Pentru copii (hainute, lapte, cosmetice, etc.) - 9

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Haide,Dani,nu renunta si tu!Noi doua am ramas sa ne luptam cu morile de vant!E pacat,zau!Te rog eu mult!Las ca fac eu pe politistul rau si tu pe politistul bun si ne descurcam noi,e bine?

Life is something precious so enjoy it and try to take what s good from it!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adda_lili spune:

BUNA FETELOR Daniela e pacat sa renunti acum daca tot ai inceput sa ajuti persoane care chiar au nevoie de cate ceva. Macar o vorba buna de incurajare. Sa satii ca si acea vorba conteaza uneori. Dupa parerea mea nu cred ca va cere nimeni ajutorul daca nu va ave nevoie de el. Cel putin eu nu as face acest lucru. Iar acelor mame care ajuta sa le dea dumnezeu sanatate si tot cesi doresc in viata. Cele care cer ajutorul ma gandesc ca totusi au credinta in Dumnezeu si nu o fac asa doar ca vor ele ci pt ca totusi au mare nevoie de lucrurile pe care le cer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adda_lili spune:

Cat despre anuntul de mai sus in care are un linc scris de malta as vrea eu sal ajut pe taticul singur cu niste haine pt el de la fratii mei mai mari. Am sa adun ceva haine si am sa iau legatura cu malta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Citat:
citat din mesajul lui adda_lili

BUNA FETELOR Daniela e pacat sa renunti acum daca tot ai inceput sa ajuti persoane care chiar au nevoie de cate ceva. Macar o vorba buna de incurajare. Sa satii ca si acea vorba conteaza uneori. Dupa parerea mea nu cred ca va cere nimeni ajutorul daca nu va ave nevoie de el. Cel putin eu nu as face acest lucru. Iar acelor mame care ajuta sa le dea dumnezeu sanatate si tot cesi doresc in viata. Cele care cer ajutorul ma gandesc ca totusi au credinta in Dumnezeu si nu o fac asa doar ca vor ele ci pt ca totusi au mare nevoie de lucrurile pe care le cer.


Adda,daca ai sti cate persoane chiar n-au nici un Dumnezeu!Oricum,bine-ai venit/revenit!

Life is something precious so enjoy it and try to take what s good from it!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea.2009 spune:

Ciao.. In primul rand vreau sa ii multumesc chiccutzei pentru ajutor, si voua pentru ca ma tineti langa calculator (mai ales la servici , cand CICA ar trebui sa muncesc).
In al doilea rand as vrea sa anunt ca am cateva lucrusoare pentru fetitza cam de la 1 an pana la 3 ani. Cine doreste le pot dona cu placere...pentru ca am vazut cat este de bine sa fii ajutat din cand in cand. Nu sunt noi, dar sunt bine ingrijite. A..si am si cateva jucarii, pentru ca printesa mea nu se mai joaca cu ele...am crescut acum.
Eu sunt din Baile Herculane...dar le pot trimite pe posta. Va pupacesc pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cryss26buc spune:

buna andreea eu am o printesa de 1 an are 78 cm si 10.500 kg daca ai ceva si pt noi iti multumim putem vb pe mail crissmary4you@yahoo.com multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea.2009 spune:

ti-am dat add...ne auzim acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malta spune:

Buna, dragele mele Daniela si LauraNicole! Adda_Lili are dreptate! NU renuntati! Ati facut atata lume fericita! Ati ajutat atatia copii sarmani! De unde ar fi luat hainite si alte lucrusoare utile daca nu erati voi, ca niste ingerasi ocrotitori! La fel si Anca Dragoman. II multumesc ca a ajutat-o pe protejata mea - Adela. Si Adda_lili are mare nevoie de ajutor. Isi creste singura baietelul de 10 luni care se dezvolta si de la o luna la alta nu ii mai vin hainutele. Citez din cuvintele unei alte mamici (Alina)care a cunoscut-o: ,,Este o fata simpla, foarte curata si bebele este impecabil si foarte frumusel. Se descurca doar cu alocatia copilului pt ca nu a avut de lucru stabil inainte de nastere. Foloseste scutece wickies, si nu cred ca isi permite cereale pt bebe sau jucarii. Sta cu familia ei care e saraca, de tatal copilului s-a despartit pt ca a batut-o si nu ii ajuta cu nimic. Chiar duce multe lipsuri. Are nevoie si de un loc de munca, daca poate cineva sa o ajute, pot sa va dau nr ei de telefon. Este din Iasi." Eu am cunoscut-o donand hainutele fiului ei unei mamici studente singura. Am sunat-o cand am nascut si m-a vizitat in fiecare zi. Ea stie ca imi face placere sa ajut si eu oameni aflati in suferinta, si apoi ma simt atat de bine! Imi pluteste inima de bucurie cand stiu ca am facut un suflet fericit. La fel incercam acum sa mai ajut un baietel parasit de mamica lui, plecata dupa cum e moda la cules de capsuni, si nu s-a mai intors. Dupa cum am vazut Adda_lili doreste sa-l ajute si pe taticul lui. In curand voi putea si eu dona hainutele ce ii raman mici baietelului meu de 7 saptamani. Chiar am cateva 46-56 cm. Le ofer din suflet, dar sa se mai stranga ceva, caci nu am cumparat prea multe deoarece m-am descurcat cu mai putine. Va doresc tuturor multa sanatate si satisfactii. Sa va ajute bunul Dumnezeu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonica12 spune:

DANIELAC poate o putem ajuta : carut ii pot trimite eu am unul sport cel al baiatului meu dar mam gandit ca poate gaseste o mamica din Iasi (deacolo este) care o poate ajuta!! o sa va dau si adresa ei de mail si nr de telefon.

Avem o minune de feti#355;#259;-Bianca Teodora-pe care ne-am dorit-o din tot sufletul,dar din p#259;cate,cu f.grave probleme de s#259;n#259;tate.Bianca s-a n#259;scut(cu toate c#259; am f#259;cut ABSOLUT toate analizele în timpul sarcinii)cu o afec#355;iune a sistemului nervos central-AGENEZIE TOTAL#258; DE CORP CALOS,adic#259; lipse#351;te puntea care face leg#259;tura între cele 2 emisfere cerebrale.Din cauza cheltuielilor f.mari-tratament,analize-nu ne-am permis s#259;-i cump#259;r#259;m BIANC#258;I un c#259;rucior.Acum ea are un ani#351;or #351;i 2 luni,#351;i e f.dificil de transportat în bra#355;e ptr. c#259; e grelu#355;#259;,se mi#351;c#259; tot timpul,nu-#351;i #355;ine bine c#259;pu#351;orul,nu #351;tie s#259; prind#259; cu mânu#355;ele.Facem apel la to#355;i oamenii cu suflet,care vor s#259; întind#259; o mân#259; de ajutor unui îngera#351;,d#259;ruindu-i un c#259;rucior,sau juc#259;rii speciale ptr.recuperare,sau poate este cineva care are ghetu#355;e ortopedice care-i sunt de prisos,orice BIANC#258;I îi poate fi de mare ajutor.Bianca e via#355;a mea,a#351;a mi-a dat-o Dumnezeu iar eu sunt fericit#259; c#259; e o parte din mine.Dumnezeu s#259; v#259; binecuvânteze îngera#351;ii,mai ales pe cei boln#259;viori!V#259; mul#355;umesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonica12 spune:

imi pare rau nu stiu ce sa intamplat dea aparut textul asa am dat copy la ce mia trimis mie?!!!

Mergi la inceput