Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009(23)
Raspunsuri - Pagina 17
mariaanna spune:
Katterina, o sa fie bine si la tine!Mai ales daca esti aproape de 35 de ani, testele dau eroare.E bine sa faci amnio pentru linistea ta.Succes!
Monica, m-ai terminat cu faza cu ochelarii!Si eu mai uit cateodata, dar parca nu chiar asa!
Multumsc de incurajari!Sper ca la sfarsitul odiseei toate sa fim fericite!Ca meritam.
Miha, si la noi se arata timid soarele.Daca iese, probabil ca merg si eu la o plimbare...
Hai, va pup!
Mariaanna
10+
Mamica de
si
in asteptarea unui 
lutoniana spune:
Mariana multumim......yammiiiiii 
M-am hotarat sa le pun deasupra gem de capsuni si Nutella.
Miha dar eu v-am mai povestit ca slabesc ....si nu mai stiu ce sa fac sa vad si eu ca ma ingras....sotul meu de asemenea zice ca umplu patul dar eu i-am explicat asa:
"draga, nu ma mai enerva, tzatzele mi-au crescut, uterul a crescut, lichid amniotic am, bebelus am...si nici un gram in plus la kilograme.....cum iti explici ? "
iar raspunsul lui a fost:
"poate te faci balerina dupa ce nasti"
Asa ca fetelor nu puneti la suflet aceste glume nevinovate....ca ei nu stiu despre ce-i vorba.....pe mine ma tine numai intr-un misto si intr-o poanta.
Singurele momente "festive" sunt seara la culcare cand pupa burtica si eu ma topesc toata....ahhhh...si cand am aflat ca sunt gravida si i s-au umezit un pic ochii de fericire.....Dar si-a revenit repede la starea lui. Cred ca se gandeste ca ma amuza si pe mine si poate ma scoate din stresuri.....
Va pup
Cea mai fericita
14+
mariaanna spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui miha74 marianaa- super usoara reteta...cred ca ma bag si eu, dar ne dai si ceva cantitati, adica cata branzica pentru cele 2 oua??? Miha, mami de Matei (16.01.2008) si Laura (30.09.1997) si 14+"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn) |
Na ca nu am oua sa fac si eu.Da ma duc fuguta sa cumpar!
Hai , la treaba , sa vedem care-i termina prima....de mancat!
Mariaanna
10+
Mamica de
si
in asteptarea unui
miha74 spune:
lutoniana- nici al meu sot nu o spune cu rautate, ci doar sa ma sicaneze
si sa se amuze pe seama mea...
roxxy80- ma bucur ca Matei este bine
tie cum iti este cu sarcina? si aporpos la ce spital ai fost...ca am inteles ca ai fost foarte multumita de medici
Miha, mami de
Matei (16.01.2008) si
Laura (30.09.1997) si
14+
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)
katteryna spune:
Fetelor multumesc pentru incurajarari!
Am 25 de ani si eu banuiesc ca testele au iesit prost pentru ca am fost trimisa la analize de un "nepriceputeanu" care mi-a masurat translucenta nucala 4 mm la 12 saptamani. Dupa 2 saptamani un ecografist mi-a spus de eroare si ca translucenta e de 1,5 mm, dar era prea tarziu si n-am vrut sa mai fac alt test
.Sper sa nu ma imbat cu apa rece dar asta e banuiala mea.
Mariaanna multumim pentru reteta!Mie aseara imi era pofta de papanasi asa ca ma apuc de treaba
Monica-super tare
Bravo!
monica_dicut spune:
Ma intreba cineva ca praji am facut eu... negressa. Singurele prajituri pe care le fac eu sunt tarta cu fructe, negresa si parjitura cu visine. Atat. Asta-vara, pe vremea caiselor, visinelor si prunelor faceam prajitura cu visine cam o data pe saptaman cel putin. DEsi mama mea a lucrat in domeniul prajiturilor sa zic asa (era contabila la ICR si avea in subordine cofetariile din sect 3
) si mancam si facea toate prajiturile posibile si imposibile astea 3 au ramas preferatele mele. Se fac si foarte usor e adevarat.
HAi ca v-as putea vorbi de prajituri o zi intreaga la cate am bagat in mine la viata mea (si ma mai intreb de ce am 1000 de kile
)
POZNICI CU NOI
POZICI CU BEBE
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Monica
13+ cu

Mamica de INGERAS in ceruri 
Si minunea bebe 2 din burtica 
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi 
O noua viata
katteryna spune:
aaa sper sa fiu trecuta si eu in listuta. Am mai dat datele dar le mai scriu o data pentru orice eventualitate...
DN:20.02.1984
UM:26.11.2008
DPN:08.09.2009
Si e primul bebitza pe care il astept sa-l pupacesc dulce.
mariaanna spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui katteryna aaa sper sa fiu trecuta si eu in listuta. Am mai dat datele dar le mai scriu o data pentru orice eventualitate... DN:20.02.1984 UM:26.11.2008 DPN:08.09.2009 Si e primul bebitza pe care il astept sa-l pupacesc dulce. |
O sa te treaca in listuta fetele mai vrednice ca mine.Cat despre problema aparuta, la25 de ni...???Eu cred ca doctorii astia sunt nebuni!Daca nu cumva vor sa mai scoata ceva bani de la tine. Tot ei iti fac amnio?
Mariaanna
10+
Mamica de
si
in asteptarea unui
monica_dicut spune:
katteryna, esti in listuta 
POZNICI CU NOI
POZICI CU BEBE
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Monica
13+ cu

Mamica de INGERAS in ceruri 
Si minunea bebe 2 din burtica 
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi 
O noua viata
mariaanna spune:
Azi am si eu 11 saptamani fix! De la ultima menstruatie.Asa ca bebe are cam 9 saptamani de viata! Sa fie sanatos!Trebuie sa schimb semnatura!
Mariaanna
10+
Mamica de
si
in asteptarea unui 
