Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie2009(95)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubulina1

Mai avem un ghiocel! A venit pe lume Sophia Maria - bb de Ada1974 - si a avut la nastere 3,600 kg si 51 cm.


Felicitari Ada pentru printesa Sophia Maria !!!!!!!!!

Va pup pe toate, eu nu m-am simtit prea bine ieri seara...am avut dureri de spate pe toata coloana si vad ca ma doare din ce in ce mai des stomacul seara.(nu arsuri)

35+ cu Maria-Natalia
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

GIGELICA - merci. in mod normal unghiile mele nu cresc nici un milimetru si se rup din carne, dar acum am regasit lacul meu minune cu calciu si au crescut de nici nu zici ca sunt naturale. de curate le tizn curate permanent, pt ca sunt date doar cu lac si ash fi chiar penibila cu negru sub unghii

uf, am fugit din casa de miros, am venit la birou sa mai fac cate ceva(ma bate lumea la cap sa nu cumva sa nasc si sa ramana nefacut nu stiu ce...de parca ma duc sa nasc o luna), am facut 3 contracte, am organizat un pic documentele ca se fie gasite si de altcineva in calculator si gata! s-a treminat cheful meu de munca

39+
poze

AMR 7 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

alina - off, din pacate stiu exact ce zici, si cu spatele si cu stomacul.......
durerea de coloana o mai poti pacali intr-o anumita pozitie si poate cu un dush caldutz, dar aia de stomac este horror...vorba ta, nu arsuri, durere pura. eu aveam ulcer si ma gandesc cu groaza ca poate a reaparut nisha, sper sa fie doar o cauza mecanica si sa treca dupa nashtere. incearca sa stai la orizontala pe partea dreapta, pe mine ma mai ajuta un pic

39+
poze

AMR 7 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Fetelor m-a sunat acum Ada si era la terapie intensiva, era bine, pe micuta nu a vazut-o inca dar mi-a spus ca a vazut-o sotul ei si ca e o grasunica, ea mai ramane acolo pana maine dimineata apoi e dusa la salon iar acasa spunea ca s-ar putea sa ajunga luni.
Bravo mamica curajoasa sa-ti traiasca printesa, sa fie sanatoasa si mancacioasa.

Sabina 36+ mamica de Maia Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26
ayla - si la mine laptopul e tot pe canapea de mult,am wireless in toata casa,la birou nu ash avea rabdare sa stau. asta-i culmea, sa te scuzi in fata noastra ca ai timp


Hihihi! Si eu tot cu laptopul in brate! Traiasca wireless-ul, ca pot sa ma plimb din pat pe canapea... si-napoi.

Felicitari, Ada!

Bine ai venit Sophia Maria!

Denisa-Madalina 35+ cu Adela-Marisa
AMR 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Bravo Ada Felicitari

36+ Damian Codrut Andrei
AMR 4 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

Felicitari ADA refacere usoara, fii bine venita bb Sophia , sanatoasa si papacioasa.
sa plece raceala de la fete.
Floriccapul sus mami, nu ai voie sa fii deprimata.Mergi la un medic si vezi sa nu ai infecttie.
Monicacum te poti gandi ca te credem mama denaturata......
Ralucaaincepe tratamentul cat mai repede.
Clara a nascut sau nu?
Aris vei sa nu nasti pe la birou.Aceeasi dilema o am si eu cu unghiile, dar mi-e frica sa nu il zgarii totusi pe bb.Ma mai gandesc.
Adeeintra la raport....
Noi raportam o noapte si ziua cu dureri intense,dar nu de nastere....nu stiu catmai rezist.Daca o tin tot asa o sa fiu epuizata pana nasc


39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Simona, imi place mult alegerea lui Eric. Victor e un nume barbatesc, puternic; sint convinsa ca o sa-l poarte cu placere!

***

Pisigri, intr-adevar, Infacolul se gaseste in...ANglia dar sint site-uri englezesti care livreaza si in Romania; am vazut, e drept ca mai de mult, si pe okaziipunctro. Pina anul asta, sora mea locuia la Londra si le-a trimis la toti prietenii nostri; de aceea, stiu ca...functioneaza!

***

Floric, eu stiu ca daca ai febra, nu e bine sa-l alaptezi pe bebe. Mai cere, eventual, o opinie.

Gina 37+
HAPPY!!!!!

bebe Ian Alexandru

Poze

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

Offf... iar am mancat cat pentru vreo 5...
Pana nasc ma fac cat Casa Poporului!

Doamne ce bine e sa stii ca ai intrat in saptamana 38 si ca esti practic la termen! La cat am numarat zilele pana sa ajung aici, nu-mi vine sa vred ca am si reusit!



Simona 37+, cu Victor Christian / Clara Michaela

mami de
Eric Christian (02.03.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Gigelica, "lapsusuri de memorie" am si eu si...intr-una de toata lumea imi spune ca "O vrem pe Gina inapoi" Uit si ce vorbesc la telefon, motiv pentru care am inceput sa-mi fac listute cu orice; lucru care mi se parea inacceptabil in trecut

In afara de asta, scap orice din mina si, de cite ori maninc, dau pe mine si ma patez pe haine.

Intrebare intrebatoare: voi mai reusiti sa faceti curatenie singure???

Gina 37+
HAPPY!!!!!

bebe Ian Alexandru

Poze

AMR

Mergi la inceput