Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009(23)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Hellooo!
Ma faceti sa rad cu numele astea: auzi, Vitamina
Mie pentru un baietel mi-ar place numele Dragos , Razvan si Stefan...combinate cate doua. Ei, dar o sa am timp sa decid ce nume sa-i dau, dupa ce o sa aflu ce e si dupa ce termin cu sotul, ca tare nu suntem pe aceeasi lungime de unda in privinta asta
Luhtien: eu am sa-i pregatesc la bebe camera lui, o varuiesc frumos, pun perdele, pun personaje pe pereti , insa ocupantul o va onora abia dupa primele 6 luni, sau si mai mult. Cat e mic cred ca e mai usor sa ai patutul langa tine...insa dupa aia, daca exista posibilitatea, in alta camera
Monica FELICITARI!!!!![bis]!!!!Sa fiti sanatosi!!
Vine weekend-ul!!!!. Abia astept sa lenevesc


11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Mie imi place la nebunie numele meu (Cristina Ana, evident ). A fost tare inspirata mama cand mi l-a ales. Si mai ales ii multumesc pentru ca nu a cedat la insistentele nasei mele, care voia sa imi puna Ortansa sau Paraschiva Dar mama a fost fata isteata, si tinand cont ca m-am nascut cu putin inaintea Craciunului, i-a zis nasei ca se potriveste mai bine Cristina!!!!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 13+
POZE


OOOOOOOOOOOO!!! hai ca mai vin si eu cu doua nume tari: MELEXINA si MILITINA.
Am avut o colega de facultate pe care o chema SULA PARASCHIVA. Ce parinti neinspirati! Imi era mila de ea pt ca mereu se lasa cu chicoteli cand se face prezenta.

Pt mamele cu baietei care vor sa se distreze LULCEL LULCIUC
. Asa il cheama pe Seful serviciului judetean de urgente bla...bla... de pe la noi. atentie sa nu faceti entorsa la limba cand pronuntati. Parca e un exercitiu de dictie

GUGU de LUCA 19.12.2007 si 6+

www.flickr.com/photos/12054829@N04/?saved=1" target="_blank">poze LUCA, alias "FOMILA"


POZE BOTEZ-PETRECERE 19.01.2008

poze

LUCA 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

UF, la noi e mai greu cu numele...ne trebuie un nume turcesc dar care sa poate fi scris/pronuntat cu usurinta, ca sa nu fie cupilu complexat mai tarziu daca rad prietenii lui de el...si mai trebuie sa ne si placa, si sa mai cadem si de acord amandoi pe nume...

de aceea am zis ca nu ma gandesc pana nu aflu sigur sexul, ca sa nu ne "certam" decat o data, pt un singur nume, de fata sau baiat

ursuletzul nostru

15+

nunta
9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui gugushtiuc

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Mie imi place la nebunie numele meu (Cristina Ana, evident ). A fost tare inspirata mama cand mi l-a ales. Si mai ales ii multumesc pentru ca nu a cedat la insistentele nasei mele, care voia sa imi puna Ortansa sau Paraschiva Dar mama a fost fata isteata, si tinand cont ca m-am nascut cu putin inaintea Craciunului, i-a zis nasei ca se potriveste mai bine Cristina!!!!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 13+
POZE





OOOOOOOOOOOO!!! hai ca mai vin si eu cu doua nume tari: MELEXINA si MILITINA.
Am avut o colega de facultate pe care o chema SULA PARASCHIVA. Ce parinti neinspirati! Imi era mila de ea pt ca mereu se lasa cu chicoteli cand se face prezenta.
Pt mamele cu baietei care vor sa se distreze LULCEL LULCIUC
. Asa il cheama pe Seful serviciului judetean de urgente bla...bla... de pe la noi. atentie sa nu faceti entorsa la limba cand pronuntati. Parca e un exercitiu de dictie

GUGU de LUCA 19.12.2007 si 6+

www.flickr.com/photos/12054829@N04/?saved=1" target="_blank">poze LUCA, alias "FOMILA"


POZE BOTEZ-PETRECERE 19.01.2008

poze

LUCA 1 anisor


GUGU de LUCA 19.12.2007 si 6+

www.flickr.com/photos/12054829@N04/?saved=1" target="_blank">poze LUCA, alias "FOMILA"


