Pentru copii (hainute, lapte, cosmetice, etc.) - 9

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns housepocket480 spune:

Ancamerg pe mana ta. Nu sunt multe dar vreau sa stiu ca ajung unde trebuie!
Cum facem sa ne intalnim ca si eu am un bebe si mi-a greu cu transportul prin Buc? Prin centru ai trecere Unirii, Universitate? Sau in ce cartier stai?
Madalina

Mama lui Matei Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

ancadragoman Imi dai si mie adresa ta de mes pe PM, te rog? Am pus si eu anunt ca am cateva hainute(primite de la o mamica) de fetita si inca nu le-am dat, poate ii vor folosi mamicii.


Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)




Emma INVINGE!



Bazar pentru Sonia, Andrei, Mihaita

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Citat:
citat din mesajul lui housepocket480

Ancamerg pe mana ta. Nu sunt multe dar vreau sa stiu ca ajung unde trebuie!
Cum facem sa ne intalnim ca si eu am un bebe si mi-a greu cu transportul prin Buc? Prin centru ai trecere Unirii, Universitate? Sau in ce cartier stai?
Madalina

Mama lui Matei Alexandru

Pai eu stau in Berceni dar pot ajunge in fiecare zi la Universitate ca acolo lucrez

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmuletepovestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca
SA IL AJUTAM PE ANDREI


EMA INVINGE CANCERUL!!!!!!!


UN VOT VA RUGAM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns housepocket480 spune:

Anca, poti sa vii maine pe Lipscani, fata in fata cu magazinul Victoria? vorbim pe PM

Mama lui Matei Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lysssa18 spune:

Buna ziua.

Sunt gravida in 4 saptamani si 5 zile, tocmai acum cateva minutele mi-a iesit al doilea test de sarcina pozitiv.

As dori sa primesc ajutor de la dvs, toti cei dupa acest forum, oameni cu suflet bun. Am o situatie materiala foarte proasta, sunt despartita de tatal copilului, si practic nu am un sprijin de nicaieri.

Ma poate ajuta cineva cu orice lucruri care ii folosesc pentru inceput copilasului meu?

Ma scuzati ca am postat asa devreme (avand doar 4saptamani de sarcina) dar sunt disperata! Imi doresc din suflet acest copil, stiu ca a aparut intr-un moment prost din viata mea (practic, m-a luat prin surprindere) dar e al meu. Poate pe viitor voi reusi sa ii ofer tot ceea ce merita cu adevarat. Cei care ma pot ajuta sa ma contacteze la adresa de email: lisa_berceni@yahoo.com pentru a le da mai multe informatii.

Va multumesc anticipat si sa auzim numai de bine despre noi si micutii nostri!

AJUTATI TIMPURIU UN SUFLET DISPERAT. SINGURA, CU UN BEBE, LA 18 ANI... TATAL COPILULUI NU-L DORESTE

"Nu merita sa cazi in ultima clipa, sa transformi o despartire intr-o suferinta... Nu merita sa anulezi o iubire pentru ca o poti pastra in suflet ca o amintire mereu vie..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lysssa18

Buna ziua.

Sunt gravida in 4 saptamani si 5 zile, tocmai acum cateva minutele mi-a iesit al doilea test de sarcina pozitiv.

As dori sa primesc ajutor de la dvs, toti cei dupa acest forum, oameni cu suflet bun. Am o situatie materiala foarte proasta, sunt despartita de tatal copilului, si practic nu am un sprijin de nicaieri.

Ma poate ajuta cineva cu orice lucruri care ii folosesc pentru inceput copilasului meu?

Ma scuzati ca am postat asa devreme (avand doar 4saptamani de sarcina) dar sunt disperata! Imi doresc din suflet acest copil, stiu ca a aparut intr-un moment prost din viata mea (practic, m-a luat prin surprindere) dar e al meu. Poate pe viitor voi reusi sa ii ofer tot ceea ce merita cu adevarat. Cei care ma pot ajuta sa ma contacteze la adresa de email: lisa_berceni@yahoo.com pentru a le da mai multe informatii.

Va multumesc anticipat si sa auzim numai de bine despre noi si micutii nostri!

