Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie2009(95)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Cu tot respectul cuvenit, cred ca e bine de precizat ca septicemia, mastita, starea febrila a mamei sunt contraindicatii temporare ale alaptarii.

Floric, ma bucur ca esti mai bine, dar daca mai apar totusi ceva simptome, mergi la dr.

Denisa-Madalina 35+ cu Adela-Marisa
AMR 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Novus tu ce folosesti pt colici? Eu ai dau fetitei mele Bonisan 10 pic dimi si 10 pic seara ,pana acum nu am avut probleme mari cu colici si sper sa nici nu avem

Monica mamica fericita de Timeea Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

RIVALI


Sa fie bebe sanatos si mami si tati sa se bucure de el!

Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - Petru - 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui millie

Novus tu ce folosesti pt colici? Eu ai dau fetitei mele Bonisan 10 pic dimi si 10 pic seara ,pana acum nu am avut probleme mari cu colici si sper sa nici nu avem

Monica mamica fericita de Timeea Alexandra


Eu ii dau Sab Simplex si pot sa zic ca isi face efectul, de regula o apuca seara
O sa incerc o zi si cu Bonisan

Mamica fericita de Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

ARIS intradevar si la mine colul a fost tare "capos" insa desi a inceput el sa se pregateasca mai tarziu travaliul nu a a fost mai lung sau mai pacatos ca unul la termen. Am ca model de comparatie fetele care au fost cu mine in sala de travaliu si nu erau peste termen + povestile despre nastere pe care le-am mai auzit si eu. Iar durerile mai pacatoase au survenit pe la dilatatie 5-6 in momentul in care dr. mi-a rupt membranele. Deci nu cred ca colul tau cat casa poporului iti va "oferi"un travaliu mai lung sau mai greu.

Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - Petru - 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Gigelica aceleasi simptome le au si eu. A venit mama insa a trebuit sa plece la fel de repede, dar mi-a adus lamaie si o sa-mi fac o limonada.

Ina foarte bun planul de atac. Eu inca nu mi-am facut unul, dar cred ca asta o sa fac in urm zile.

Olga ma bucur ca ai intrat si sper ca te simti mai bine. De ce nu vrei sa ne mai scrii?

Olga 34+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

OLISHKA multa sanatate si stai cumintica in pat ca trece ea si pacatoasa de raceala

Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - Petru - 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Feteleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!! De ce faceti galerie pt. ADA? Ca eu cred ca nu am vazut unde s-a postat ca naste. Scuze de neantelegere dar va rog sa ma luminati si pe mine ca sa scot si eu majoretele.....

Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - Petru - 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Multumesc Shasa

Nu prea mai pot sa stau in pat caci mi-a lasat-o mama pe chitibus (surioara mica). Acum i-am dat de scris bastonase si i-am promis ca o premiez.



Olga 34+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui shasa

Feteleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!! De ce faceti galerie pt. ADA? Ca eu cred ca nu am vazut unde s-a postat ca naste. Scuze de neantelegere dar va rog sa ma luminati si pe mine ca sa scot si eu majoretele.....

Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - Petru - 36+




Sasha lasa agitatele si scoate felicitarile, ca Ada a nascut pe la 12 pe Sophia Maria prin cezariana, 3,6 kg daca bine tin minte nota 10.

Adee ce faci cuscra, ....intra sa dai raportu ca altfel intru la banuieli..

Simina soro iar esti la munci?
Olinska numai limonada nu e de ajuns...eu i-am dat la raceala sa plece de la voi da nu cred ca are efect

39+

Mergi la inceput