Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie2009(95)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Millie e scumpa foc ghiocica ta Are buzite senzuale

Nici eu nu mai am rabdare sa vad rezultatul. Tare curioasa sunt cu cine seamana

Olga 34+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Fetele , intrebare intrebatoare... Cum se manifesta septicemia si la cat timp? Este singurul diagnostic care ma sperie de moarte. Pot sa va spun ca eu inca am cand si cand scurgeri iar ieri am eliminat un chegulet de sange de jumatate de cm si azi unul cat gaura de ac. Sa fie ceva sa ma ingrijorez? Poate sa apara complicatii la operatie dupa 2 saptamani?

Am vazut ca vb cineva de Vigantol...Desi in fisa de externare medicul neonatolog recomanda Vigantol din a 14 zi, medicul de familie (pediatru) mi-a dat de sapt trecuta (din ziua a 8) cate 3 picaturi pe zi ceea ce mi se pare mult.
cat despre "durata de viata" a flaconului desfacut nu mi-a pomenit nimeni, eu am flaconul asta de cand luam eu in sarcina, adica cel putin o luna.


FLORIC in legatura cu septicemia nu stiu sa te lamuresc, insa imi pot da cu parerea in legatura cu vigantolul. Si eu imi amintesc ca tot de la 2 saptamani le-am dat si daca memoria nu ma inseala era vorba de 2 si nu 3 picaturi pe zi. Insa nu am schimbat flaconul la 2 saptamani, eu stiam ca trebuie sa il schimb cand se termina. Cat despre ora la care trebuie dat....eu le-am dat undeva in cursul zilei dar nu la ora fixa. Astea au fost indicatiile pe care le-am primit eu de la dr. pediatru si asa le-am aplicat.

Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - Petru - 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui millie

Gata am pus si eu poze pe contul comun cu ghiocica mea

Monica mamica fericita de Timeea Alexandra


Foarte draguta ghiocica ta !!!

Am pus si eu poze !!!

Mamica fericita de Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

MONICA am vazut ca ai pus poze noi pe picassa. Foarte frumoase
Felicitari pentru gestul tau de a o suna pe GIEGLICA. Sunt sigura ca i-ai inseninat ziua. Nu te dezminti, esti un suflet tare bun si curat. Te pupic!

Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - Petru - 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

NOVUS ce frumusete de nora amSa ne traiascaEste o dulceata!!!!!!

Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - Petru - 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OlgaTarziu spune:

Denisa tu crezi ca am continuat alaptarea de capul meu? Medicii de aici zic sa continui. Chiar si cand ai orice fel de infectie sau mastita te incurajeaza sa continui alaptatul si sa nu intrerupi. Apoi din experienta iti spun ca am ascultat de ei si bine am facut. Presupun ca stiu si medicii de aici ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

NU MAI REZIST......................AS LUA TOTI GHIOCEII LA ZMOTOCIT SI LA PUPACIT CA SA IMI ALIN DORUL DE AL MEU...............PARCA SI SIMT MIROSUL DE LAPTICPE CARE IL AU BEBLUSII!

Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - Petru - 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doranna spune:

buna!

am gasit pe forumul DC, la sectiunea Femina Intim, topicul ALAPTATUL- HELP-LINE:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134143


eu una nu pot sa intru, sa citesc; stiu ca mai incolo o sa regret, dar acum... nu stiu ce am, parca nu mai pot sa citesc nimic
inca ma mai gandesc ce tb sa cumpar... am teama asta ca n-o sa am tot ce-mi tb, desi realizez ca e o prostie din partea mea, daca e nevoie de ceva anume, se duce tati si cumpara
n-am finalizat nici bagajul de spital... tot am impresia ca mai e timp... ieri am fost la dr. si ne-a chemat la un nou ctrl martea viitoare, de aceea tot am impresia ca mai e timp, desi in acelasi timp realizez ca se poate intampla oricand
ma sperie totul f tare, incepand cu nasterea in sine, continuand cu primul imbracat, prima baita, etc. mai e nevoie sa zic ceva despre alaptat??? nu cred...


Dorana 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Millie, ce cercelusi are frumusetea ta de fetita!

Iar albumul de ghiocei...e superb!

Luana, Alexandra, Mario, Sorina!!!


Vreau si eu un ghiocel...ah, nu mai am rabdare...

Gigelica +37 Victor-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

novus,
si la noi colicile sint la fel; deodata, dupa masa, o apuca crizele de plins; nu plinge continuu, cind si cind se incordeaza toata, se face ghem si mai degraba tzipa decit plinge. uneori vad pe fatzuca ei ca incepe sa o doara burtica, se strimba, isi tine respiratia, si cind nu mai poate urmeaza...incordatul si tzipatul.

Sabsimplex am vb azi cu dr iar, a zis ca daca nu face colici permanent sa nu ii dau nici eu chiar la fiecare masa, sa reduc o masa da una nu... apoi poate de 3 ori pe zi, sau numai cind are ea programul de colici...oricum, sa tatonam si sa reducem dozele ca tot chimicale sint. na, inteleg punctul asta de vedere.

acum avem alta problema...nu a mai avut scaun de 24 de ore. mi-a mai facut figura, a stat vreo 14 ore fara scaun, dar acum parca e prea de tot. sa fie de la sab simplex, sa-i fi dereglat putin digestia? am sunat la dr si mi-a zis sa o irit cu termometrul in fundulet poate face stimulata... si a naibii treaba, nu am in casa decit cartea lui dr spock sa vad ce se spune despre frecventa scaunelor...

if you can't say something nice, then don't say nothing at all
http://pisigri.blogspot.com/

Mergi la inceput