Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie2009(94)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Asa... sa stiti ca nu am citit din urma, ca am sa pap, apoi sa-i dau la Luana sa pape, ca azi am cam fost mama denaturata. Dar vreau sa va dau vestile bune caci stiu ca v-ati gandit la noi.
Alex este foarte bine, cat se poate spune ca e bine intr-o asemenea situatie, hematormul a disparut , la angio-RMN s-a vazut rezultatul embolizarii din ianuarie 2008, adica exista firul respectiv care trebuia sa impiedica ruperea, si daca pe viitor va putea sa fie mai linistit, sa nu faca presiune intracrania, sa controleze cu medicamente, normal, nu ar fi nevoie nici de interventia chirurgicala. Asta e cea mai buna veste pt ca doctorii au spus tot timpul ca de data asta a scapat usor, dar la ritmul lui, fara operatie exista risc de reruptura. In curand va veni acasa si vom fi in sfarsit impreuna. Va face recuperare la domiciliu, este mai bine pt ca va recupea total, chiar daca el zice ca e ok si acum. I-a zis dr lui ca de data asta Dumnezeu nu a vrut sa-l ia, a vrut numai sa il sperie. Si stiu si eu si Alex ca asa e, ca a fost sangerare mica, dar putea Doamne fereste sa fi fost in alt moment, sa fi fost pe masina, sa fi facut accident auto, sa fi ajuns prin alte spitale si nici sa nu fi stiu dr ce are. Norocul lui a fost ca era medicul lui la spital si stiind situatia si-a dat seama imediat. Ei practic au reusit sa operasca hemoragia la putin timp cu perfuzie pt ca au prevazut totul. In alte cazuri mai dureaza pana ajung sa faca ce e necesar, si urmarile sunt grave cu cat trece timpul mai mult.
Nu stiu inca exact, pana la sfasitul aceste saptamani, sau la inceputul saptamanii viitoare, va fi cu noi acasa. Am emotii si mi-e asa teama, la fel cum imi era teama cand am plecat si cu Luana acasa.
Am sa citesc si ce s-a mai scris si am sa revin.
Va iubesc mult de tot!

_
I love you so much my tiny princess
You grew in my heart
So small, so sweet, so soon
God, please take care of my soul mate



FELICITARI Monica! Dumnezeu e alaturi de voi! E momentul sa incepeti sa lasati problemele in urma!

Simona 36+, cu ? Christian / Clara Michaela

mami de
Eric Christian (02.03.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

ayla - felicitari pt vestile bune, sper ca sotzul tau sa resheasca sa traiasca viata cu motoarele mai putin turate

gigelica - merci dragutza. gura e a lu' ta-su(ca io...lipsa buze) si de cand l-am cunoscut m-am rugat ca copilul meu sa ii moshteneasca macar botul. ce mai, am baiat cuminte, a facut tot ce i-am spus pana acum, daca are grija si sa nu imi faca o surpriza sa nasca cu cine stie ce medic de garda....e cel mai tare!nici al meu nu a mai stat la poze de nu mai stiu cand...cand prindeam cate o ureche ma bucuram. vorba doctorului: "hai ca l-am prins pe picior greshit, pana nu se prinde il filmam repede."

joanna - merci mult...ne mandrim si noi cu ecografiile, ce sa facem. sunt fete care erau mai "mici"ca noi si se mandresc deja cu poze adevarate. ce fac puturoshi nostri? au de gand sa iasa?pana acuma ne rugam de ei sa stea cat mai mult, si acum nu mai vor afara

38+
poze

AMR 9 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

alexa - bine ati ajuns acasate ashteptam cu detalii

38+
poze

AMR 9 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Simina, da-mi te rog pe PM sau mess datele de logare la mart.apr09 sa modific eu meajul (lucrez mult in htm si am ochiul format). Pana la 80 ore poate fi edita un mesaj? Apoi iti salvez text document si-ti trimit, ca sa poti sa il folosesti la capitolul viitor.
Am papat o supa mmmm de pui cu teitei de casa, facuta de mami.
Multumim fetelor de incurajari.
Acum e randul micutei mele printesa sa ia masa si apoi ma tolanesc in pat si revin.

_
I love you so much my tiny princess
You grew in my heart
So small, so sweet, so soon
God, please take care of my soul mate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Fetelor, nu v-am povestit!

Aseara am aflat ca la Focsani obiceiurile stravechi se pastreaza, asa ca, nu pot face petrecerea botezului in aceeasi zi cu botezul.
De ce?! Pentru ca bebe trebuie sa stea in panza de mir o noapte, pana ii face nasa baita.

