Rares-Piscotelul nostru mic si iubit

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Sa va traiasca piscotelul, sanatate multa


Oana, mami de Ana Maria (intr-o zi de 13... 13 iunie 2008) si Paul-Victor (ziua cea mai lunga: 21 iunie 2006) noi4
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=19" target="_blank">Clipe de viata 2008
1 martie 2009
Priveste partea buna a lucrurilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Flori-va fi bine,o sa vezi!




Ela,mami de sufletel blond!!
Mihai creste!!
Copil zdravan, plin de viata, cu par balai si ochi albastri, ca si maica-sa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Sa va traiasca Rares, sa iasa bine operatia! Asa este, cateodata nu ne dam seama ce binecuvantate suntem noi, cele care avem copii sanatosi!
Sa va fie bine la toti trei

adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)
aventurile unei printese adevarate
jucarii cautam copii
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=1" target="_blank">poze din concurs adra1 si adra2
Inseamna si asta ceva dar nimeni nu intelege ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Multumim din suflet!

Intre timp am fost si la control la Tg Mures.I s-a facut eco la inimioara si problemele nu s-au ameliorat,dar nici nu s-au agravat.E un lucru bun,ni s-a spus,ca nu s-a agravat.Se pare ca operatia n-o sa fie in iunie,ci atunci cand Rares o sa aiba 1 an.Asta pentru ca el ia bine in greutate,nu face niciun fel de crize si ni s-a explicat ca e mai bine sa treaca timpul,sa mai creasca pentru a fi mai rezistent la operatie.
Am facut si eco abdominal,pentru ca in ianuarie avea un chist la ficat si din fericire a disparut.
I s-a recoltat si sange pentru cariotip(din capusor ,a plans bb tare mult,off Doamne!) si speram ca de data asta sa avem un rezultat.

O zi buna tuturor!

------------------
Flori Rares Teodor 08.12.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Flori, fraza de la sfarsitul povestii tale m-s impresionat ff mult! Va doresc numai bine si, intr-o buna zi, sa va puteti bucura si voi cu toata inima de bebelusul vostru mult iubit si dorit! Cred ca noi, ceilalti parinti, uitam adeseori de cat de norocosi suntem! :(

Mami de fetita si de baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

flori, sa traiasca Rares-Piscotel, te imbratisez strans-strans si sunt sigura ca mititelul va fi bine, operatia va rezlva problemele lui la inimioara. Multe pt o mamica de exceptie!

Bertha, mamica a doua comori - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)


poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Flori, prin cate incercari ai trecut Sa va traiasca piscotelul scump si sa va dea bunul Dumnezeu multa putere. Faptul ca este atat de iubit si are asa parinti il va ajuta pe Rares sa se faca bine.



Olivia de www.flickr.com/photos/24386067@N08/sets/72157610614218627/detail/" target="_blank">David, barbatelul mamei - 5 noiembrie 2008

Made in the Holy Land
Sunt baiat mare Poze de la 3 luni Poze de la 4 luni

Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adaca spune:

Flori Ma la Bunul Dumnezeu sa va aiba in paza. Povestea ta m-a impresinat foarte mult. Nu stiu ce ti-as putea spune sa-ti alin durerea, dar sper ca intr-o zi sa ne spui ca a aparut o minune. Doamne ajuta !


http://adaca.piczo.com/ http://adaca.piczo.com/ http://adaca.piczo.com/

Concursul continua si noi avem din nou nevoie de votul vostru. Nu va costa numic sa-l votati pe
RARES IOAN (intr-o masinuta cu un mesaj pentru fetite) http://concurs.pampers.ro/profile/6410
Pentru cei ce m-au votat MULTUMESC si un pupic dulceeeeeeeeeeeeeeeeeee



VOTEAZA RARES IOAN Ia te uita ce pot face http://concurs.pampers.ro/profile/6410

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Multumim

Deja avem baietel mare,care gangureste toata ziua,zambeste,ba chiar de cateva ori a ras in hohote.Suntem topiti dupa el

Acum am inceput sa "lucram" la statul in fundulet si la ridicat capusorul cat mai mult,pentru ca dupa ce am venit de la Tg Mures a fost cam lenes baiatul mamii(probabil a fost afectat de mediul de acolo,de faptul ca i-au recoltat sange din capusor...).Prea multe,insa,nu putem face,pentru ca nu avem voie sa-l obosim,insa incet-incet speram sa facem progrese.

Pupici tuturor.

------------------
Flori Rares Teodor 08.12.2008

Asa a venit pe lume Piscotel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

ptr a nu stiu cata oara de cand s-a nascut piscotelul scump!
In fiecare seara imi dau lacrimile cand ne rugam ptr voi, eu si fluturasul, si am incredere ca bunul Dumnezeu va avea grija de el si de voi!
DD ti-a dat putere si te-a schimbat radical ptr ca puiul mic are nevoie de mami mai mult decat orice pe lume.
Va tare tare si va imbratisez si mai tare.


P.S. Aceeasi intrebare imi macina si mie zi de zi sufletul si gandurile: cum ar fi fost daca?

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput