Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie2009(95)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

aaa, mamici, voi v-ati taiat unghiile de maini? ca eu am insfarshit o manichiura de invidiat si ma doare sufletul sa le tai. chiar trebuie?

39+
poze

AMR 7 de zile




Aris eu v-am zis de ceva vreme ca sunt paranoica si ca mi le-am tinut taiate...baieteste inca de cand am ramas insarcinata, ca sa nu am microbi de strans

De principiu, daca nu il zgarii pe cel mic si te speli fff bine cu o periuta pe sub unghii, nu vad de ce ar trebui sa ti le tai.


Gigelica +37 Victor-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mart.apr09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubulina1

Mai avem un ghiocel! A venit pe lume Sophia Maria - bb de Ada1974 - si a avut la nastere 3,600 kg si 51 cm.

Bubulina 35+ + Doamne ajuta!


Felicitari ADA!
O si trec la listuta.
Maria pt linkuri. Dar cine a facut lista verde? Culoare de primavara? Am corectat, am updatat, acum fug.
Scuze ca intrai pe nick-name-ul asta, dar o cauitam cu Raaluca cu ce sa trec la ea, si numai bine trecem si pe Sophia Maria bine ai venit!

Monica sunt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubulina1

Mai avem un ghiocel! A venit pe lume Sophia Maria - bb de Ada1974 - si a avut la nastere 3,600 kg si 51 cm.

Bubulina 35+ + Doamne ajuta!



Felicitari Ada!
Sofia Maria bine ai venit pe lume!


39+
poze

AMR 7 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

Felicitari Ada!
Bine ai venit pe lume Sophia Maria!



Simona 37+, cu Victor Christian / Clara Michaela

mami de
Eric Christian (02.03.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mart.apr09

Citat:
citat din mesajul lui bubulina1

Mai avem un ghiocel! A venit pe lume Sophia Maria - bb de Ada1974 - si a avut la nastere 3,600 kg si 51 cm.

Bubulina 35+ + Doamne ajuta!


Felicitari ADA!
O si trec la listuta.
Maria pt linkuri. Dar cine a facut lista verde? Culoare de primavara? Am corectat, am updatat, acum fug.
Scuze ca intrai pe nick-name-ul asta, dar o cauitam cu Raaluca cu ce sa trec la ea, si numai bine trecem si pe Sophia Maria bine ai venit!

Monica sunt.



Felicitari Ada!!!




Gigelica +37 Victor-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

FELICITARIA ADA!!! SA-TI TRAIASCA BEBELINA, SA FIE SANATOASA SI MANCACIOASA

fetelor, in sfarsit mi-au iesit si mie primele analize proaste din sarcina- asta dupa ce nu am avut nimiiiiiiiic in neregula 36 de saptamani, m-am trezit acuma cu un fibrinogen cat casa 525 adica, maxim era 420 si inca un timp de coagulare cam scazut- astea 2 se bat cap in cap. si am niste triglicerideeeeee 285 sa le manance mama pe ele, cand maximul e de 150. si o tona de neutrofile in plus. ooooooffffffff, stai sa vezi ca i-am dat dr motiv de ceza mai devreme cu coagulograma dezechilibrata.

diana 36+ David Gabriel
poze si filmulet 4D bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Felicitari Ada!!! Bine ai venit pe lume Sophia Maria!!!!

Monica mamica fericita de Timeea Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Felicitari Ada!!! Sa ai un bebe sanatos si papacios.

Am dormit putin si m-am trezit mai racita decat eram . O stare de rau ingrozitoare, durere in gat, abia pot sa respir si un nas iritat de abia pot sa-l ating. Multumesc Gigelica pt limonada, dar eu deocamdata ma tratez cu ce am prin casa: ceai si portocale. Tu sa te faci neaparat bine caci TREBUIE Tocmai azi s-a gasit sa plece mama si vine abia diseara.

Si asta nu e tot. Nu stiu ce-mi veni de am zis sa ma cantaresc si nu mi-a venit sa cred ce am vazut : 23 kg luate de la inceputul sarcinii Nici nu ma mai apropii de oglinda pana nu slabesc caci ma apuca plansu. Am zis ca-mi fac postere mari cu mine dinaintea sarcinii si le pun prin casa dupa ce nasc ca sa ma motiveze

Hai ca nu va mai imbuib capul cu prostiile mele, caci as mai avea destule

Va

Olga 34+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zsuzsu spune:

felicitari Ada !! sa va bucurati de fetita

Bine ai venit pe Lume Sophia Maria!!!

38+Iulia Petra si de Daniel(05.03.2006)

AMR = 2 sapt


bb 2

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyana27

FELICITARIA ADA!!! SA-TI TRAIASCA BEBELINA, SA FIE SANATOASA SI MANCACIOASA

fetelor, in sfarsit mi-au iesit si mie primele analize proaste din sarcina- asta dupa ce nu am avut nimiiiiiiiic in neregula 36 de saptamani, m-am trezit acuma cu un fibrinogen cat casa 525 adica, maxim era 420 si inca un timp de coagulare cam scazut- astea 2 se bat cap in cap. si am niste triglicerideeeeee 285 sa le manance mama pe ele, cand maximul e de 150. si o tona de neutrofile in plus. ooooooffffffff, stai sa vezi ca i-am dat dr motiv de ceza mai devreme cu coagulograma dezechilibrata.

diana 36+ David Gabriel
poze si filmulet 4D bebe mic


Draga mea, nu te speria si mie mi-a iesit la ultimele analize fibrinogenul la fel de mare si trigliceridele dar si colesterolul foarte mari mult peste limita superioara
Eram la fel de speriata dar doi doctori in care am foarte multa incredere mi-au spus ca e ceva absolut normal in sarcina mai ales in ultimul trimestru iar eu la fel ca si tine nu mi-au iesti toata sarcina analizele prost decat ultimile.
Despre coagulare nu stiu ca sa-ti spun poate stiu alte fete sa-ti spuna.
Te pup si stai linistita ca totul va fi bine

Sabina 36+ mamica de Maia Andreea

Mergi la inceput