Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (83)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

i-am dat sa pape pestuc. a ras un castronel de-al ei. mmmmm. eu nu-i mai dau pangasius de ceva vreme. i-am dat de 4-5 ori max., apoi am trecut pe pastrav, aduce cineva viu si il iau mai ieftin. il congelez curatat in pungute separate si-l prepar la nevoie. azi l-am facut la abur cu 2-3 rondele de morcov dulce, o felie de cartof si 2 catei de usturoi, si dupa ce au fiert, le amestecai cu putin iaurt si marar si papa fara tot. e singura reteta cu peste care-i place. am mai incercat si ciorbita si la cuptor, dar asta ii place cel mai bine si cine sunt eu sa ma opun dorintelor ei?

vazui poza cu somnoroasa Victoria Isabela, ce frumos doarme ea pe tati ei.

mihaser, lasa-ma cu rochiile alea. vrei sa mor? pai cine naiba isi permite sa dea peste 100 euro pe o rochita pe care oricum o va purta-o odata? nu, nu,nu si nu!! nu-mi da linkul. mercic oricum. vizionai poze cu intalneala. ce misto..ca ai cu cin sa iesi la un suc, parc, etc...

miss, of doamne ce naspa cu eczemele alea. nici eu nu mai scap de alea de la degete cu toate ca am terminat tratamentul. e aiurea rau de tot cu pielea asta sensibila.

doloress, cat e de adevarat ce ai scris. adevarul e ca si eu ii mai zic sa nu puna mana. nu m-am gandit niciodata ca nu e bine. traiam cu impresia ca daca ii zic sa nu puna mana va intelege si nu va mai pune. nu mai stiu unde am citit eu (si aici chestiile se contrazic) ca atunci cand face ceva si eu ii zici NU, copilul te incearca si uitandu-se la tine mai face inca odata sa vada daca esti ferma in hotararea ta. daca vede cea mai mica urma de indoiala sau daca vede ca cedezi, asa te va "santaja" toata viata, iti va gasi punctele slabe si va profita de faptul ca nu poti fi ferma in hotararile tale.

va las, as vrea sa-i fac baie si un masaj in seara asta.


The cheese to my macaroni - Mufitza Ariana Elena
Cand eram mica, mica cat o furnica...
Dau petrecere
Ma vezi live aici
Acuma sunt mare

Uite asa am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

ca eric foarte frumos! S-a amuzat si Robert.

Am vazut poze de la intalnire... frumooooos

Lori, mami de Robert din 9.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Citat:
citat din mesajul lui socrate

Miss, poate are legatura infundatul cu alergiile. Poate aveti ghinionul sa fie alergic la diverse. La voi nu se pot face niste analize in acest sens?

Pai chiar azi ma gandeam sa merg la vaca de pediatra sa-i cer o trimitere la un dermatolog, insa cum cvartalul se apropie de sfarsit (si nu stiu daca prind programare pana la finele lui martie) am sa merg in aprilie sa-i cer trimiterea. Sa vedem ce-mi zice dermatologul.

Laurita, ma oftic rau ca e alergic si la para, care de obicei este unul din fructele cele mai inofensive... Proprietara de la magazinul bio m-a sfatuit sa astept pana apar perele nemtesti bio, caci alea pe care le are ea acum sunt (tot bio) din Argentina si ... na, cine stie ce drum au in spate... sugera si ea...

ca eric, mortal scumpisorul, rade cam radea Mirci al Laurei, de te molipseste total... Numai eu nu-l pot prinde pe David pe video cu un asemenea ras, ca rade numai spontan si daca vede camera se opreste si se uita la ea


Participam si noi la concursul www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=17" target="_blank">Clipe de viata 2008 - mis1 si mis2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salutare!

Fetele pai eu am facut fotografiile ...cu mine nu mai am poze...astept sa merg la sala sa dau jos si burta si va pun poze inainte si dupa...oricum cine ma vede imi zice ca am slabit

Miss e nunta cumnatului meu...eu am fost miresica in 2004, acusi facem 5 ani de la eveniment!

Iulia gata am priceput...nu-ti dau link... Eu la nunta o imbrac pe Eli cu o rochita primita la botez de la soacra mea...pantofiorii ii mai am de luat...ptr mine am ochit o rochie Nichi Nichita, dar cand i-am zis pretul lu` tati a ramas afis...sper sa o mai reduca!

