Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(50)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Am vazut aseara un reportaj la TV in care se spunea ca legislatia din Germania e asa de incurcata, incat ... nu se pot folosi (legea nu permite!) celulele stem prelevate de la nasterea copilului. Acum ma bucur ca n-am recoltat nici la primul copil - ar fi fost doar bani aruncati (parerea mea).

Am vazut mamici speriate - ba ca nu s-a intros bebe, ba ca of, Doamne, se apropie nasterea . Mai fetelor, acuma ... ne-am prins in hora, trebuie sa jucam. O sa nastem si daca ne e frica, si daca nu .
Dr mi-a zis marti ca bebele meu este deja intors, si cand am rasuflat usurata m-a "linistit" cum ca are si timp si loc destul sa se mai suceasca de cateva ori pana o iesi afara . Se poate intoarce chiar si in saptamana in care nasteti - asa ca fiti mai optimiste, o sa fie bine totul .

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07)
24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

DanaMi,Lauraoana...la noi chiar sunt singurii care au aflat..si asta abia azisi noroc ca a fost cald si m-am deschis la hainuta,ca altfel..treceam neobservata si de data asta!!Cred ca m-am emotionat asa tare pt ca suntem printre straini,dar totusi suntem apreciati..cel putin asa simt!Locuim aici de 3 ani si nu am avut probleme cu nimeni,am si ramas surprinsa ca suna cineva la usa..mai ales ca nu am fost anuntata la interfon ca urca cineva!!Aici relatiile intre vecini sunt mai reci..adica fiecare cu treaba lui,te saluti ,intrebi ce face..si cam atat,doar politeturi..in rest fiecare cu viata lui,nu exista barfa ca in tara!!

28+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Ramonaiani..pai in cazul in care nu sunt folositoare,chiar sunt niste bani aruncati de pomana!!Si care ar fi totusi explicatia prelevarii celulelor stem,daca nu sunt folositoare?O moda in plus sau ce?In cazul in care legea tarii respective nu permite utilizarea lor...dupa mintea mea,cel mai bine ar fi sa interzica aceasta practica..

28+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria_bunica

DanaMi,Lauraoana...la noi chiar sunt singurii care au aflat..si asta abia azisi noroc ca a fost cald si m-am deschis la hainuta,ca altfel..treceam neobservata si de data asta!!Cred ca m-am emotionat asa tare pt ca suntem printre straini,dar totusi suntem apreciati..cel putin asa simt!Locuim aici de 3 ani si nu am avut probleme cu nimeni,am si ramas surprinsa ca suna cineva la usa..mai ales ca nu am fost anuntata la interfon ca urca cineva!!Aici relatiile intre vecini sunt mai reci..adica fiecare cu treaba lui,te saluti ,intrebi ce face..si cam atat,doar politeturi..in rest fiecare cu viata lui,nu exista barfa ca in tara!!

28+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi



Maria ma bucur mult pt voi ca sunteti apreciati, mai ales ca romanii sunt priviti toti ca raufacatori datorita unor exemplare care din pacate, ne-au facut de ras

30 + Bianca Maria / Ema Andreea

http://picasaweb.google.com/Dana.Maria.Mihalache

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

DanaMi..ai mare dreptate..Surioara ta deja doarme?

28+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:

Ana e plecata la nasii ei de cununie , cred ca raman acolo in seara asta, nu am mai vb la tel, nu stam impreuna

30 + Bianca Maria / Ema Andreea

http://picasaweb.google.com/Dana.Maria.Mihalache

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Citat:
citat din mesajul lui DanaMi

Ana e plecata la nasii ei de cununie , cred ca raman acolo in seara asta, nu am mai vb la tel, nu stam impreuna

30 + Bianca Maria / Ema Andreea

http://picasaweb.google.com/Dana.Maria.Mihalache


Stiam ca nu locuiti impreuna...dar na' ca surori aveti si alte modalitati de comunicare!!

28+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Si fiind deja trecut de ora 24...am schimbat si noi semnatura...

29+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria_bunica

Si fiind deja trecut de ora 24...am schimbat si noi semnatura...

29+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi



si noi tot vinerea o shimbam , bine ca mi-ai amintit. Ai dreptate cu Ana vb cam de 2-3 ori pe zi la tel , asta daca nu ma duc eu la ea sau daca nu vine ea la mine

30 + Bianca Maria / Ema Andreea

http://picasaweb.google.com/Dana.Maria.Mihalache

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

iaca am ajuns devreme acasa fara sa vreau. m-au sunat de la gradi ca philip are febra si sa am duc sa-l iau. cica avea febra 38.7 si acasa nu mai avea nimic asta e.
tania, uite asta am cumparat eu pt baby ca sa folosesc cand doarme:
http://www.target.com/Kiddopotamus-SwaddleMe-Cotton-Cocoa-Infant/dp/B000TW3BM8/sr=1-5/qid=1236896707/ref=sr_1_5/185-9020377-2976263?ie=UTF8&frombrowse=0&rh=k%3Ababy%20swaddler&page=1
din experienta mea, va pot spune ca bebelusii dorm f bine infasati in primele luni, la philip am folosit paturele/scutece de bumbac, acum m-am emancipat si eu :)
nu stiu exact acte hainute am cumnparat ca inca nu le-am sortat, spalat. nu trebuie multe bodyuri ca ei cresc repede cand sunt mici, dar sa ai macar 8-10 cred ac e ok. apoi niste paturele de bumbac ca sa-i invelim ca ei isi racesc repede temperatura corpului.
ma mai gandesc.

philip
28weeksbabyboy
mommyandreea

Mergi la inceput