Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie2009(94)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:






FELICITARI FLORINELA!!!
Bine ai venit bebe Victor!
Felicitari la amindoi pentru 10!!!




Gina 36+
Da DD sa termin cu bine si aceasta saptamina!

bebe Ian Alexandru

Poze

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Multumim pt capitol nou! Din pacate s-au pierdut culorile

Pisigri chiar n-am incercat sa-i fac orar. Ideea era sa treaca macar o ora intre o masa si alta ca sa aiba timp sa digere. Cand am ajuns cu puiul acasa mie inca nu imi venise lapticul, aveam numai oleaca de colostru. Cand il schimbam gaseam pe pampersi niste pete sangerii. Era o secretie care ii curgea din putza. Pediatra mi-a zis ca e deshidratat si ca pana mi se instaleaza lapticul ca lumea sa ii dau completare. Ceea ce am si facut; la inceput halea completare la fiecare masa, acum am rarit-o, numai daca plange de foame cu sanul in gura ii mai dam (asta inseamna o data la 2 mese). Acum vad ca s-a rarit si mai tare suplimentul, a inceput sa mai curga si la mine serios - de azi-noapte pana acum i-am dat completare o singura data, pe la 4 dimineata. Doamne ajuta sa scoatem de tot completarea!

Apropo... Eu n-am reusit sa scot mai nimic cu pompa. Mai degraba mi-au iesit cateva picaturi la muls manual...

Floric sper ca te-au lamurit fetele ca in primele cateva zile puiul scade in greutate si abia dup-aia creste. Al meu a piersut in maternitate 300g (pe care le-a pus la loc).

ma duc langa golan

Monica mami de CRISTIAN

CASA LU' BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Fetele dragele mele, sa o luan pe rand, ca sunt tot o agitatie.
Am primit pe mess mesaj de la ALEXA noastra:
"Fetele am nascut miercuri seara o fetita 2870 grame, 49 cm, suntem bine, sambata dupa-amiaza am venit akasa si incercam sa ne acomodam la viata. Va pup, Doamne Ajuta !!!
I-am trasmis ca o asteptam la odisee sa impartaseasca alaturi de noi bucuria neasterii si experientele vietii de mamica.

_
I love you so much my tiny princess
You grew in my heart
So small, so sweet, so soon
God, please take care of my soul mate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Ayla, pt listuta :

Damian Serban, nastere la 39 saptamani, maternitatea Filantropia, scor Apgar 9.

Mami de fetita si de baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Alexa

Gigelica +36 Victor-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

FELICITARI FLORINELA!!!! Sa traiasca si sa fie sanatos si mancacios bebe Victor!

Fetele, ia uitati-va ce-am gasit din intamplare :)
Pe piciul meu cel mare, mancand unul din primele lui iaurturi! :)
http://www.youtube.com/watch?v=lXNQZZDac4A&feature=related

Simona 36+, cu ? Christian / Clara Michaela

mami de
Eric Christian (02.03.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Asa... sa stiti ca nu am citit din urma, ca am sa pap, apoi sa-i dau la Luana sa pape, ca azi am cam fost mama denaturata. Dar vreau sa va dau vestile bune caci stiu ca v-ati gandit la noi.
Alex este foarte bine, cat se poate spune ca e bine intr-o asemenea situatie, hematormul a disparut , la angio-RMN s-a vazut rezultatul embolizarii din ianuarie 2008, adica exista firul respectiv care trebuia sa impiedica ruperea, si daca pe viitor va putea sa fie mai linistit, sa nu faca presiune intracrania, sa controleze cu medicamente, normal, nu ar fi nevoie nici de interventia chirurgicala. Asta e cea mai buna veste pt ca doctorii au spus tot timpul ca de data asta a scapat usor, dar la ritmul lui, fara operatie exista risc de reruptura. In curand va veni acasa si vom fi in sfarsit impreuna. Va face recuperare la domiciliu, este mai bine pt ca va recupea total, chiar daca el zice ca e ok si acum. I-a zis dr lui ca de data asta Dumnezeu nu a vrut sa-l ia, a vrut numai sa il sperie. Si stiu si eu si Alex ca asa e, ca a fost sangerare mica, dar putea Doamne fereste sa fi fost in alt moment, sa fi fost pe masina, sa fi facut accident auto, sa fi ajuns prin alte spitale si nici sa nu fi stiu dr ce are. Norocul lui a fost ca era medicul lui la spital si stiind situatia si-a dat seama imediat. Ei practic au reusit sa operasca hemoragia la putin timp cu perfuzie pt ca au prevazut totul. In alte cazuri mai dureaza pana ajung sa faca ce e necesar, si urmarile sunt grave cu cat trece timpul mai mult.
Nu stiu inca exact, pana la sfasitul aceste saptamani, sau la inceputul saptamanii viitoare, va fi cu noi acasa. Am emotii si mi-e asa teama, la fel cum imi era teama cand am plecat si cu Luana acasa.
Am sa citesc si ce s-a mai scris si am sa revin.
Va iubesc mult de tot!

_
I love you so much my tiny princess
You grew in my heart
So small, so sweet, so soon
God, please take care of my soul mate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Fetele dragele mele, sa o luan pe rand, ca sunt tot o agitatie.
Am primit pe mess mesaj de la ALEXA noastra:
"Fetele am nascut miercuri seara o fetita 2870 grame, 49 cm, suntem bine, sambata dupa-amiaza am venit akasa si incercam sa ne acomodam la viata. Va pup, Doamne Ajuta !!!
I-am trasmis ca o asteptam la odisee sa impartaseasca alaturi de noi bucuria neasterii si experientele vietii de mamica.

_
I love you so much my tiny princess
You grew in my heart
So small, so sweet, so soon
God, please take care of my soul mate


se pare ca nu am fost prima..
Alexa felicitari, sa creasca bbmare sanatos si papacios.Asteptam poze.
Doamne ce de ghiocei.....
Simina soro nu te stresa, cumva se rezolva si cu prima pagina, azi a tot facut netu figuri.
Aris ce pui scump.
Monica multu de vesti, da nu uita si de odihna..

39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Gata poze pe picassa. Sunt facute in prima seara acasa.

In alta ordine de idei, continui sa iau Elevit. (continuare la mesajul anterior)


Mami de Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Super, Ayla! Ne bucuram pentru voi! Ne rugam ca recuperarea sa fie cat mai rapida, completa si tati sa fie cuminte, sa aiba grija de el, ca are pentru ce!

Denisa-Madalina 34+ cu Adela-Marisa
AMR 6 saptamani

Mergi la inceput