Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009(23)
Raspunsuri - Pagina 18
monica_dicut spune:
Ah, si am vazut, adica stiu sigur ca mai sunt fete noi care inca nu sunt pe listuta. Am rugamintea la ele, daca vor pe listuta s aimi dea PM cu datele. Cand sunt la serv nu pot mereu sa schimb sau sa adaug si chiar si de acasa, nu sunt mereu la calculator. De obicei nu stau sa caut in urma ce fete au mai aparut si cand au dat datele pentru ca mie personal imi merge foooarte greu forumul (si nu pot sa inteleg de ce) si sincer va spun ca mi-e lene sa stau o ora sa caut din urma cand a dat cineva datele. Nu sunt rea dar pur si simplu in timpul ala pot face altceva. DEci astept PM cu datele cine nu se regaseste in listuta 
POZNICI CU NOI
POZICI CU BEBE
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Monica
13+ cu

Mamica de INGERAS in ceruri 
Si minunea bebe 2 din burtica 
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi 
O noua viata
katteryna spune:
Nu. Am schimbat si medicul si spitalul.Sper sa fie bine de data asta pentru ca amnio o sa mi-o faca dr.care mi-a facut ultima ecografie si care mi-a inspirat incredere.Parea ca stie despre ce vorbeste. Celalalt imi spusese ca e perfect cu translucenta de 4mm iar eu aflu de pe net ca e super mare si tre sa fie maxim 2mm. Scuze daca am insistat prea mult cu subiectul dar sunt foarte pornita pe incompetenta unora!Eu fiind la prima sarcina, habar nu aveam ce si cum insa acum verific orice informatie si suflu si in iaurt.
monica_dicut spune:
Ati 
toate la facut papanasi???
POZNICI CU NOI
POZICI CU BEBE
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Monica
13+ cu

Mamica de INGERAS in ceruri 
Si minunea bebe 2 din burtica 
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi 
O noua viata
tulibu spune:
buna ziua burtici!
Se tot vorbeste de SD, si as vrea sa stiu si eu la cate saptamani se masoara tarnslucenta nucala. Eu am programare pe 30 martie, pt dublu test, atunci as avea 10 saptamani.
tulibu spune:
katteryna, merci pt raspuns, ai idee si daca se face intai dublu test si dupa aia se masoara translucenta nucala? sunt usor stresata nu de alta dar dr mi-a explicat f serioasa ca am 30 de ani si riscul deja e mare, si pt ac motiv o sa fac o garmada de analize sa eliminam orice risc.
Sincer m-a cam speriat si mai am 2 saptamani panaa la test![]()
gugushtiuc spune:
TULIBU, se poate masura incepand cu 11 saptamani dar ideal e sa se masoare in sapt 13-14.
GUGU
de LUCA 19.12.2007 si
6+
www.flickr.com/photos/12054829@N04/?saved=1" target="_blank">poze LUCA, alias "FOMILA"
POZE BOTEZ-PETRECERE 19.01.2008
poze
LUCA 1 anisor
tulibu spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui gugushtiuc TULIBU, se poate masura incepand cu 11 saptamani dar ideal e sa se masoare in sapt 13-14. GUGU de LUCA 19.12.2007 si 6+www.flickr.com/photos/12054829@N04/?saved=1" target="_blank">poze LUCA, alias "FOMILA" POZE BOTEZ-PETRECERE 19.01.2008 poze LUCA 1 anisor |
katteryna si gugushtiuc merci frumos pt raspuns. Acum chiar nu mai inteleg de ce imi face testul asa devreme. Din cate am inteles triplu test se face si mai tarziu.
Oare daca e facut mai devreme DT o mai fi elocvent?
hatsumomo spune:
buna seara fetelor

vin si eu cu o intrebare mai mult sau mai putin interesanta , pentru viitoarele mamici si anume fumatoare
cum stati cu fumatul???
eu de fel eram la categoria 'dependenta' pentru nimic in lume nu as fi lasat tigarea ,si am si vreo 11 ani la activ
, si la bine si la a rau tigarea a fost cea mai buna 'prietena' a mea .... sotul meu este nefumator si va inchipuiti banuiesc cat de fericit era cand ma vedea fumand ... ei ca sa scap de gura lui jumatate din burta jumatate din suflet i am promis k atunci cnd voi ramane insarcinata voi renunta la fumat
in ziua in care am fost la eco si mi-a confirmat ca sunt insarcinata
am ajuns acasa am fumat restul tigarilor din pachet pana seara ca sa nu mai am a 2 a zi si i-am spus sotului ca a sosit ziua cea mare sa renunt la fumat . incredibil dar adevarat a 2 a zi au si inceput greturile sau cel putin asa am avut impresia in orice caz mi a pierit pofta de fumat si tot greturile au fost din ce in ce mai puternice pe langa faptul ca eu am si un stomac foarte sensibil ....
in concluzie pe de-o parte m- am bucurat ptr sensibilitatea mea si greturile pe care le-am avut caci numai asa am reusit sa renunt la fumat in a 6 a saptamana de sarcina totodata am renuntat si la alcool (nu va speriati mai beam si eu o bere , un pahar cu vin asa cu bun simt
), am renuntat si la cafea si la cola si sunt foarte fericita caci ii fac un bine bebelului meu .
.. sunt sigura de asta 
si cam atat ... pupici pe burtici
si succes celor care vor sa renunte la acest viciu 