Azi a primit Eli o papusa care spune Tatal nostru ...nici nu stiam ca exista asa ceva.

Va pupam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micaela06 spune:

mihaser am vazut si eu pozuci de la intalnire si m-am chinuit sa vad si eu o fata cunoscuta, bag seama ca voi sunteti mai mici ca mine si nu recunosc nimic. Am revazut cu drag parculetul de la Mitropolie, au amenajat frumos acolo locul de joaca.
Si noi avem un ursulet care spune "Inger Ingerasul meu".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Miha da e foarte frumos parcul, iar cofetaria Mondial abia deschisa arata super cu flori naturale pe masa...ne-a placut.
La Sindicate e un loc de joaca si a fost si patinoar!
Se mai schimba si urbea!

Nu cred ca suntem cu mult mai tinere...oricum sigur avem cunostinte comune...ca orasul e mic...cu 2 dintre cele 3 mamici aveam...si poate as fi avut si cu a treia dar ea e din Bistrita.

Data viitoare poate veniti si voi...am planuit ptr mai o reintalnire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micaela06 spune:

ca_eric am vazut si eu filmuletul cu Eric, ce ras molipsitor are, Daria s-a pus si ea pe ras cand l-a auzit. Sa ne mai pui filmulete sa-l mai vedem.

Alysh si eu m-am ingrozit de bone, am vorbit cu una in parculet eram cu Andrada79 si ne spunea ca ia 14 mil de la 8 la 4 Sincer eu nu cred ca asta e pretul, oricum eu prefer o gradi particulara decat o tanti de la care copilu nu are ce invata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Da, Micaela, asa si eu as prefera o gradinita, de stat sau particulara , nu conteaza.

DAR ACUM SUNT ASA HOTARATA SA STAU ACASA CU EL (ma repet, stiu). Chiar ma intreb ce-o fi fost in capul meu cand ma gandeam la job. Iubesc fiecare secunda cu el si n-as da-o nici pt cel mai tare job din lume. Mi se pare o perioada de vis acum, ador sa ma stranga in brate de bucurie, sa chiuie, sa ne alergam prin casa, sa ne ascundem unul de altul si sa lesinam de ras, sa incercam sa stam in picioare singuri si cand nu mai putem sa ne aruncam in brate la mami, sa zicem MAMAAAAAA tare, sa intre tati pe usa si sa alergam cu cea mai mare viteza si cu un big smile pe fatza strigand fara intrerupere tatatatata, ador sa-mi puna limbutza pe obraz cand ii spun "da un pupic lui mami", sa ne uitam pe carticele si sa imitam animalutele din poze, ador sa se tina dupa mine prin toata casa ca un catel si daca raman intr-un loc o secunda sa se catere pe picioarele mele, ador sa ne giugiulim inainte de somnul de pranz si sa-l aud cum se prapadeste de ras cand il gadil cu geana mea pe obraz......ce sa mai zic, sunt FERICITA si suficient de EGOISTA incat sa nu impart sau sa dau nimanui aceste momente.
V-am convins fetele ca vreau sa raman acasa?

Vlady

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

Seara buna!

Da Alysh, pe mine m-ai convins!

Ca_eric e scump foc cum rade!! Molipsitor.

Am tot citit pe ziua de azi...dar mi-a intrat pe o ureche si a iesit pe ailalta!

Sa mai zic ca imi place rochitza aleasa de Iulia, insa eu am o problema cu cumparatul hainutzelor de pe net, mai ales pt ocazii. NU stiu daca le nimeresc ca marime. Si uite la o rochitza am pretentii. Cum ii vine la gat, cum e rascroiala de la subrat. Sa nu o tina, sa nu ii stea ca un sac...probleme complexe dom'le!! Cine mai zicea ca nu isi scoate copilu' neasortat din casa...sa ma vedeti pe mine.

Eu gata pe seara asta...ca nu sunt capabila sa imi amintesc ce s-a mai scris si nici eu sa scriu chestii de valoare pe aici...de fiecare data cand imi apare mesajul de dupa trimiterea unei postari ("Va multumim pentru contributie") ma intreb daca intr-adevar am adus si eu o contributie...sa nu scriu platitudini asa!

