LMA - Albinute si bondarasi de 2007! (113)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Multumesc de aprecieri!
Elyanne, bafta la examene, nu stiu cum faci fata cu invatatul ca eu vineri ma chinuiam sa citesc ceva legislatie si o citeam doar cu ochii, nu intelegeam nimic.

Rein, lucrez in administratie publica (stare civila), dar intre timp am facut facultatea de psihologie - care era pasiunea mea - si cochetam cu ideea sa incep ceva in domeniu. Pe de alta parte imi era groaza sa ma apuc la varsta asta de ceva nou si mi se pare ca iti ia mult timp sa te formezi in domeniu. Ca sa nu mai spun ca nu cred ca sunt potrivita pentru ca sunt cam labila...dupa cum ma gratuleaza o draga prietena de aici din stup - asta e adevarul, nu sunt prea echilibrata.
Dar, daca reusesc sa ma incadrez pe postul care are si atributii de psiholog, fara sa parasesc domeniul meu, cred ca as reusi sa fac fata, pentru ca deocamdata n-as avea prea multe atributii noi si le-as lua treptat.
Sper sa reusesc sa fac asta, desi imi doream sa lucrez cu copii...e si asta ceva.

Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La muuuuuuulti ani: Robert Andrei, Cosmin, Ilinca !!!


Gata si examenul asta... am scapat de o sesiune... cu bine

Kitty le citesc pana imi inta-n cap... la prima citire nu raman cu nimic... zero... dar pan la urma ramane ceva...
Frumoasa surpiza de la colege Si f.f. frumoase pozele si mandra

radcarmen asa urla bb-le unei prientene cand da cu ochii de baietii mei Dar io am zis ca are motive... ca-i incercuit de 3 copiii chiuitori, tipatori... ca ai mei asa isi exprima fericirea Iar bb urlaaaaa... si nu-l mai calmeaza nimeni
Si ai mei sunt salbaici... dar numai ei stiu cand si dupa ce criterii... nu tot timpul...



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=10" target="_blank">Clipe de viata 2008 (ely)



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

La multi ani! Robert Andrei, Cosmin si Ilinca1!

Cu ocazia anivesarilor revizuim stupul si se poate observa cat de multi/multe nu mai zumzaie pe la noi. Pacat!


Kitty nu e absolut deloc corect! Am vazut de 2 ani incoace ca ai copii frumosi si destepti si ca sunt extraordinari si ca sunt delicati si ca sunt si ca sunt .... Dar si nora si ginere tot frumosi, ma? Adica asta chiar nu e corect! Toate bune numa' la tine?!

Eliana daca nu iti da examenul petntru alte motive macar cu anivesarea ta si tot ar trebui sa fie un motiv in plus. Bafta!


Plecam la cumparaturi!
O duminica placuta!

Gabi mama lui Tudor (1.03.07) si DPN 28.06.09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Multumim tuturor pt urari.Ieri a fost o zi superba atat pt noi cat si pt Eduard.
Am reusit cu greu sa-i gasesc jucariile Thomas,bineinteles ca a fost mai interesat de sticla de Sprite decat de jucari.
Seara petrecere cu fini mari si mici plus familia asa ca a fost nebunie dar nici ca exista bucurie mai mare decat sa-i vezi pe toti adunati in jurul mesei.Azi continuam petrecerea cu nasii lui Edy asa ca o tinem ca in povesti trei zile si trei nopti.

La multi ani Robert ,Cosmin si Ilinca!!!

Si pt ca am fost mustrata promit sa pun poze muuulte sa va saturati si sa nu mai ziceti ca-l ascund pe Edy.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelyna spune:

La multi ani pentru albinutele si bondareii din ultimele zile .
La multi ani pentru cei ce sarbatoresc astazi:Robert,Cosmin,Ilinca
Despre noi cateva cuvinte:de o saptamana Noemi a inceput sa repete tot ce aude la noi.Vineri seara sotul ma striga,urmand sa iesim,iar Noemi:Adelina come on .Am ras amandoi,mai ales ca sotul doar strigase la mine nu mi-a spus nimic atceva.
Va pupam si va dorim o duminica insorita!

adelina si piticii
Vacanta 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

La multi ani Robert ,Cosmin si Ilinca


Eliana , felicitari pt sesiune!

Kitty, ma bucur mult pt tine. S-ar parea ca Doamne-Doamne ti-a pregatit ceva mai bun, chiar asa labila cum te dai
Cat despre poze...super ! Giulia a fost la inaltime ! Si de cat de multe priviri pofticioase a avut parte tortul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Saru'mana pt. felicitari

Azi am avut musafiri... in avans pt. maine Iar am facut experimente si m-am pus pe facut tort Evident ca tortul de tort... s-a imprastiat ... de ce nu ma potolesc... nici io nu stiu Mai am o incercare de ziua soatei... ca e in curand... daca nu, sper sa ma las de hobby-ul asta...