AJUTATI TIMPURIU UN SUFLET DISPERAT. SINGURA, CU UN BEBE, LA 18 ANI... TATAL COPILULUI NU-L DORESTE

"Nu merita sa cazi in ultima clipa, sa transformi o despartire intr-o suferinta... Nu merita sa anulezi o iubire pentru ca o poti pastra in suflet ca o amintire mereu vie..."


Draga mea,ne poti spune mai multe despre tine?Parintii tai unde sunt?De ce nu esti inca la scoala?La 18 ani ar trebui sa fi inca in clasa a12a.
Si inca ceva:de cand scrie in cate luni esti gravida pe un test de sarcina ca eu tocmai mi-am facut 3 saptamana trecuta si desi am cautat pe cele mai moderne de aici din Anglia tot n-am gasit asa ceva?
Nu vreau sa fiu rea dar eu zic sa te duci mai intai la medic,sa-ti faci niste analize si apoi cand ti-o fi sarcina mai avansata,sa ne scrii.Ce faci pana atunci?Colectie de hainute?

Life is something precious so enjoy it and try to take what s good from it!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lysssa18 spune:

Citat:
citat din mesajul lui LauraNicole

Citat:
citat din mesajul lui Lysssa18

Buna ziua.

Sunt gravida in 4 saptamani si 5 zile, tocmai acum cateva minutele mi-a iesit al doilea test de sarcina pozitiv.

As dori sa primesc ajutor de la dvs, toti cei dupa acest forum, oameni cu suflet bun. Am o situatie materiala foarte proasta, sunt despartita de tatal copilului, si practic nu am un sprijin de nicaieri.

Ma poate ajuta cineva cu orice lucruri care ii folosesc pentru inceput copilasului meu?

Ma scuzati ca am postat asa devreme (avand doar 4saptamani de sarcina) dar sunt disperata! Imi doresc din suflet acest copil, stiu ca a aparut intr-un moment prost din viata mea (practic, m-a luat prin surprindere) dar e al meu. Poate pe viitor voi reusi sa ii ofer tot ceea ce merita cu adevarat. Cei care ma pot ajuta sa ma contacteze la adresa de email: lisa_berceni@yahoo.com pentru a le da mai multe informatii.

Va multumesc anticipat si sa auzim numai de bine despre noi si micutii nostri!

AJUTATI TIMPURIU UN SUFLET DISPERAT. SINGURA, CU UN BEBE, LA 18 ANI... TATAL COPILULUI NU-L DORESTE

"Nu merita sa cazi in ultima clipa, sa transformi o despartire intr-o suferinta... Nu merita sa anulezi o iubire pentru ca o poti pastra in suflet ca o amintire mereu vie..."


Draga mea,ne poti spune mai multe despre tine?Parintii tai unde sunt?De ce nu esti inca la scoala?La 18 ani ar trebui sa fi inca in clasa a12a.
Si inca ceva:de cand scrie in cate luni esti gravida pe un test de sarcina ca eu tocmai mi-am facut 3 saptamana trecuta si desi am cautat pe cele mai moderne de aici din Anglia tot n-am gasit asa ceva?
Nu vreau sa fiu rea dar eu zic sa te duci mai intai la medic,sa-ti faci niste analize si apoi cand ti-o fi sarcina mai avansata,sa ne scrii.Ce faci pana atunci?Colectie de hainute?

Life is something precious so enjoy it and try to take what s good from it!


Nu esti rea, si nici nu vrei sa pari...

Ok, sa iti raspund daca tot ai intrebat. Mama mea a murit acum doi ani de zile, tatal meu s-a recasatorit la scurt timp, fiind obligata sa renunt la studii. Relatiile cu ei nu sunt tocmai bune, tocmai de aceea spuneam mai devreme ca nu am sprijin de nicaieri.

(Iar testul de sarcina mi-a aratat doar cele doua liniute grena (prima atesta autenticitatea testului de sarcina, a doua - eventuala sarcina). Dar am calculat eu cam in cat timp sunt gravida. Prima zi de sangerare a ultimei menstruatii a fost pe 6 martie. Fa si tu un calcul si corecteaza-ma daca am gresit cu ceva.)

Si nu, nu fac colectie de hainute. Vreau doar sa fiu linistita in ceea ce priveste pe bebe, nu sa las totul pe ultima suta de metri.

Momentan caut de munca, dar peste cateva luni va incepe sa se vada burtica (specific ca momentan nu prea am burta), si mi-e frica ca unde ma voi angaja acum nu imi vor face CM si contract individual, deci sa ma angajez pe viitor va fi foarte greu. Nimeni nu prea se risca.

