Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009(23)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Ah, si am vazut, adica stiu sigur ca mai sunt fete noi care inca nu sunt pe listuta. Am rugamintea la ele, daca vor pe listuta s aimi dea PM cu datele. Cand sunt la serv nu pot mereu sa schimb sau sa adaug si chiar si de acasa, nu sunt mereu la calculator. De obicei nu stau sa caut in urma ce fete au mai aparut si cand au dat datele pentru ca mie personal imi merge foooarte greu forumul (si nu pot sa inteleg de ce) si sincer va spun ca mi-e lene sa stau o ora sa caut din urma cand a dat cineva datele. Nu sunt rea dar pur si simplu in timpul ala pot face altceva. DEci astept PM cu datele cine nu se regaseste in listuta



POZNICI CU NOI
POZICI CU BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 13+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Nu. Am schimbat si medicul si spitalul.Sper sa fie bine de data asta pentru ca amnio o sa mi-o faca dr.care mi-a facut ultima ecografie si care mi-a inspirat incredere.Parea ca stie despre ce vorbeste. Celalalt imi spusese ca e perfect cu translucenta de 4mm iar eu aflu de pe net ca e super mare si tre sa fie maxim 2mm. Scuze daca am insistat prea mult cu subiectul dar sunt foarte pornita pe incompetenta unora!Eu fiind la prima sarcina, habar nu aveam ce si cum insa acum verific orice informatie si suflu si in iaurt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Monica multumesc mult!O caruta de pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Ati toate la facut papanasi???



POZNICI CU NOI
POZICI CU BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 13+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tulibu spune:

buna ziua burtici!
Se tot vorbeste de SD, si as vrea sa stiu si eu la cate saptamani se masoara tarnslucenta nucala. Eu am programare pe 30 martie, pt dublu test, atunci as avea 10 saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

tulibu, din cate stiu eu de la 11 saptamani se masoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tulibu spune:

katteryna, merci pt raspuns, ai idee si daca se face intai dublu test si dupa aia se masoara translucenta nucala? sunt usor stresata nu de alta dar dr mi-a explicat f serioasa ca am 30 de ani si riscul deja e mare, si pt ac motiv o sa fac o garmada de analize sa eliminam orice risc.
Sincer m-a cam speriat si mai am 2 saptamani panaa la test

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

TULIBU, se poate masura incepand cu 11 saptamani dar ideal e sa se masoare in sapt 13-14.

GUGU de LUCA 19.12.2007 si 6+

www.flickr.com/photos/12054829@N04/?saved=1" target="_blank">poze LUCA, alias "FOMILA"


POZE BOTEZ-PETRECERE 19.01.2008

poze

LUCA 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tulibu spune:

Citat:
citat din mesajul lui gugushtiuc

TULIBU, se poate masura incepand cu 11 saptamani dar ideal e sa se masoare in sapt 13-14.

GUGU de LUCA 19.12.2007 si 6+

www.flickr.com/photos/12054829@N04/?saved=1" target="_blank">poze LUCA, alias "FOMILA"


POZE BOTEZ-PETRECERE 19.01.2008

poze

LUCA 1 anisor




katteryna si gugushtiuc merci frumos pt raspuns. Acum chiar nu mai inteleg de ce imi face testul asa devreme. Din cate am inteles triplu test se face si mai tarziu.
Oare daca e facut mai devreme DT o mai fi elocvent?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hatsumomo spune:

buna seara fetelor
vin si eu cu o intrebare mai mult sau mai putin interesanta , pentru viitoarele mamici si anume fumatoare
cum stati cu fumatul???
eu de fel eram la categoria 'dependenta' pentru nimic in lume nu as fi lasat tigarea ,si am si vreo 11 ani la activ
, si la bine si la a rau tigarea a fost cea mai buna 'prietena' a mea .... sotul meu este nefumator si va inchipuiti banuiesc cat de fericit era cand ma vedea fumand ... ei ca sa scap de gura lui jumatate din burta jumatate din suflet i am promis k atunci cnd voi ramane insarcinata voi renunta la fumat
in ziua in care am fost la eco si mi-a confirmat ca sunt insarcinata
am ajuns acasa am fumat restul tigarilor din pachet pana seara ca sa nu mai am a 2 a zi si i-am spus sotului ca a sosit ziua cea mare sa renunt la fumat . incredibil dar adevarat a 2 a zi au si inceput greturile sau cel putin asa am avut impresia in orice caz mi a pierit pofta de fumat si tot greturile au fost din ce in ce mai puternice pe langa faptul ca eu am si un stomac foarte sensibil ....
in concluzie pe de-o parte m- am bucurat ptr sensibilitatea mea si greturile pe care le-am avut caci numai asa am reusit sa renunt la fumat in a 6 a saptamana de sarcina totodata am renuntat si la alcool (nu va speriati mai beam si eu o bere , un pahar cu vin asa cu bun simt), am renuntat si la cafea si la cola si sunt foarte fericita caci ii fac un bine bebelului meu ... sunt sigura de asta si cam atat ... pupici pe burtici si succes celor care vor sa renunte la acest viciu

Mergi la inceput