Mamici de zmeurici de iulie-august 2009 (31)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dienuta79 spune:

Micaalsa eu am vrut neaparat cu landou si mi-am luat modelul asta
http://www.elcorteingles.es/multitienda/producto/producto.asp?hddref=89460&cpam=331&tpam=ssc ,nu stiu daca se gasesc si in tara de la firma JANE.

Dienuta 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Criss bine ai venit!La ce doctor esti?
Eu sunt disperata,Teodora de 3 zile nu stiu ce mananca,adevarul e ca ne sparg si niste dinti,dar..........acum e calare pe mine.

Mami de Teodora Ioana(29.09.2007) si 21+tot cu


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motana spune:

La Multi Ani sarbatoritelor, desi cu intarziere !

mqqm, hey cand pleci? La mare si la soare? Sa ne lasi vreun mesaj inainte, have super fun. Ce draguta fetita ta sa ii ia chestii lui bebe din banutii ei .

Dienuta, e dragut tare carutul tau, asa is culorile, Pistacho-Gris? E super! Dar si la pret...

Moniland, mie imi plac primele 2 din cele pe care le-ai pus. Vezi sa fie usor de manevrat cred ca e cel mai important la twins.

Mony08, faza cu dintii cica e destul de des intalnita la gravidute, la mine cum ca uneori simt gingiile mai sensibile, ori de la periuta ori poate de la vreo mancare mai dura, sau chipsuri chestii de astea sanatoase . dar daca tu zici ca e o durere generala asa, vezi ca nu cumva sa fie ceva gen nevralgie, sa fi stat in curent. Vezi daca poti lua vreun anti-inflamator, intreaba medicul sau la farmacie.

Criss bine ai venit! Sarcina usoara si bb la termen!

Fetelor, voi cum stati cu apetitul? Eu nu ca am pofte dar cum ca nu ma deranjeaza nimic, orice mi se ofera mananc ciudat si ma oftic.

Va

21+


"Anyone giving me bottles, teats or pacifiers will be sued. Daddy is a lawyer." (ma' baby)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Buna seara!

Noi am facut azi un drum la Bucuresti si am colindat prin Ikea, am luat cateva prostioare pentru bb . Acum sunt rupta.

Moniland, chiar azi am vazut in Ikea gemeni in carucioare Chicco prinse cu clame si m-am gandit la tine! Super sunt. Posibil sa fi fost "LITE WAY" sau "Trio Enjoy Evolution", care merg de la 0 luni. Chiar le-am vazut intai prinse si apoi separate, fiecare parinte cu cate unul.

Alina, noi i-am spus din start Mariei, ca sa nu fie dezamagita, ca si-a dorit surioara, ca asa ea va ramane printesa familiei . Si la noi asa e cu baiatul: e f. mamos, lipicios si pupacios. Sa vedem cum o fi fratiorul.

Mony, du-te la dentist! Nu e nici o problema in sarcina. El iti va recomanda ce trebuie sa faci.

Criss, bine ai venit!


Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
www.flickr.com/photos/cornelianis/" target="_blank">poze; poze2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

Multumesc de sfaturi Motana,Cornelia O sa merg la dentist in cazul in care nu ma lasa durerea.Durerea este numai in partea stanga la masele,dar parca ma doare si urechea si de aia ma gandeam ca poate am tras curent si ma gandeam ce as putea sa iau.O problema cu dintii nu cred ca as avea,ca inainte mergeam la control la dentist regulat. E adevarat ca in perioada asta suntem mai sensibile,o simt si eu,ca am mai avut sangerari si mam dat pe pasta si periuta sensitive.Sper sa treaca.Va si multumesc inco data.
O noapte buna fetelor....sper sa pot dormii si eu in noaptea asta.

Mony 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea c spune:

Mony este sigur nevralgie dupa cum ai descris simtomele. Eu faceam foarte des la prima sarcina si imi trecea daca stateam cu urechea pe un saculet incalzit in care puneam sare grunjoasa.

Sunt suparata ca nu mai am net la serviciu si va citesc asa pe apucate dimineata .

Va pe toate!

Andreea 21+ si Radu Stefan (12.07.2007)

nunta noastra 2 iulie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylla2009 spune:

Neatza gravi
Ce harnicute sunteti.
Criss bine ai venit si sarcina usoara .
In legatura cu tuseul vaginal,aproape la fiecare consultatie lunara medicul meu imi verifica colul..si cum eu am avut si unele scurgeri mai aiurea uneori verifica si cu valvele.Nu pot spune ca am avut un discomfort din aceasta cauza pana acum..asa ca o sti el ce face ca de aia el e medicul si nu eu.
Hmmm..eu scurgeri am..si o mica leucoree am..dar voi m-ati panicat..sambata am avut niste dureri de burtica..awwwwwwwww..am stat in pat toata ziua.
O sa incepem si noi cumparaturile..desi cu caruciorul comandat online m-ati cam descumpanit...iar la carefour am vazut unul de la chicco..cam cum imi doresc dar cam scumpicel..sau ma rog..12mil..dar ma gandesc ca 2-3 ani il folosesc..nusht..mai vedem,incercam,sa mai vedem si in alte magazine.
Gata ga mi-am facut norma pe azi !
VA DORESC O SAPTAMANA FRUMOASA..SA FITI SANATOASE SI BEBICII LA FEL!![PUP]
Ylla 22+ si mami de 8.10.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flosideea spune:

