez eu si-l duc la medic cand se ingroasa gluma.

philip
29weeksbabyboy
mommyandreea


Andreea, mesajul asta e pentru mine? Daca da, cand vii prin Timisoara te astept cu mielul Pe fiica-mea o s-o cheme Andreea, pe mine ma cheama Carmina.

30+ cu Andreea si Bogdan (04.02.2005)
Bogdan in primul an *** Bogdan 1-4 ani *** Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosminica spune:

Citat:
citat din mesajul lui kiralina

Buna dimineata albinutze! :)

Desi tot in pat stau - se implinesc maine 3 saptamani - ma simt din ce in ce mai optimista si bine dispusa.

Vreau sa incep sa ma interesez de bancile de celule stem. Voi veti recolta? V-ati decis pt o anumita banca?

O intrebare sau tema de discutie pt fetele cu RH negativ. Faceti sau ati facut vaccinul rogham la 28 de saptamani? Eu inclin din ce in ce mai mult sa nu il fac acum, doar la nastere dc e cazul.

27 saptamani


e foarte bine ca esti optimista; si eu am stat numai la pat 5 saptamani si dupa, totul a fost mult mai bine!
eu voi recolta celule stem; chiar azi am expediat contractele semnate, urmeaza sa primesc kitul de recoltare. eu am optat pt cei din cluj.



32+

http://bd.lilypie.com/zoHP0.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaela spune:

LauraOana, BabyFirst, Otiliap va multumesc fetelor.
Dana vad ca nu te-ai lasat si ai facut poze pana la urma, imi pare rau ca nu am putut veni la tine sa facem amandoua dar ma dureau foarte tare maselele atunci cand m-ai sunat.
Acum ma pregatesc sa plec la dentist, am programare la 14:30.
A si Maria sa stii ca m-a mai lasat durerea de la paracetamol, adica am putut sa dorm si eu azi noapte fara s mai fac ture prin casa.
Lauraa ma bucur ca v-ati inceput constructia la casa si noi avem teren si asteptam sa incepem constructia sa speram ca in cel mult o luna incepem.
Pupici la toate fetele.

27 + Darius Stefan
http://picasaweb.google.com/chiriac.ana/NuntaAnaLaurentiu#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza23 spune:

multumesc pt. raspunsuri, asa stiam si eu, ca doar in cazul in care apar anticorpi se face vaccinul. Maine iau rezultatul si probabil ca va iesi negativ, ca si pana acum.

27+ cu Catalin-George
A piece of our life
Cred in Georgi

GOD is a DJ

Mergi la inceput