Mamici de zmeurici de iulie-august 2009 (31)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clauf1000 spune:

buna dimineata fetele! si eu ma gandeam sa ma apuc de camera bebelinei, dar mi se pare atat de complicat...ma tot gandesc ca mai e timp, nu? nu stiu daca eu voi fi in stare sa mai fac ceva peste cateva saptamani, dar sper sa am ajutoare. asa ca ma gandesc ca...mai am timp, nu?

+ 20saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauf1000 spune:

imi amintesc ca si eu eram la fel. sotul isi dorea o fetita eu un baietel. cand ni s-a confirmat ca e fetita imi venea sa plang...de fericire. si abia apoi am realizat ca ma gandisem NUMAI la nume de fetite.
dar intr-adevar. este important sa fie sanatos. pentru ca fiecare omulet are calitatile lui, nu?



+ 20saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelay_28 spune:

Buna dimineata mamici,
vad ca discutati despre amenajarea camerei pentru copil. Si noi am vrea sa amenajam dar asteptam 4D ca sa fim convinsi ca este 100% fetita. Desi ni s-a confirmat ca e fetita si este exact ce ne doream, stiu destule cazuri cand parintii s-au pregatit sa astepte fetitra sau baiat, au cumparat hainute, aveau totul pregatit si a fost contrariu.
Am norocul ca mama mea si Sora mai mare care 2 baieti sunt plecate din tara si ne-au anuntat sa nu ne facem probleme de hainute, carucior, Scaun de bebe, etc. Sunt foarte incantate de nepotica, mai ales ca in familie la noi sunt numai baieti. Sora mea cand a aflat a inceput sa planga de emotii. Si-a dorit si ea foarte mult o fetita dar Dumnezeu i-a dat 2 baieti frumosi foc si destepti. Dar dorul ei pentru o fetita a ramas, asa ca va inchipuiti ce emotionata a fost. Ieri cand am vorbit cu ea pe net mi=-a aratat deja ce hainute i-a cumparat, ca i-a mai luat si un tapet foarte frumos de perete. Asa ca suntem nerabdatoare sa le primim
Mama mea nu vrea sa se lase mai prejos, doar e prima nepoata si a promis si ea ca in curand va trece prin magazine.
Mama soacra la fel e foarte incantata, doar e primul nepot din familie....
asa ca ne bucuram de toata atentia care ni se acorda si e supeeeer.
Pacat ca avem probleme de sanatate dar speram sa trecem cat mai repede peste ele. De aseara ma ustura si pe mine in gat, sunt cu nasul infundat, dureri de cap, ufff noroc ca mai am concediu medical si 3 zile nu merg la lucru. Sper sa-mi revin si bebelina sa fie bine. Burta ma mai doare si acum dupa o saptamana de tratament. nu stiu ce sa mai fac. Oare sa-l mai sunt pe medic? Acum cu stranuturile si tusea care o am....durerea e mai pronuntata...
Deh...nu pot fi toate roz...mai apar nori pe cer.
ufff mi-am varsat naduful pe aici. sper ca nu v-am plictisit.
Servici usor tuturor care merg la lucru si o saptamana placuta va doresc.
Va

17+viitoare mami de Maya Luisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Neatza fetele,

Inca o saptamana, inca un capitol bravo noua....

In we am fost si noi prin Kika si m-am uitat la patuturi si camere de bebei, nu sunt ieftine deloc dar ce sa facem..trebuie ca bebe sa aiba camera speciala. Sotul deja vede cu pat supraetajat cu birou dedesubt...eheee..noroc ca il temperez eu si zic uite un patut mic de bebe acum nu..patut in forma de masina sau corabie sau roz cu floricele..vazuse si un TV roz cu diadema deasupra si mi-l arata incantat...ma rog...

Asteptam si noi eco morf de trim II 4D sa vedem bine ce e pe acolo, sa ne confirme si noua 100% ca suntem fetita si nu ne-am transformat si baietel si mai vedem apoi. Am vazut si hainute de bebei mici si frumoase (niste body-uri micute de 0-3 luni) si as fi luat si eu macar unul..sau niste pantofiori mici roz..dar sotul zice sa mai asteptam ca avem timp. Are dreptate...si daca peste cateva sapt eu nu o sa mai pot..o sa dau indicatii si el se executa ca tot ii place sa trebaluiasca si sa bibileasca...


Mirecuri pe la ora 14:30 mergem la eco ..abia astept, dar pana atunci azi ma duc la cosmetica sa ma aranjez, sa ma epilez..pai doar nu ma prezint cu " leusteanul" la doctor, nu ?....

O saptamana frumoasa si usoara la toate burticoasele

21+

Bubi mic poze


Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

LA MULTI ANI!!! alinutza78

LA MULTI ANI!!! Alex&Sara
sa fiti iubite si fericite


pozici
vine BEBE 2
Ebonee (02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uliiasi spune:

Buna dimineata (la pranz), dragi mamici de zmeurici!
Am intrat sa va urez o saptamana usoara, fara dureri, griji si alte neplaceri. Mamicilor bolnvioare le urez multa sanatate, sa se faca bine repede!!
Eu m-am mai linistit la servici, actul ala aditional cu scaderea salariului 20% nu era ce credeam eu, am scapat de treaba asta, slava Domnului...ca doar mai am de stat numai 2 luni in firma asta...ar fi culmea.
In rest, abia astept sa vina urmatoarea eco, care e in mai putin de 2 saptamani, sper sa nu mai patesc sa primesc in ziua consulatiei telefon de la clinica care sa ma anunte ca dr are nu stiu ce urgenta si iar nu ma poate vedea...
Va imbratisez cu drag!

Iulia 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Neata si de la noi!!!!!Va doresc o saptamana minunata,fara probleme,si sa vina odata caldurica,primavara!Wow,va apucati deja de camera bebeilorCe frumoooos!Noi mare lucru n-o sa facem,deocamdata va sta la noi in dormitor,acolo sper sa zugravim cat mai repede,sa cumpar perdele noi,etc.Vreau sa comand o comoda,sau sa-i fac la comanda,daca nu gasesc ce sa-mi placa si sa fie si marimea potrivita.....Vrem sa cumparam si caruciorul saptamana asta,ar sunt niste preturi....Eu vreau neaparat cu landou.Moni,Bibuga,la Tg-Mures unde pot sa caut carucioare& co?In afara de Metro,Auchan,etc.Stiu doar de sensiblue,miniblu....Pooh,mami de Timea(15.06.05) si 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


ieri a fost frumos la noi, asa ca am profitat si am stat mult pe-afara. ne-am plimbat la greu pe jos, cand am coborat din masina in fata blocului, toate ma dureau...zicic ca aveam 80 ani.
Azi e urat si ploua...nasol inceput de saptamana.

Dienutza sa poarte bb sanatos caruciorul. bafta la endocrinolog.
Noce frumoasa poveste.
Emabucuresti mie in ambele sarcini nu mi-a facut dr. deloc tuseu. el evita sa faca asa ceva, nu vrea sa provoace vreun avort. Mi-a zis ca tot ce trebuie vazut, se vede la eco(col).
Criss bine ai venit! sarcina usoara in continuare si un bebeu sanatos.
Moniland mie imi place primul si ultimul carucior (peg perego si Hauck). cel de la graco mi se pare prea fragil...am vazut la cineva tot cu gemeni, sa vezi cum s-au labartat rotile dupa vreo 6 luni, zici ca se rupea in doua.
e misto si cosuletul auto. al meu e tare greu, nu stiu cat are, dar de-abia il caram cu tot cu bb. asa ca ia cat mai usor, ca tu vei avea 2 de carat.
Alina ma bucur ca esti mai bine. nu avem ce face...ii vom iubi cu siguranta, doar sunt ai nostri. Mie imi place Eric si Albert. Noi oscilam intre Albert si Eduard si am ramas la ultimul, ca poate fi si alintat(Edy).
Sa stii ca marco al meu nu e mamos defel. ne iubeste la fel de mult pe amandoi, nu face diferente sau sa aiba preferinte. Tare ma bucur ca e asa si ca l-am putut creste asa. dar asta e si contributia sotului care s-a implicat de mic in cresterea lui.
Mony imi pare rau ca te confrunti cu dureri de dinti...tare naspa sunt. Mie mi-a zis stomatologul ca lucrari se fac in cel de-al 2 lea trimestru, fara niciun risc. sunt oricum si anestezii care nu afecteaza sarcina, asa ca fuguta la un stomatolog.
Vad ca esti din Timisoara si tu. Cu ce dr. vei naste si la ce maternitate?
Micaalsa e super Stokke, dar are un pret, chiar nu cred ca merita atat un carucior.
Lorelay super ca primiti multe de dincolo de la familie.
lasa ca totul va fi bine, odihna cat mai multa si cat mai putin efort.

va pe toate cu mic cu mare si o sapt. buna sa aveti.



_
Gio21+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelay_28 spune:

Fetelor vreau sa adaug si eu ceva poze. Cum sa procedez? Unde?
Am incercat la Albume foto dar nu am reusit

17+viitoare mami de Maya Luisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

'Neata si de la noi!
Alex&Sara La Multi ani!!!Sa fii sanatoasa, iubita si sa ai o sarcina de vis in continuare,pana la termen,cu BB santos si papacios!
Mqqm vacanta placuta!!!
Clara multumim pt pozici!M-am emotionat de parca am fost si eu cu tine acolo.Tu radiezi pur si simplu,exact chestia care imi placea sa o vad la gravidute inainte de a a fi eu insami insarcinata.
Alina ma bucur ca te-ai mai impacat.Ai sa vezi ce frumos va fi cu o pereche,iar fetita ta chiar are dreptate
Sanatate bolnavioarelor!
Vad ca vb de amenajari.Noi nu putem sa amenajam ca avem spatiu mic,va dormi cu noi in dormitor.Si nu stiu ce patutul lu' peste sa luam.De lemn sau din alalalt?Daaaa la capitolul carucioare sunt scumpe,asa-i si greu de hotarat pe care sa-l iei.Si eu sunt in tatonari si ma culc pe urechea ca e inca timp sa decid.
Va tinem pumnii celor care mergeti la ecografii,analize si alte teste,sa va intoarceti cu vesti bune!
O saptamana frumoasa tuturor!
KISSES


my little sunshine

Mergi la inceput