neata mamicute!ce mai faceti?am vazut ca sunteti bine.eu azi nu stiu ce m`a apucat,dar cum am facut ochi,am si pus mana pe m&m.
ieri nu am intrat sa va citesc pt ca eu chiar daca nu scriu va citesc,insa ieri am fost la plimbare.era soare si frumos,dar mai veneau si cativa nori si atunci era rece.drept recompensa,azi am nasul infundat iar .
eu una de cand am aflat c sunt insarcinata,imi doream fetita.ma uitam la hainute de fetite,chiar gasisem si un nume,nici nu`mi puteam imagina ca va fi baietel.la ultimul control cand mi s`a zis ca e baietel,am fost putin dezamagita.chiar n`am stiut cum sa reactionez.nu`mi venea sa cred.insa,acum cand ma gandesc ma cam enervez pe mine cum am reactionat.important e sa fie bine bebita si sunt sigura ca joi ni se va confirma asta.acum mai trebuie sa`i gasim numele,pt ca eu nume de baieti nu luasem in calcul.oricum,acum m`am obisnuit cu ideea si il iubesc pe el la fel cum as fi iubit si o "ea".arsuri puternice am si eu.nu zilnice,dar am.am citit pe net ca laptele si ceaiul de menta ar fi indicate si recomandate.la urmatoarele arsuri,voi experimenta si va voi spune care`i mai benefic.
si noi vrem sa reamenajm camera.asteptam acum sa prindem o zi pt a umbla pt dulapuri,canapea....etc.abia astept sincer,cu toate ca mi`e groaza de haosul acela ce se face cand reamenajezi prin casa.
acum va pupic .trebuie sa papam si sa fugim la servici.


19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micaalsa spune:

Moni, daca ma hotarasc la el, atunci nu e exclus sa dau o fuga pana la Mures. Deocamdata mie-mi place si la sotul nu, el tot pe Stokke il vrea


Mai negociem

Sincer, nici mie nu mi se pare nici unul potrivit, vorba ta, fiecare are cate ceva ce parca nu-ti convine. Uite-le si pe www.materna.com.ro/produse.php?cod=twiny" target="_blank">Chipolino ... stiu si eu ... Vad ca spatarul se lasa pe spate dar si ele sunt tipul sport mai mult, nu au protectii laterale. sau www.magazinul-copiilor.ro/carucior-gemeni-marco-p-488.html" target="_blank">Marco ... vad ca astea au spatarul independent unul de celalalt. Ma mai uit si eu prin pelegrinarile mele pe net, daca gasesc ceva frumos iti trimit
Alina, intr-adevar e ideal sa le vezi dar la mine in oras gasesc doar chinezisme. Pur si simplu n-am alta varianta decat netul si deplasarile in alte orase. pe cat pot o sa merg, vreau sa fiu multumita de ce cumpar, de data asta macar, ca la Iulia am tot experimentat vreo 4-5 carucioare si nimic nu mi-a placut
Dienutza, e si la noi Jane, chiar o sa ma uit dupa ele. Imi place ce ti-ai luat. Mersi , chiar la ele nu m-am uitat niciodata.

Iesim afara, ca e o vreme suuuper aici. La sfarsit de saptamana o sarbatorim pe Iulia, facem 3 anisori. Si acum mergem noi fetele sa ne alegem tortuletul ... cica vrea cu balauri



Bubulina mishelina
Nasterea printesei
Anamaria lui Iulia (23.03.2006) si 21+ cu
BB-lina noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

'Neata!

Alina, ma bucur ca ti-a mai trecut starea aiasi sint convinsa de ce au spus toate fetele, nu conteaza atita timp cit e sanatos.
Rebecca este foarte mamoasa, tandra, delicata si in acelasi timp independenta, este o combinatie tare placuta. dar nu sintem noi asa, sexul feminin?

Rezultatele le voi primi miercuri dupa amiaza, cel mai tirziu joi.

Motana, eu cu apetitul stau foarte bine, in sensul ca ma mir si eu ca maninc mult mai sanatos, cumpatat decit inainte de sarcina.
nu mai am absolut nicio pofta, pot minca orice, insa stomacul meu accepta foarte putina mincare. acum ora 7pm este cea mai tirzie ora la care maninc, inainte ma apuca foamea si la ora 10pm.
micul dejun este cel mai consistent, atunci simt cea mai mare foame.
insa apa, fetelor, beau de nu ma mai opresc.

si pe mine ma consulta mereu pe masa, asa fac foarte multi doctori. si cred ca stiu ei ce fac. parerile sint impartite, dar atita timp cit nu am avut probleme asta e.


mqqm, vacanta placuta! sper sa va simtiti bine si sa veniti cu bateriile incarcate si bronzati si cu poze multe!

o saptamina buna va doresc! eu sint inca acasa in medical.


Patricia s19 si Rebecca 05.02.2005

Mergi la inceput