Pentru copii (hainute, lapte, cosmetice, etc.) - 9

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bombonica12 spune:

o sa sriu textul din nou sorry

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Citat:
citat din mesajul lui bombonica12

DANIELAC poate o putem ajuta : carut ii pot trimite eu am unul sport cel al baiatului meu dar mam gandit ca poate gaseste o mamica din Iasi (deacolo este) care o poate ajuta!! o sa va dau si adresa ei de mail si nr de telefon.

Avem o minune de feti#355;#259;-Bianca Teodora-pe care ne-am dorit-o din tot sufletul,dar din p#259;cate,cu f.grave probleme de s#259;n#259;tate.Bianca s-a n#259;scut(cu toate c#259; am f#259;cut ABSOLUT toate analizele în timpul sarcinii)cu o afec#355;iune a sistemului nervos central-AGENEZIE TOTAL#258; DE CORP CALOS,adic#259; lipse#351;te puntea care face leg#259;tura între cele 2 emisfere cerebrale.Din cauza cheltuielilor f.mari-tratament,analize-nu ne-am permis s#259;-i cump#259;r#259;m BIANC#258;I un c#259;rucior.Acum ea are un ani#351;or #351;i 2 luni,#351;i e f.dificil de transportat în bra#355;e ptr. c#259; e grelu#355;#259;,se mi#351;c#259; tot timpul,nu-#351;i #355;ine bine c#259;pu#351;orul,nu #351;tie s#259; prind#259; cu mânu#355;ele.Facem apel la to#355;i oamenii cu suflet,care vor s#259; întind#259; o mân#259; de ajutor unui îngera#351;,d#259;ruindu-i un c#259;rucior,sau juc#259;rii speciale ptr.recuperare,sau poate este cineva care are ghetu#355;e ortopedice care-i sunt de prisos,orice BIANC#258;I îi poate fi de mare ajutor.Bianca e via#355;a mea,a#351;a mi-a dat-o Dumnezeu iar eu sunt fericit#259; c#259; e o parte din mine.Dumnezeu s#259; v#259; binecuvânteze îngera#351;ii,mai ales pe cei boln#259;viori!V#259; mul#355;umesc!




Stai ca iar nu inteleg ca asa sunt eu mai blonda!Ori iti e vecina ori e din Iasi?Ca la tine vad ca apare ca esti din Bucuresti sau te teleportezi din Bucuresti in Iasi si invers?
Si cum se face ca de pastile de slabit ai avut bani sa cumperi trei tipuri dar de bani de hainute nu ai putut face rost?

Editez ca am mai gasit ceva!Cum se face ca si pentru motocicleta cu acumulator ai bani( http://www. copilul .ro /forum_Doresc_sa_cumpar_o_masinuta_10883.html )?


Life is something precious so enjoy it and try to take what s good from it!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonica12 spune:

Nu vorbim de aceeasi persoana!!!!! daca vreti sa o ajutati bine daca nu !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonica12 spune:

Avem o minune de fetita Bianca Teodora pecare ne-am dorit-o din tot sufletul, dar din pacate, cu foarte grave probleme de sanatate.Bianca s-an nascut(cu toate ca am facut ABSOLUT toate analizele in timpul sarcinii)cu a ofectiune a sistemului nervos central-AGENEZIE TOTALA CORP CALOS, adica ii lipseste puntea care facelegatura intre cele 2 emisfere cerebrale.Din cauza cheltuielilor f. mari- tratament, analize- nu ne-am permis sa-i cumparam BIANCAI un carucior.Acum ea are un anisor si 2 luni,si e foarte dificil de transportat in brate ptr. ca e grea,se misca tot timpul, nu isi mai tine bine caputul,nu stie sa prinda cu manutele. Facem apel la toti oameni cu suflet care vor sa intinda o mana de ajutorunui ingeras,daruindu-i un carucior sau jucarii speciale de recuperare ,sau poate este cineva care are ghetute ortopedice care-i sunt de prisos, orice BIANCAI ii poate fi de ajutor.BIANCA e viata mea, asa mi-a dat-o Dumnezeuiar eu sunt fericita ca e parte din mine.
Date de contact: Petronela Popa, popa_petro@yahoo.com; 0762503178

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonica12 spune:

LauraNicole fata despre care am scris (BIANCA) ar avea nevoie de un medicament care se gaseste numai in strainatate se numeste RISATARUN fiole 20 mg. Crezi ca ne poti ajuta?? vreau sa imi spui pretul daca il gasesti sa il comunic mamicii. mersi mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

fetelor care va ocupati de subiect , as avea si eu cateva hainute de nou nascut de dat......deocamdata nu sunt multe ( ca am bb mic)..dar sunt in stare buna, mai mult de purtat in casa insa...sunt cateva combinezoane de astea cu totul si cateva body-uri. Daca cineva are nevoie, astept pm.

Mami de fetita si de baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Citat:
citat din mesajul lui LauraNicole

Haide,Dani,nu renunta si tu!Noi doua am ramas sa ne luptam cu morile de vant!E pacat,zau!Te rog eu mult!Las ca fac eu pe politistul rau si tu pe politistul bun si ne descurcam noi,e bine?

Life is something precious so enjoy it and try to take what s good from it!

si eu care politist sunt?

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmuletepovestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca
SA IL AJUTAM PE ANDREI






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eseea

fetelor care va ocupati de subiect , as avea si eu cateva hainute de nou nascut de dat......deocamdata nu sunt multe ( ca am bb mic)..dar sunt in stare buna, mai mult de purtat in casa insa...sunt cateva combinezoane de astea cu totul si cateva body-uri. Daca cineva are nevoie, astept pm.

Mami de fetita si de baietel

te adaug la lista de donatori, dar te rog spune-mi pentru ce varsta sunt!




Donati cei 2% catre Asociatia "Inima Copiilor"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Daniela te rog sa scoti de la mine biberoanele ca le-am dat mamicii cu gemenii si vreau sa te intreb daca mai pot sa trec niste copilasi care au nevoie de ajutor in listuta?

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmuletepovestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca
SA IL AJUTAM PE ANDREI






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

thx

Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman

Citat:
citat din mesajul lui LauraNicole

Haide,Dani,nu renunta si tu!Noi doua am ramas sa ne luptam cu morile de vant!E pacat,zau!Te rog eu mult!Las ca fac eu pe politistul rau si tu pe politistul bun si ne descurcam noi,e bine?

Life is something precious so enjoy it and try to take what s good from it!

si eu care politist sunt?

Tu esti politistul mijlociu!

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmuletepovestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca
SA IL AJUTAM PE ANDREI









Life is something precious so enjoy it and try to take what s good from it!

Mergi la inceput