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=10" target="_blank">Clipe de viata 2008 (ely)



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

La multi ani Elyanne Iti doresc sa ramai aceeasi mama grozava de 3 copii ascunsa intr-un corp de adolescenta vesela! Nu stiu cum faci asta...dar iti iese de minune!

Timeea si Ian Sa aveti parte de multe bucurii si sanatate!



Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

buna dimineata!

la multi ani sarbatoritilor din ultimele zile!!!

La multi ani Elyanne!!!

La multi ani Timeea si Ian!!!

multa bafta tuturor mamicilor care incep deja serviciul si celor care se pregatesc sa inceapa.

felicitari Kitty!!! asa labila cum esti, esti bine! stii ca e o vorba: cizmarul n-are cizme, croitorul n-are haine ... asa si tu ... psiholoaga n-are echilibru!
nu stiu daca te-am felicitat si oficial despre torturile pregatite, dar esti desavarsita!!!

martaaaa tu tot o sa iei bataie cat de curand. vii ... arunci bomba si dispari!!! vino nene si spune tot ce ai pe suflet ca ne bagi la ganduri. n-auzi ca p-aci printe noi sunt si niscaiva labile, gravidute, lauze ... ce mai, niste sensibiloase toate!

elyanna felicitari pentru sesiune, asteptam poze cu tortul. pana la urma si turnul din pisa e stramb ... nu-ti fa griji.

rozi bravo lui veve pentru canuta cu cioc!

am vazut poze muuuulte si filmulete. pe radu al doinei, in special, pe care mami il tine ascuns!!! ru-si-ne!!!
dar ... am vazut pe maya de arissa pe care parintii o supun la cazne psihice si o pun sa spuna poezia cu tica tica tica ... nu spun unde am vazut, dar poate vine mami si arata la toata lumea, sa vedeti si voi copil chinuit!!!

andra astept pozele alea muuulte muuulteeee!!!

despre noi ... matei e binisor. adica nu prea mai tuseste, muci curg dar aposi si putini, cred ca o sa-i curga toata vara. de ieri am inceput atacul martienilor, adica ii dau minimartieni. bine ... sfaramati in lingurita ca lungeste la cate un din ala jumatate de zi si se face si pe maini varza. ieri a fost prima zi dupa aproape 2 luni in care a mancat, in adevaratul sens al cuvantului. adica: ciorba cu carne, legume, paine; cascaval; sandvis cu cascaval si muschi; pangasius pane. din tot ce va spun aici, cate putin dar mai mult de 2 guri si nu mai mult de 10. o luam incet. tot e un pas ca mai mananca si altceva decat nininoooo=danoninooo; apteeee=lapte; shtish=sticksuri; bobo=cereale goale, rontaite. recunosc ca am inceput de sambata "asaltul" cu mancarea si a mancat un ou cu vreo 10-15 lingurite de spanac. ceea ce iar e record. problema mare la el e ca NU VREA SA GUSTE. ca daca apuca sa simta gustul, mananca pana la urma. asa ca obligat fortat i-am bagat primele 2 lingurite in gura si dupa ce s-a calmat din prima criza isterica de plans, cerea singur. ii place "cacaio" cu lapte, adica lapte cu cacao. stie unde tinem borcanul cu nesquik si dimineata topaia de zor: cacaiooo, cacaiooo.
mai zice si ceva cuvintele, nu corecte dar ne intelegem din ce in ce mai binisor. mai nou zice: nu pot sau pot! daca nu poate sau poate ceva. se felicita singur cand poate. adica: daca apa lui e pe masa mai in spate si nu ajunge zice: nu pot, mamiiii! daca se duce si si-o ia fara probleme zice: pot! bavooo patei!! cuvinte foarte asemanatoare: tatoiu=tractoru, tutoiu=cuptorul cu microunde, cacaio=cacao.
cam atat ... nu stiu daca mai vroiam sa spun ceva!

o zi buna!!!



mamica lui Matei Stefan 12.03.2007
Varsta lui Matei
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laina spune:

Buna dimineata!

LA MULTI ANI Timeea si Ian! LA MULTI ANI Elyanne, Claudia si Lauramar!!

Noi am facut eternul si tipicul rosu in gat... Nu se anunta nimic, ieri am pus-o la culcare la pranz ca de obicei, si si-a trezit plangand. Cand i-am pus termometrul, avea 38.9... Acuma urmam schema clasica, antibiotic (ne-a dat Eritromicina) si antitermice la 3 ore... Is cam nedormita si cam imprastiata, da imi revin eu.

Mergi la inceput