Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009(23)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Seara buna fetelor!
Apropo de baietei, voi nu aveti vise ciudate? Io spre exemplu am visat ca dupa amniocenteza (pe care urmeaza sa o fac peste 2 saptamani si pana la care am mari emotii) am vazut clar ca pe rezultatul analizei scria in dreptul sexului XY!
Nu prea cred in vise cu atat mai mult cu cat in ultimul timp visez o gramada, dar de data asta sper sa se adevereasca!Daca e asa sau nu va voi spune dupa amnio.
pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrittza spune:

Katteryna eu am visat ca am nascut un baietel si dr meu mi-a aratat o poza si mi-a zis sa ghicesc sexul.se vedea clar sexul desi arata ca o poza de la ecograf.sper sa se adevereasca visul.macar asta!

mentionez ca eu nu vreau sa stiu sexul pana la nastere deci la mine puneti un bb surpriza in loc de carucior


Gabby10+ cu bebe 2!!!si Addy(tatic) de Daria Maria(11.02.2008)
ATAT DE MARE SUNT
asa a venit pe lume Daria
poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_m spune:

Eu nu am preferinta. poate fi si baiat si fata. Parca pe amandoua mi le doresc in egala masura. Numai la nume inca nu ne-am gandit. Dar asta probabil dupa ce aflam sexul.

De supa de pui cu galuste nu aveti pofta? Va invit la o farfurie ca tocmai am terminat-o de fiert.

Adriana 10+ si Robert Cristian (08.26.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrittza spune:

buna si supa de galuste da niste papanasi nu ofera nimeni?
vad numai papanasi in loc de taste

Gabbyde Daria Maria(11.02.2008) si 10+ cu bebe 2
ATAT DE MARE SUNT
asa a venit pe lume Daria
poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Yammy Yammy!Papanasi!
Prin zona asta nu se gatesc papanasiDar le gasesc eu alt dulce inlocuitor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_m spune:

Stiti retete de papanasi? ca parca si mie mi-e pofta rau de dinastia.

Adriana 10+ si Robert Cristian (08.26.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui katteryna

Yammy Yammy!Papanasi!
Prin zona asta nu se gatesc papanasiDar le gasesc eu alt dulce inlocuitor



Recomand cu caldura si din suflet inghetata
Cu mine face minuni, acum e....acum nu e

Cea mai fericita 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrittza spune:

da eu de unde iau inghetata ca la mine in zona nu gasesc si la mall deja a inchis

Gabbyde Daria Maria(11.02.2008) si 10+ cu bebe 2
ATAT DE MARE SUNT
asa a venit pe lume Daria
poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hatsumomo spune:

Buna Hatsumomo!
Si eu sunt la prima sarcina si la fel de confuza.
Pupici pana in Japonia!

[/quote]
buna katteryna felicitari pentru sarcina si curaj ,
daca suntem la prima sarcina inseamna ca trebuie sa fim ochi si urechi (mai putin urechi) ,la mamicile cu experientza .
avem multe de invatat pupici si la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hatsumomo spune:

Citat:
citat din mesajul lui tulibu

Buna dimineata burtici!
hatsumomo, felicitari pt bebe, si sarcina cat mai usoara. acidul folic este necesar mai ales in primul trimestru al sarcinii, ajuta la formarea embrionului, mai ales in timpul dezvlotarii tubului neural, si previne aparitia malformatiilor, de genul spina bifida,
Oricum eu cred ca daca ai fost deja la un consult medical, ti s-a prescris deja un tip de vitamine, ce contin si acid folic, dar e posibil sa nu iti fi dat seama.
o zi buna si un week end cat mai odihnitor

multumesc foarte mult tulibu pentru explicatie , chiar habar nu aveam cu ce se' mananca' ..stiam doar denumirea

Mergi la inceput