POZE BOTEZ-PETRECERE 19.01.2008

poze

LUCA 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Citat:
citat din mesajul lui gugushtiuc

[quote]citat din mesajul lui cristina_ana

Mie imi place la nebunie numele meu (Cristina Ana, evident ). A fost tare inspirata mama cand mi l-a ales. Si mai ales ii multumesc pentru ca nu a cedat la insistentele nasei mele, care voia sa imi puna Ortansa sau Paraschiva Dar mama a fost fata isteata, si tinand cont ca m-am nascut cu putin inaintea Craciunului, i-a zis nasei ca se potriveste mai bine Cristina!!!!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 13+
POZE


OOOOOOOOOOOO!!! hai ca mai vin si eu cu doua nume tari: MELEXINA si MILITINA.
Am avut o colega de facultate pe care o chema SULA PARASCHIVA. Ce parinti neinspirati! Imi era mila de ea pt ca mereu se lasa cu chicoteli cand se face prezenta.

Pt mamele cu baietei care vor sa se distreze LULCEL LULCIUC
. Asa il cheama pe Seful serviciului judetean de urgente bla...bla... de pe la noi. atentie sa nu faceti entorsa la limba cand pronuntati. Parca e un exercitiu de dictie

GUGU de LUCA 19.12.2007 si 6+"


OMG!!!!Ce nume!!...Eu am auzit ca o tiganca a fost tare incantata la nastere de PLACENTA si asa i-a spus fetitei


KIKI 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

Ptiuuuuuuuu ce tampenii fac! Sper sa intelegeti ce am scris in mesaj. Dorm in papuci.

GUGU de LUCA 19.12.2007 si 6+

www.flickr.com/photos/12054829@N04/?saved=1" target="_blank">poze LUCA, alias "FOMILA"


POZE BOTEZ-PETRECERE 19.01.2008

poze

LUCA 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns santorini spune:

Acum ca m-am inscris ma bag si eu in vorba!
Am vazut ca cineva spunea de ca ii place numele Iris pentru fetita dar ca acum o sa fie o adevarat Iris-iada datorita telenovelei de pe Antena. Sper sa nu fie asa pentru ca eu o fetita imi doresc si la numele asta ma gandisem de mult, cu mult inainte sa ma hotarasc sa fac copii. Si asta pentru ca eu si sotul meu ne-am inceput povestea de dragoste la un concert Iris. Apropo despre ce telenovela este vorba (ora de difuzare etc..) ca nu prea ma omor cu vizoinatu si vreau sa fiu si eu in tema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Vai de viata mea. Cum sa te cheme SULA PARASHIVA

Acu daca m-ati ajutat cu Dragos apai ajutati-ma si cu al doilea nume

Ah, gugu, tot am vrut sa-ti spun ca o lasi naibii pe nebuna de doctora!! Doamne iarta-ma apai ce draci baltati sa mai aiba cezariana ta care o s aaibe 1 si 10 luni cand o sa nasti tu pe bebe doi???? Apai camy ce sa mai zica daca a ramas dupa 8 luni de la prima si doctorii i-au spus ca e ok. Si chiar o intrebasem si eu pe a mea pt ca acum ma paste clar cezariana si eu sigur mai vreau unul la scurt timp si doctora mi-a zis ca pot ramane fara probleme dupa cel putin 6 luni. Explicatia este ca acum taietura e pe orizontala si nu mai taie muschii si alte cele pe acolo. Asa ca nu te impacienta ca e totul super ok.



POZNICI CU NOI
POZICI CU BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 13+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Monica, al doilea nume Razvan
Gugu, acuma mi-am amintit ca am citit de tine ...de experienta prin care ai trecut cu doctorita aceea...si eu cred ca ar trebui sa mergi la alt doc...si nu cred ca sunt motive de ingrijorare prea mari...si eu mai stiu femei care au nascut la un interval mai mic tot prin cezariana.

KIKI 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns santorini spune:

Chiar ma enerveaza chestia cu telenovela, ca mie nu imi plac deloc. Eu ma bucuram f mult ca am gasit un nume frumos si cu semnificatie (daca sa o sa am fetita) si mai ales un nume pe care nu il prea intalnesti

Mergi la inceput