Eu vroiam sa ii programez botezul pe 7 iunie, duminica. Ma gandeam ca e foarte bine sa il botezam intr-o zi de duminica, caci e bine sa faci (si nunta si) botez dupa ce biserica a fost sfitita de o slujba normala in care s-a citit Sfanta Evanghelie ( asta numai duminica sau in zi de sarbatoare).

Mama a vorbit cu preotul si mi-a zis ca sfatul lui e sa facem botezul sambata ca bebe sa stea in panza de mir.Normal ca m-a enervat mama cu ideile ei si...am sunat-o pe mama soacra.
Si...ea mi-a zis acelasi lucru, ba mai categoric decat mama.

Petrecerea se face dupa baita facuta de nasa a doua zi.


Ce probleme am si eu!

Voi cum o sa faceti? Aici, in Bucuresti, lucrurile sunt simple: mergi la biserica, botezi copilasul, apoi mergi la restaurant...si gata.



Gigelica +36 Victor-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Fetelor azi a nascut Carmenada , fetita, 2,700 kg si 47 cm, scor apgar 8, la ora 9,30, 36s+5 zile. Sunt bine amandoua, fetita respira singura, cand va putea va intra chiar ea sa ne povesteasca.
Felicitari Carmen!
Refacere rapida!
Te pupam si ne gandim la tine!

_
I love you so much my tiny princess
You grew in my heart
So small, so sweet, so soon
God, please take care of my soul mate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

ayla ma bucur pt vestile bune pe care le-ai primit,si imi doresc ca primavara sa vina si in sufletele voastre si soarele sa straluceasca cu mai multa putere pentru voi.

florinela felicitari pt bebe Victor,recuperare rapida si bb mancacios.

chatonel ai plecat la mare?bag eu seama ca te incanta ideea de nastere in apa?transformi dragoana in delfinas?

si acum intrebare intrebatoare...tocmai am aflat ca sora mea cea mai mare...si nasa Strumfului meu totodata...este in 9 saptamani...dar tinand cont ca sotul ei a fost operat pe coloana acum 3 zile,a luat un distonocalm sa se calmeze...fara sa stie de mazarica din burtica...trebuie sa renunte la sarcina?ea nu ar vrea...

Nikoleta 20 mamica deMario Andrei
A sosit minunea din viata noastra!!!

Site BB http://mario-andrei.go.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Mititica, Florinela, Alexa, felicitari pentru puiuti! Sa va aduca numai bucurii!

rivali, monitorizarea dureaza, cel putin aici, in jur de jumatate de ora. Iti pune doi senzori pe burtica, prinsi cu niste curele din elastic si stai intinsa pe un pat. Eu azi am crezut ca nu mai termina cu asta, povestesc mai incolo de ce.

Ayla, ma bucur ca ai vesti bune, o sa reintre totul in normal curand.

Simona, nici noi nu suntem hotarati pentru un nume, nici macar nu avem intre ce sa oscilam. Tot astept sa avem vreo revelatie.

Floric, iuca n-a nascut, ca ne dadea mai devreme vestea cu nasterea Mititicai. Si la cate saptamani are, nici nu-i graba.







34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

Gigelica, eu am ignorat in draci mama (soacra nu am, DD sa o odihneasca, asa ca n-am avut ce ignora la ea) si pe oricine altcineva s-a mai pus in drum.
Noi am facut cununia religioasa la 12, la 14 in aceiasi zi botezul lui Eric, iar seara restaurantul. Si oricum, din biserica a plecat fix imbracat cu hainutele cumparate de nasi, si a ramas bine mersi in ele toata seara, pana la baita de acasa, pe care tot noi i-am facut-o, ca nasii abia la o saptamana mai puteau.

Asa ca sfatul meu e sa nu te stresezi. Organizeaza-te cum poti mai bine, astfel incat voua sa va fie bine si sa fiti multumiti!

Simona 36+, cu ? Christian / Clara Michaela

mami de
Eric Christian (02.03.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Fetelor azi a nascut Carmeada , fetita, 2,700 kg si 47 cm, scor apgar 8.


_
I love you so much my tiny princess
You grew in my heart
So small, so sweet, so soon
God, please take care of my soul mate



Felicitari Carmenada!!! Sa fiti amandoi sanatosi si fericiti! Recuperare usoara si bebe papacios :)

Simona 36+, cu ? Christian / Clara Michaela

mami de
Eric Christian (02.03.05)

Mergi la inceput