Aaa...sa zic o chestie interesanta. Aici gasiti topic cu discutii ff interesante despre scaunele de masina.

si sa aveti o np buna!
PS Cleo am intalnit-o pe Marutza cu socrella!

mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati

Cat de maaaare sunt!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

niatsa, -lute, -lute!

inais, pai daca a urlat, nu am reusit sa o scot. I-am dat un eferlagam siropel, si a iesit soacra cu ea 1 ora cat am fo io la condus.

Sa va bag neshte bancuri:


Doi bancheri :
- Pe mine ma omoara criza asta, nu mai am somn... Tu cum ai dormit azi noapte?
- Ca un prunc..., am plans toata noaptea si m-am si cacat pe mine de vreo doua ori...

...............................................................................................................................................................................

Pe o strada cu fetite din Roma, intr-o seara mergea foarte incet o masina, ca si cum cauta o anumita persoana. La un moment dat desi era cam in intuneric, geamul masinii se lasa in jos si o voce striga aratand cu degetul:
- Hei, tu, vino-ncoace!
Una dintre fete se apropie, se aseaza cu bratele pe fereastra si asteapta.
- Cat e un scurt?
- 50E.
- OK.
O ia in masina, se duc mai incolo, aia-i face treaba si el ii da 100E. Din doua-n doua seri, figura se repeta de vreo 5 ori dupa acelasi tipic. Intr-o seara, cand el o cheama la masina, o raza de la felinar cade pe fata lui si ea are o revelatie:
- Da' de unde esti?
- Din Romania
- I-auzi! Da de unde din Romania ?
- Din Bolintinul din Deal!
-; Si eu tot de-colo!
- Pai stiu, zice el. Tact-tu mi-a dat 500E din partea lui pentru tine, da' mi-a zis sa nu ti-i dau pe toti de odata ca-i cheltui!

...............................................................................................................................................................................................

Doi tipi, amīndoi casatoriti, stau de vorba:
Nu stiu ce sa ma mai fac! De cīte ori vin acasa dupa ce am baut, sting luminile, opresc motorul si īmping masina īn garaj. Īmi scot pantofii, urc scarile cīt de īncet pot, ma dezbrac īn baie, ma strecor īn pat si nevasta-mea tot tipa la mine ca unde am umblat pīna la ora aia!
Prietenul sau se uita la el si-i spune:
- E evident ca procedezi gresit. Eu scīrtīi rotile pe strada, trīntesc usa , fac galagie pe scari, īmi arunc pantofii īn dulap, sar īn pat, īmi frec mīinile de fundul nevesti-mii si-i zic:
- Ce zici...bagam de'un oral scurt? si ea īntotdeauna se face ca doarme...!

.......................................................................................................................................................................................

Ea catre el:
- Logodnicul Mariei este mai tandru ca tine, ii spune mereu "perla mea" !
- El este bijutier . Eu sunt ginecolog . Cum ai vrea sa-ti spun ?

...........................................................................................................................................................

Un american si un rus se lauda cu democratzia de la ei din tzara:
Americanul:
- La noi... cand trece Bush, toata lumea arunca cu fructe si legume stricate in el, il scuipa, il injura de toate cele, etc etc...
Rusul:
-La noi cand trece Putin, toata lumea se pisha pe el, in tromba... care mai de care...!!!
Americanul:
- Ei, hai sa fim seriosi; am exagerat si noi putin... Il injuram dar mai in soapta... aruncam spre el... dar nu il atinge nimeni...
Rusul:
- Pai si noi am exagerat putin... Intr-adevar, ne pisham, dar fara sa ne deschidem la slitz...

...........................................................................................................................................................................

Boc, Tariceanu si Basescu naufragiaza pe o insula pustie. O iau toti trei prin desisuri, cautīnd ceva de mancare. Dupa vreo patru ceasuri de cautare sterila, Boc da peste Basescu, care-si frigea tacticos un gratar.
- Nea Traiane, sa stii ca, de fapt, eu totdeauna te-am admirat. Esti un tip tare! Cel mai tare! Cat despre Tariceanu asta, vreau sa-ti spun ca nu mi-a placut niciodata!
La care Basescu:
- Nu-i nimic Dragul meu, daca nu-ti place, nu manīnci! Si sa traiesti bine...!

..............................................................................................................................................................................

Campionul de box, la grea trebuie operat de apendicita. Din sala de operatie iese suparat medicul anestezist:
- Asa nu se mai poate! Eu incerc sa il anesteziez, numar pana la 9 si el se ridica de fiecare data in picioare…




o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput