Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie2009(94)
Raspunsuri - Pagina 19
Adee spune:
Joanna daca o mai lungesti pana pe 25-26 ii ok, numa sa nu se faca 1 aprilie
Ariana nu da nici un semn ca vrea sa vina, doar ma bocaneste in continuu, de nu ma lasa nici noaptea sa dorm(doar ai vazut filmuletu
). Am incercat sa imi masez sfarcurile, l-am impiedicat pe tati, mai merg la lucru, la cumparaturi, conduc masina....ma gandeam ca poate, poate ma apuca si pe mine...dar nimic
39+
Ariana
poze
joanna27 spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui Adee Joanna daca o mai lungesti pana pe 25-26 ii ok, numa sa nu se faca 1 aprilie ![]() 39+ Ariana |
Adee sper ca nu se chiar prosteste, chiar 1 aprile....nu mai am rabdare.Macar ca la cate ne-a facut nu e exclux sa ma trezesc cu un pacalici.

Macar tu iti ocupi timpul cu ceva, pe mine tot nu ma lasa medicu sa fac nimic si nu intelg de ce...macar acum m-am duce la cosmetica un pic, la manichiura sa ma fac mumoasa pt intalnirea cu fimiu
39+

Adee spune:
| Citat: | ||
citat din mesajul lui joanna27
Adee sper ca nu se chiar prosteste, chiar 1 aprile....nu mai am rabdare.Macar ca la cate ne-a facut nu e exclux sa ma trezesc cu un pacalici. ![]() Macar tu iti ocupi timpul cu ceva, pe mine tot nu ma lasa medicu sa fac nimic si nu intelg de ce...macar acum m-am duce la cosmetica un pic, la manichiura sa ma fac mumoasa pt intalnirea cu fimiu 39+ ![]() |
Eu abia astept sa imi vopsesc parul
Sotul nu ma lasat sa ma vopsesc deloc de cand am aflat ca sunt gravida.
39+
Arianapoze
Ayla21 spune:
Intru scurt sa va trasmit vestile bune.
Am vorbit acum cu Bogdana, bebici sunt frumosi si sug
are laptic deja, poate ne trimite si o pozica.
Carmen era foarte optimista, mi-a placut enorm vocea ei, optimista. A vazut puiuta, au decis numele, este o printesa cuminte si doarme mult.
Noi ne pragatim de baita, papam si daca ma tine revin sa citesc din urma. Clau o bazaie pe Luana si sa vezi scandal
Va pup!
AMR 3 zile pana vom fi impreuna
_
I love you so much my tiny princess
You grew in my heart
So small, so sweet, so soon
God,
please take care of my soul mate
Daca as stii ca asta ar fi ultima oara cand te voi vedea dormind, te-as imbratisa foarte strans si l-as ruga pe Dumnezeu sa fiu pazitorul sufletului tau. Daca as stii ca asta ar fi ultima oara cand te voi vedea iesind pe usa, ti-as da o imbratisare, un sarut si te-as chema inapoi sa-ti dau mai multe. Daca as stii ca asta ar fi ultima oara cand voi auzi vocea ta, as inregistra fiecare dintre cuvintele tale pentru a le putea asculta o data si inca o data pana la infinit. Daca as stii ca acestea ar fi ultimele minute in care te-as vedea, as spune "te iubesc" si nu mi-as asuma, in mod prostesc, gandul ca deja stii. Intotdeauna exista ziua de maine si viata ne da de fiecare data alta oportunitate pentru a face lucrurile bine, dar daca cumva gresesc si ziua de azi este tot ce ne ramane, mi-ar face placere sa-ti spun cat te iubesc, ca niciodata te voi uita.
joanna27 spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui Ayla21 Intru scurt sa va trasmit vestile bune. Am vorbit acum cu Bogdana, bebici sunt frumosi si sug are laptic deja, poate ne trimite si o pozica.![]() Carmen era foarte optimista, mi-a placut enorm vocea ei, optimista. A vazut puiuta, au decis numele, este o printesa cuminte si doarme mult. Noi ne pragatim de baita, papam si daca ma tine revin sa citesc din urma. Clau o bazaie pe Luana si sa vezi scandal Va pup! AMR 3 zile pana vom fi impreuna ![]() _ I love you so much my tiny princess You grew in my heart So small, so sweet, so soon God, please take care of my soul mateDaca as stii ca asta ar fi ultima oara cand te voi vedea dormind, te-as imbratisa foarte strans si l-as ruga pe Dumnezeu sa fiu pazitorul sufletului tau. Daca as stii ca asta ar fi ultima oara cand te voi vedea iesind pe usa, ti-as da o imbratisare, un sarut si te-as chema inapoi sa-ti dau mai multe. Daca as stii ca asta ar fi ultima oara cand voi auzi vocea ta, as inregistra fiecare dintre cuvintele tale pentru a le putea asculta o data si inca o data pana la infinit. Daca as stii ca acestea ar fi ultimele minute in care te-as vedea, as spune "te iubesc" si nu mi-as asuma, in mod prostesc, gandul ca deja stii. Intotdeauna exista ziua de maine si viata ne da de fiecare data alta oportunitate pentru a face lucrurile bine, dar daca cumva gresesc si ziua de azi este tot ce ne ramane, mi-ar face placere sa-ti spun cat te iubesc, ca niciodata te voi uita. |
Monica imi place cum suna AMR-ul tau.Sa fie intr-un ceas bun si sa iasa iarasi soarele.
Baita placuta!!!!
Multumim pt vestile despre Bodagdana si Carmen.
39+

