Strumfi de iul-aug 2007 (133)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

fianna, inafara de faptu ca ma bucur pt voi, ma declar oficial ofticata! foarte frumos unde sunteti voi!!!!!!!!!!parca e dupe alta planeta! banuiesc ca nu va mai intoarceti...........ca la noi a inceput "dieta Boc" adica : fara, fara, fara....... chiar acolo se resimte criza mondiala? dupa cum am vazut ca se construieste, cred ca nu.sa ne mai delectezi cu poze......aici e frig si naspa

"mai avem nevoie si de iarba......"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fianna spune:

Se resimte si aici criza. Cica s-au pus pe stand by multe proiecte, dar sunt si o gramada care continua. Cica foarte multi au fost dati afara si pleaca de aici. Situatia e destul de naspa pt ca aici e o lege care zice ca daca nu mai ai servici, intr-o luna ti se anuleaza viza de rezidenta si in timpul asta tu tre sa-ti platesti toate datoriile. Se pare ca sunt multi care au plecat in fuga lasand casa, masina si datorii la banca. Nu stiu cum era inainte de criza, dar multi zic ca traficul s-a linistit de cand cu somerizarile astea.

In Romania nu stiu dc ne mai intoarcem dar sa vedem cat om sta pe aici. Ma bucur c-am scapat de frig si pot sa-l tin pe Matei in fundul gol toata ziua, dar deja la pranz nu prea se mai poate sta pe afara. In curand ne vom plimba intre 6 si 7 dimineata si apoi la aer conditionat. Cred ca o sa tanjesc dupa iarna atunci.

fianna cu printisorul Matei


Despre Minunea mea mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

!
Fianna, bine ai revenit! Ma bucur ca v-ati acomodat si ca e frumos acolo. Am vazut poze, f frumoase, si ce a crecut Matei!
Eu cred ca toti copiii sunt cam la fel cu crizele in perioada asta..si Andreea e la fel uneori, de nu mai stii ce sa-i faci daca i se pune pata pe ceva. Si la fel, curioasa, sa umble ea, sa puna mana pe toate alea...
Uneori reusesc sa ma inteleg cu ea, alteori mai greu.
Uneori din parc o iau greu, insa am observat ca daca ii zic ca ii e foame lui Mi (sora-sa), sau ca plange Mi (atunci cand incepe sa planga, pe la sfarsitul plimbarii), atunci mai accepta sa plece am vazut. Sau daca ii spun ca mai vedem pe strada pisici, catei, porumbei (ca mai sunt pe langa blocuri)...
Pana la urma cred ca fiecarei mamici ii vine uneori sa-si ia campii
Cu socializare cu mamici/copii, e f importanta si pt mine, mai schimbi o vorba, mai vezi alti copii, Andreea la fel se joaca cu ei (dar se mai si supara cu jucariile - am observat ca uneori prefera ea sa dea cu mana ei, nu sa-i ia alt copil jucaria..., se mai supara, dar asta e, se invata ea...). M-am vazut si cu CarlaV in parcul de langa noi, cand au avut ei drum prin zona, si tare m-am bucurat. Stiu ca va cunoasteti, a crescut si Sabina, e frumoasa, stie o gramada...
De alaptat, stiu ca mai alapteaza brazuca, karligutza, mi_a si... eu, dar pe bb2 Bravo ca inca alaptezi, cred ca voi ati ramas cam singurele pe metereze
ddanagh super haioase pataniile voastre de azi..si Andreei ii plac baltoacele, de abia o scot din ele
Mychy, esti tare haioasa, ai un simt al umorului f dezvoltat. Tare ai fost cu dieta Boc- fara fara fara
-am pe Andrei cel nazdravan
Karligutza
Anya, sper ca suntei bine cu totii
Valen, bafta cu operatia!
Oanamada, draguta foc Catinca

Ieri am fost la vaccinat cu Ana Maria, Andreea a racit un pic, ii curge nasul.
Si eu acum trec printr-o perioada mai proasta din punct de vedere al oboselii, uneori ma simt deprimata ca nu pot sa tin casa ca seara cand ne reunim totul e vraiste, pe impiedici de toate, vreau sa fac ceva repede, intervine ceva la unul din copii...etc etc
Pe de alta parte, stiu ca o casa cu copii nu poate fi ordonata.. uneori nu apuc nici vasele sa le spal, ieri nu a fost apa calda si m-am evervat tare pe tema asta si tot asa...
in fine, o sa treaca si astea...
Cuvinte...si Andreea acumuleaza, si invata cuvant dupa cuvant, zice "balco"= balcon, "cara"=scara, "buta" - burta, "pompa", si mai are cateva asa mai complexe, in afara de cele uzuale: mama, tata, papa, bebe, nu-i, uite, aici, apa, ham, miau etc



Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007 www.andreeaioana.ro" target="_blank"> Poze
Povestea sarcinii si a nasterii


si Ana Maria - 13 noiembrie 2008
Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Am aparut si am si disparut imediat ...cam asa cu integrarea mea in familia voastra ,dar am disparut din cauza de virusi care bantuie la greu, ufff.
Dupa ce sotul a facut un episod urat de febra ,tuse ,frisoane ,etc. tot tacamul inclusiv salvare ,a luat copilul ,nici nu ma asteptam sa scape ,dupa cum stau "bot in bot" toata ziua.
Copilul e bine ,daca pot spune asa ,in sensul ca a scapat doar cu 2 zile si 2 nopti de febra si frisoane , si infectia orpita in gat ,sotul e "praf" ,plamani ,etc.
Eu abia ma mai tin pe picioare de nedormita si de facut ture intre camere si ingrijit copii..ca am doi acum ,ca stiti voi treaba cu barbatii bolnavi

Am incercat sa citesc din urma ,sa ma familiarizez cu totul ,nu am reusit ...dar recuperez

Revin ...trage copilul de mine.

Alina ,mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)
www.flickr.com/photos/15354374@N06/show/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

buna fetele
si eu am cautat cap trecut ca sa votez dar nu le-am gasit,nu-i bai,doar sa nu se termine concursul,vio daca vrei sa mai pui o data link ar fi super.
am vazut pozele puse de fianna,foarte frumos,curat si civilizat,ma luase cu ameteli la utimele care erau facut de sus.de strumf,ce sa zic,frumos foc si fara stare,dar care nu e?!

uitandu-ma la poze,sigur ca as pleca,dar parca nu e familiar,nu vad eu mizerie si gropi...nu stiu,cred ca m-am obisnuit prost..eu zic ca daca mi-ar spune sotul ca a prins un contract in nu stiu ce tara as pleca.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Am mai incarcat un filmulet
http://www.youtube.com/watch?v=GtU1rlF9Fm8

Voi de ce nu puneti filmulete de-astea scurte?

Fianna ma bucur pt voi ca v-ati acomodat. Recunosc ca mie mi-ar fi fost tare greu sa ma mut acolo. Cat despre Matei vad ca si el si-a pierdut din fatuca de bebe, arata a copil mare. Imi place mult palaria aia a lui. Ma intreb in ce limba ii vorbiti? Va pup.

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Georgi, uite link-ul: http://concurs.pampers.ro/profile/21214
Fianna, ce frumos! Te inteleg saraca de tine cu oboseala, dar bine ca mai ai cu cine sta la povesti si cu ajutorul sotului.

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
poze Laurash

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

Helou.
Fianna,frumos tare la voi si frumos baietel scump.
Dana,ce scumpa e Daria si mereu ma minunez de parul ei.Dar imi sta inima cand o vad pe marginea sertarului.Eu l-as filma pe Aaron,dar el vrea imediat aparatul.Imi este tare drag cand spune :"eu unt Aon Popa"

Noi sutem raciti rau,adica eu si Aaron,ne-a batur un vanr duminica si ne-a prins .El face si febra,si abia am terminat antiobioticul,insa vad cum se comporta trei zile si apoi merg la medic.
Carla stiu ca ai mai scris dar da-mi te rog niste remedii homeopate pt raceala si gripa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

Lulu,sanatate multa tuturor.I-ai dat antibiotic puiului?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:



Ce mai fecti fetelor? Eu nu am mai avut timp sa intru am tot citit dar n-am avut nimic de zis si acum am zis sa ma laud ca avenit primavara la noi , 16-17 grade si noi numai pe afara stam.

Dimineata ne-o petrecem in parc, ne luam picnic la noi si mancam acolo, apoi Adelise adoarme in masina si mergem si il luam pe Cosmin de la scoala si mergem tura a doua in parc sa se joace si el. Seara picam rupti cu totii dar asa bine e afara...

In weekend am fost si am vizitat casa lui Charles Darwin a fost foarte interesant si frumos. Avem si poze noi Charles Darwin's House

In rest suntem bine. Va pupam si continui sa va citesc.

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput