Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie2009(95)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda
Miine imi vine o tanti la curatenie si am o alta dilema: cit de des sa o chem: o data pe saptamina sau o data la 2 sapt??? Tara arde si baba se piaptana, stiu, nu aruncati cu rosii
Gina 37+
HAPPY!!!!!
bebe Ian Alexandru

Ina eu am o tanti care vine o data pe saptamana; face curatenia generala, adica aspirator, scuturat, spalat pe jos, baie, bucatarie, uneori mai calca ce gaseste; dar e asa bine dupa ce pleaca ea, chiar ma tine curatenia; ii dau 1 mil pe sapt, sta cam 6-8 ore.

legat de cezariana.... in primul rand am auzit prea multe povesti horor legate de nastere de la sora mea si am plecat cumva tintita pe cezariana, mama si soacra nici nu au vrut sa auda de nastere normala- mama a fost la juma' de pas de moarte la nastere, iar soacra s-a chinuit si ea ingrozitor, si in plus doctorul meu nu face decat cezariene in ultima vreme, deci mi-a expus motivele lui de cezariana; nu sunt motive serioase, daca asta vrei sa stii, in afara de un bebe grasan- estimat la peste 4 kg (dar asta o sa vad si maine le eco) si eu cu o "statura impresionanta" de 1,58 si 87 de kg azi masurate; dr zice ca sunt muuuulte kg de apa, ca arat ca un buretel acuma, dar oricum.... vedem dupa
oricum, psihic m-a calmat ideea de cezariana, nu cred ca n-as avea taria sa nasc normal, pentru ca sunt o persoana echilibrata si puternica, dar plecand pe ceza.... s-a imprimat pe creieras, deci nu mai pleaca de acolo.

diana 36+ David Gabriel
poze si filmulet 4D bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubulina1

Mai avem un ghiocel! A venit pe lume Sophia Maria - bb de Ada1974 - si a avut la nastere 3,600 kg si 51 cm.

Bubulina 35+ + Doamne ajuta!




ADA

Gata m-am luminat......nu mai bag majoreta, am bagat direct felicitarile!!!

Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - Petru - 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

multumes fetelor pt raspunsurile la marea mea dilema"unghiutzele", ma mai gandesc, daca le tai mai scurte sunt mai comode dar se murdaresc mai ushor... parca vad ca ajung sa mi le tai in maternitate.

shasa - merciam mai prins curaj. ada1974 era trecuta pe lista cu programarile pt cezariana, ne-au anuntat fetele ca a nascut si acum e deja pe lista de mamici

39+
poze

AMR 7 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:



ADA FELICITARI !!!!!!!!!!!!!!



Mamica fericita de Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Multumesc Joanna . Eu de felul meu nu prea iau pastilute si inainte imi trecea, sper sa treaca si acum.

Dyana si eu retin f multa apa. Ieri aveam butuci de picioare de nu-mi venea sa cred cum au ajuns gleznele mele de caprioara . Mi-a facut mama masaj cu ulei de masline vre-o jumatate de ora si azi sunt de nerecunoscut. O mai rog si astazi Asa ca nu ezitati sa rugati sotul sau cine mai e prin preajma sa va maseze, caci chiar ajuta.

Olga 34+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Gata am pus si eu poze pe contul comun cu ghiocica mea

Monica mamica fericita de Timeea Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

Citat:
citat din mesajul lui millie

Gata am pus si eu poze pe contul comun cu ghiocica mea

Monica mamica fericita de Timeea Alexandra


offf ce draguta e Timeea! O scumpita!
Sa va traiasca si sa se faca mare si rupatoare de inimioare!


Simona 37+, cu Victor Christian / Clara Michaela

mami de
Eric Christian (02.03.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Fetele , intrebare intrebatoare... Cum se manifesta septicemia si la cat timp? Este singurul diagnostic care ma sperie de moarte. Pot sa va spun ca eu inca am cand si cand scurgeri iar ieri am eliminat un chegulet de sange de jumatate de cm si azi unul cat gaura de ac. Sa fie ceva sa ma ingrijorez? Poate sa apara complicatii la operatie dupa 2 saptamani?

Am vazut ca vb cineva de Vigantol...Desi in fisa de externare medicul neonatolog recomanda Vigantol din a 14 zi, medicul de familie (pediatru) mi-a dat de sapt trecuta (din ziua a 8) cate 3 picaturi pe zi ceea ce mi se pare mult.
cat despre "durata de viata" a flaconului desfacut nu mi-a pomenit nimeni, eu am flaconul asta de cand luam eu in sarcina, adica cel putin o luna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

MILLIE ai o ghiocica tare frumoasa! Sa va traiasca si sa fie sanatoasa.

Vai parca nu mai trece timpul....abia astept si eu sa imi strang la piept "indianul" nr. 3. Pe cuvant ca am o pofta de bebe.........

Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - Petru - 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

Citat:
citat din mesajul lui joanna27

Felicitari ADA refacere usoara, fii bine venita bb Sophia , sanatoasa si papacioasa.
sa plece raceala de la fete.
Floriccapul sus mami, nu ai voie sa fii deprimata.Mergi la un medic si vezi sa nu ai infecttie.
Monicacum te poti gandi ca te credem mama denaturata......
Ralucaaincepe tratamentul cat mai repede.
Clara a nascut sau nu?
Aris vei sa nu nasti pe la birou.Aceeasi dilema o am si eu cu unghiile, dar mi-e frica sa nu il zgarii totusi pe bb.Ma mai gandesc.
Adeeintra la raport....
Noi raportam o noapte si ziua cu dureri intense,dar nu de nastere....nu stiu catmai rezist.Daca o tin tot asa o sa fiu epuizata pana nasc


39+




Prezentttttt Am fost putin la birou si tocmai m-am trezit dupa somnul de amiaz. Nu stiu ce se intampla dar ma trezesc dupa o noapte de somn (fara intrerupere) si sunt rupta de oboseala. Chiar ma gandeam si eu ca tot am contractii, dureri de spate, de solduri...si pana apuc sa nasc o sa fiu asa de terminata ca nu o sa pot face fata cum trebuie nasterii. Maine am 40 saptamani incheiate si am zis ca il sun pe dr, ca nu mai am rabdare.
pe ginerica



39+Ariana

poze

Mergi la inceput