Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009(23)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Draga Monica

Acum am putut sa intru (sunt la munca si e zumzet pe aici..chestii..socoteli). Eu insa raman calma la toate. Si tu ar trebui sa faci asta ca esti gravida :P (aproposa de saracele telefoane nevinovate :)))

FELICITARI PENTRU COPILASUL TAU SANATOS !
Baietel ai vrut, baietel ti-a dat cel de sus pt. ca meriti din plin. Dragos e un nume frumos.

Sa-ti traiasca sanatos peste 100 de ani! Si sa-i faci in urmatorii ani si o surioara..ca sa nu-i ramana gandul sotului la "crapatura" :))))

Numai bine si ma bucur ff mult pt. tine.

Mi-am amintit sa fac si eu programare la eco de trim II (mie Iosup mi-a zis sapt. 21). poate ne vedem in anticamera peste cateva sapt.


Am fugit inapoi la treaba.

Va pup pe toate!

Dana 12+ cu Alexandra


http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Dana&year=2009&month=9&day=21&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaDam spune:

cristina ana si monica dicut la noi a fost o mare lupta cu numele. La 12 saptamani am aflat ca e fetita si i-am ales numele de Alesia Maria (Alesia am cazut de acord si Maria am vrut eu dupa mama mea). La 17 saptamani am aflat ca i-a crescut putulica si nu avem nume. Andrei am vrut eu neaparat, dar cum sotul e tot Andrei, am hotarat sa fie al doilea nume.Si la primul nume eram in impas. Intr-un tarziu ne citea cumnata pe net de nume si a zis Eric. In sfarsit un nume cu care sotul meu a fost de acord si mi-a placut si mie. Am avut si noi dileme ca ce o sa zica rudele, cum o sa il strige la scoala, etc., dar am zis ca daca noua ne place nu mai conteaza. In plus eu am ceva radacini unguresti si in Ardeal se poarta Erica si am zis ca merge.

Va multumesc de urari si ma bucur nespus pentru toate burticile din aceasta odisee. La Eric nu ma-m inscris pe forum, dar am citit cu interes fiecare pagina. Acum nu am putut rezista tentatiei de a impartasii bucuria mea (a fsot un copil foarte dorit ca si Eric) si de a discuta cu alte mamici care sunt la fel de fericite ca si mine.

+ 14 Abia asteptam sa te cunoastem!! mami, tati si Eric Andrei

Dana - mami de Eric- Andrei DN 12.01.2008 si BB 2 DNP 10.09.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Sunteti super dragute cu numeleDragos si mie imi place!

KIKI 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Daca va place la toate Dragos apai atunci Dragos ii ramane Nu eram eu prea convinsa da ati reusit sa ma convingeti



POZNICI CU NOI
POZICI CU BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 13+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Mie imi place la nebunie numele meu (Cristina Ana, evident ). A fost tare inspirata mama cand mi l-a ales. Si mai ales ii multumesc pentru ca nu a cedat la insistentele nasei mele, care voia sa imi puna Ortansa sau Paraschiva Dar mama a fost fata isteata, si tinand cont ca m-am nascut cu putin inaintea Craciunului, i-a zis nasei ca se potriveste mai bine Cristina!!!!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 13+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns santorini spune:

Buna ziua la toate burticile!
Vreau sa ma alatur si eu voua, chiar daca un pic mai tarziu. Eu sunt un mai timida din fire si pana acum doar v-am citit. Am aflat insa o gramada de lucruri interesante.
Va rog sa ma bagati si pe mine in listuta.
DN 19.10.1976
UM 29.11.2008
DPN 13.09.2009 (asta dupa eco, deci cu o saptamana intarziere pt ca ciclul meu nu a fost niciodata prea regulat)
Mersic, va pup pe toate si va doresc sarcini usoare si bebei sanatosi si frumosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Kiki, poti sa bei linistita si mai mult de o gura de bere, ca nu pateste nimic bebele! Eventual pateste ca al meu, care la impartasanie se lingea pe gurita dupa vinul preotului si a deschis gurita sa mai ia o dusca!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 13+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaDam spune:

monica dicut si mie imi place Dragos. La noi e numele socrului si deci nu pot sa il pun. Eu vreau sa evit sa pun numele celor din familie (in afara de cel al mamei mele).

+ 14 Abia asteptam sa te cunoastem!! mami, tati si Eric Andrei

Dana - mami de Eric- Andrei DN 12.01.2008 si BB 2 DNP 10.09.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Intr-o seara am baut cu sotul niste vin, si am uitat sa spal paharele. Ce credeti ca facea copilul meu a doua zi: sorbea cu muuuult nesat ultimele picaturi de pe pahare. Si facea yami-yami!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 13+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Cristina mi-ai spus exact ce imi doream sa aud...cu berea...de mica imi placea.
Apropo si mie imi place numele Cristina ca si pe mine asa ma cheama

KIKI 11+

Mergi la inceput