Acum esti lamurita intru totul? Intrebari...? Sau cineva ma poate ajuta...?

"Nu merita sa cazi in ultima clipa, sa transformi o despartire intr-o suferinta... Nu merita sa anulezi o iubire pentru ca o poti pastra in suflet ca o amintire mereu vie..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Ok,sa o luam cu inceputul!Pentru ca am fost oarecum in situatia ta desi aveam 23 de ani(acum am 35) si nu 18 si pentru ca am tot fost confruntata cu astfel de cazuri , iti voi spune ce ai putea face .In primul rand fa analizele de care ti-am spus apoi vezi ca sunt diverse asociatii sau organizatii care ajuta fete in situatia ta si de care poti afla chiar si de la Protectia Copilului.Exista adaposturi speciale pentru mame si copii si macar poentru cateva luni ai un acoperis deasupra capului .Tot ei te pot ajuta sa iti continui studiile,daca vrei ,te ajuta cu lucruri pentru bebic si chiar si pentru tine iar intre timp iti poti cauta de munca in timp ce iti poti inscrie pruncusorul la cresa.Imbecilul cu care ai facut copilul trebuia sa se gandeasca ca sexul fara protectie duce si la sarcina si de vina sunteti amandoi dar nu suntem aici ca sa judecam ce si cine a facut.
Daca doresti mai mult ajutor si sfaturi la obiect,te astept sa-mi scrii e-mail la nickysweet4u @ yahoo. com .(am scris cu spatiu ca sa nu mi se pescuiasca adresa de diversi spammeri).

Life is something precious so enjoy it and try to take what s good from it!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lysssa18 spune:

Citat:
citat din mesajul lui LauraNicole

Ok,sa o luam cu inceputul!Pentru ca am fost oarecum in situatia ta desi aveam 23 de ani(acum am 35) si nu 18 si pentru ca am tot fost confruntata cu astfel de cazuri , iti voi spune ce ai putea face .In primul rand fa analizele de care ti-am spus apoi vezi ca sunt diverse asociatii sau organizatii care ajuta fete in situatia ta si de care poti afla chiar si de la Protectia Copilului.Exista adaposturi speciale pentru mame si copii si macar poentru cateva luni ai un acoperis deasupra capului .Tot ei te pot ajuta sa iti continui studiile,daca vrei ,te ajuta cu lucruri pentru bebic si chiar si pentru tine iar intre timp iti poti cauta de munca in timp ce iti poti inscrie pruncusorul la cresa.Imbecilul cu care ai facut copilul trebuia sa se gandeasca ca sexul fara protectie duce si la sarcina si de vina sunteti amandoi dar nu suntem aici ca sa judecam ce si cine a facut.
Daca doresti mai mult ajutor si sfaturi la obiect,te astept sa-mi scrii e-mail la nickysweet4u @ yahoo. com .(am scris cu spatiu ca sa nu mi se pescuiasca adresa de diversi spammeri).

Life is something precious so enjoy it and try to take what s good from it!


Ok, ms mult pentru sfaturi. Ma simt mai bine cand stiu ca cineva ma sustine, moral vorbind...

Sunteti mama, deci imi intelegeti oarecum frica... ca totul sa iasa cel mai bine pentru el.

"Nu merita sa cazi in ultima clipa, sa transformi o despartire intr-o suferinta... Nu merita sa anulezi o iubire pentru ca o poti pastra in suflet ca o amintire mereu vie..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Lysssa18, si daca ar vrea si ar putea fetele sa te ajute, ne lipsesc cateva date esentiale:

1. DPN-ul (data probabila a nasterii) - sa stim sezonul, ca altfel ce facem, pregatim hainute pentru toate cele 4 anotimpuri?
2. Sexul copilasului - ca sa nu trimitem "n" pachete, "ca nu se stie ce va fi"...

Pentru asta, este util sa faci acele analize de care ti-a zis si Laura, sa nu apara, Doamne fereste, vreo problema care sa te impiedice sa duci sarcina pana la capat. Sexul se afla la echo 3D in jurul varstei de 20 de saptamani.

Daria Nandini

http://b1.lilypie.com/KfqTp2.png

Am adus pe lume o minune!


Lucrusoare de daruit





Mergi la inceput