cativ13 spune:
Buna seara!Raportez, in urma vizitei la eco, fetitica de 2700grame, sanatoasa si activa, cu o gurita frumoasa
si...cantitate redusa de lichid amniotic. Dr a zis sa beau lichide muuuulte dar din ce am citit pe net, parca l-as suna pe dr gine sa vad ce imi zice. Ceva pareri?
38+
Ayla21 spune:
Am pus la albumul de ghiocei pe picasa poze facute acum. Scuze daca-mi dau prea multa importanta, dar topiti-va si voi. 
Doamne, o iubeeeeesc ataaaaat de mult!!!
Cum poate un omulet atat de mic sa-ti umple inima toata de iubire si fericire? 


AMR 3 zile pana vom fi impreuna 
_
I love you so much my tiny princess
You grew in my heart
So small, so sweet, so soon
God,
please take care of my soul mate
Daca as stii ca asta ar fi ultima oara cand te voi vedea dormind, te-as imbratisa foarte strans si l-as ruga pe Dumnezeu sa fiu pazitorul sufletului tau. Daca as stii ca asta ar fi ultima oara cand te voi vedea iesind pe usa, ti-as da o imbratisare, un sarut si te-as chema inapoi sa-ti dau mai multe. Daca as stii ca asta ar fi ultima oara cand voi auzi vocea ta, as inregistra fiecare dintre cuvintele tale pentru a le putea asculta o data si inca o data pana la infinit. Daca as stii ca acestea ar fi ultimele minute in care te-as vedea, as spune "te iubesc" si nu mi-as asuma, in mod prostesc, gandul ca deja stii. Intotdeauna exista ziua de maine si viata ne da de fiecare data alta oportunitate pentru a face lucrurile bine, dar daca cumva gresesc si ziua de azi este tot ce ne ramane, mi-ar face placere sa-ti spun cat te iubesc, ca niciodata nu te voi uita.
simina_kin spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui joanna27 Adee gand la gand cu voie buna.Acum te somam sa semnezi condicuta. Ce face nora mea?Mai sta? Ti-am zis ca il asteapta pe fimiu.A un feeling ca nu nasc pana in 25-26. Maria, bine ca ne mai dai de veste, pune si tu niste poze.Fazacu uscatoru am mai auzit-o si am si citit intr-o carte despre ea.Il linistete pe bb ,pt ca se spune ca ii recreeaza mediu din uter. Simina treci cu mazarica la raport. 39+ ![]() |
Am ajuns...nu da

Am fost la munca toata ziua!!!....abia acum am intrat pe net!!!!

FELICITARI RIVALI 

FELICITARI BOGDANA 






5+Mariana
aris26 spune:
adee, joanna - offf...voi sunteti chiar mai avansate ca mine. contractii noaptea(in mod special) am si eu mai demult, dar se pare ca au efect zero asupra colului meu.am incercat sa il pacalesc cu plimbari luuungi, in week-end am umblat pana nu imi mai simteam talpile, dar se pare ca are reactii inverse....a crescut de la 3,5 la 5cm
...poate ar trebui sa incerc sa stau in pat![]()
joanna - eu zic sa incerci o manichiura si o pedichiura...masajul de la final e delicios
denisa - va anuntz negreshit![]()
chatonel - zici?
...acum m-am agitat cu musafiri, printre care un pitic de un an jumate, si nu am mai simtit nimic, nici urma de dureri de spate
sper ca nu mi le induc
maria - vai de mine ce ochioasa ai

38+
poze
AMR 8 de zile 
aris26 spune:
cativ - eu stiam ca in ultima luna scade mult catitatea de lichid, dar oricum e bine sa bei in jur de 3l/zi...sa ai de unde sa schimbi apa in pishcina ![]()
38+
poze
AMR 8 de zile 
