Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009(23)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

DN: 20.02.1984, UM: 26.11.2008, DPN: 08.09.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Hai ca am avut noroc, s-au ars doar condimentele (muuult cimbru si oregano), pulpitele sunt delicioase!
DanaDam, si pe baietelul tau vad ca il cheama ca pe al meu, dar in ordine inversa! Si eu as fi vrut sa ii pun Eric primul nume si asa sa il strig, dar mi-au sarit toti in cap ca e nume strain si m-au influentat. Acum doar mama mea il mai striga Eric, dar vad ca raspunde la ambele nume. La bebe2 sunt hotarata sa nu ma mai las influentata de nimeni. Doar sper sa fie o fetita bruneta, ca asa mi se pare mie, ca Emma se potriveste cu o fetita bruneta cu ochii verzi!
Ralu, eu am uitat sa te felicit pentru baietel!!!! Si cred ca am mai ratat si alte fete, dar daca nu scriu odata cu voi, imi e tare greu sa mai raspund din urma la toate!
Alex, ce frumos ca vreti sa-i pictati peretii!!! Asa o camera imi doresc si eu pentru copii, dar deocamdata nu avem!
Luhtien, in primele luni cred ca e bine ca bebe sa doarma cu voi in camera, sau macar cu tine, ca sa ii poti auzi fiecare miscare. Pe urma, il poti muta in camera lui si ii iei aparat din ala ca sa il auzi. Stiu ca exista si cu camera video, adica il si vezi, dar nu stiu cat costa!


Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 13+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manu spune:

Cristina, te inteleg perfect! Si eu ascult de medic, ca doar el stie mai bine ce trebuie facut. Insa, nu pot sa nu remarc cu cata usurinta se prescriu in tara antibiticele. Eu nu inteleg, el ti-a spus din ce cauza ii prescrie antibiotic, pentru ce? De cate ori ma duc cu fetele la dr mereu le controleaza: in urechi,la plamani, in gat si daca nu au nimic imi da numai antitermice si-mi zice sa astept 3 zile. Nu vreau sa fiu pisaloaga dar eu tare rau ma mai necajesc cand trebuie sa le dau antibiotice. Importnat e sa fie bine puiutul mic! Si lichide cat de multe.

www.flickr.com/photos/35999368@N03/sets/72157614804641254/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

Moaaaaaaaaama da ce de carucioare au aparut! Va invidiez, eu tre sa astept pana la 20 de saptamani sa aflu sexul, ca la noi nu-s dr atat de experimentati la cap asta. Luca la 17 saptamani era fetita, asa de bine s-a priceput dr. De data asta sper sa fie fetita si am o dilema maaaaaaaaaaaaare cu numele. Daca as fi avut fata la prima sarcina imi doream mult sa o cheme Iris. Acum insa banuiesc ca datorita telenovicii de pe Antena1, o sa inceapa o adevarate IRIS-iada. dar asta e doar un pitic de-al unei gravide turmentate de hormoni.


GUGU de LUCA 19.12.2007 si 6+

www.flickr.com/photos/12054829@N04/?saved=1" target="_blank">poze LUCA, alias "FOMILA"


POZE BOTEZ-PETRECERE 19.01.2008

poze

LUCA 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Manu, doctorita l-a controlat si la plamani si in gat si pe urma mi-a zis de antibiotice. Cred ca a vazut ceva in gat, desi el nu tuseste deloc. Sau nu a vrut sa riste si i-a dat "preventiv" SI eu am fost atit de toanta, incat nu am retinut nimic din ce mi-a zis. Imi era tare rau, aveam febra si abia ma puteam tine pe picioare. Oricum, daca e doar infectie virala, clar nu trebuie antibiotice. Si mie mi-a zis ginecoloaga ca nu iau decat paracetamol, ca la febra nu au ce sa-mi faca antibioticele. Intr-adevar, aici aproape toti medicii pediatri recomanda antibiotice cu foarte multa usurinta. Acuma, daca are purei in gat, se justifica, dar in cazul lui sunt din ce in ce mai convinsa ca ii dau degeaba. Dar chiar nu stiu ce sa fac!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 13+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Gugu, e superb numele de Iris!!!! Sau Irina, ca asa o cheama pe sora mea, pe care o iubesc tare mult!!!
Asta asa e cu telenovelele, dar lasa, bine ca nu te-ai inspirat din Inima de tigan: Argentina, Flacarica, Regina, Lamaia, Spania, etc!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 13+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Dana, ti-am trecut caruciorul. Felicitari si tie pt baietel. Sa creasca mare si frumos. Culmea e ca atunci cand am facut capitolul chiar ma uitam la numele tau, defapt stiam ca mai e cineva pe al carei baietl il cheama Eric Andrei si ma gandeam ca n-ai mai scris de mult. Eric si Andrei sunt cele 2 nume de baietei care si mie mi-au placut cel mai mult. La fel si mie mi-a sarit lumea in cap cu Eric si atunci am renuntat. Nu ii placea nici sotului. Am mai incercat o data acum dar nu a revenit la sentimente mai bune

Cu camera si eu sufar. Bebe va sta cu noi in camera ca nu avem decat 2. Patutul la capatul patului nostru, nu avem alta varianta . As vrea sa ne mutam si noi macar la 3 camere dar cu dobanzile astea la credite nu prea ne vine. Avem niste bani starnsi da nu ne ajung.

La nume, cucul meu cred ca va fi Dragos dupa nasu. Ca la Denis stramba injineru din nas. Mai imi place Adrian pentru ca e apropiat de Andrei care va ramane mereu in sufletul meu ca si nume.



POZNICI CU NOI
POZICI CU BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 13+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

CRISTINA, ce idee mi-ai dat. Stiu ce nume vreau- BARCIALONA(dupa cum pronunta nea Statica)

GUGU de LUCA 19.12.2007 si 6+

www.flickr.com/photos/12054829@N04/?saved=1" target="_blank">poze LUCA, alias "FOMILA"


POZE BOTEZ-PETRECERE 19.01.2008

poze

LUCA 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Mie imi place de unul pe care il cheama Vitamina!!!! (e un copil din film, nu a aparut prea des)
Si parca la un moment dat, Stivenul vroia sa-i dea copilului sau numele de 4x4!!!!
Hai, ca am luat-o razna!!!
Monica, si mie imi place numele de Dragos!!!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 13+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Salut fetelor!!!
Am intrat si eu numai in "trecere" mai am inca mult de lucru la serviciu...dar apoi urmeaza un week-end de relaxare!
Monica Felicitari din toata inima pt baietel!!!Doamne ajuta sa fie totul bine pentru toata lumea!!!!Uite ca D-ne ti-a indeplinit dorinta, daca baietel ai dorit sa ai!
Cristina, sa te faci bine cat mai repede! Bine ca macar nu mai ai febra...e nasol cu nasul...ca din cate stiu nu e voie sa folosesti nici picaturi
Ce sa mai zic...am tot citit ce scria de bere...eu una sufar f tare ca sunt o mare amatoare de bere si acum in sarcina am baut de vreo 2 ori cate o gurita..ca simteam ca nu mai pot, dar sunt sigura ca e ok...mi-a zis si tata care se pricepe la medicina si mama care e asistenta...Asa ca eu cred ca voi mai pacatui cand chiar simt ca nu mai pot
Va si abia astept sa am mai mult timp sa pot sta mai mult cu voi!
PS Mersi de noul capitol


KIKI 11+

Mergi la inceput