Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(50)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

DanaMi....incearca sa fii optimista..bebe inca mai are timp sa se intoarca..o poate faci si la 34-36 de sapt!!


Eu sunt tare emotionata...tocmai au sunat la usa ,vecinii de la 4(vecinul mi-a vazut azi burtica si a ramas surprins ca sunt insarcinata..pana acum nu au fost ocazii,mai aveam putin si ma vedeau direct cu bebe)si au venit sa ne felicite si sa ne aduca o mica atentie pt bebe...un carusel(parca asa se cheama..acela care se ataseaza pe patut cu jucarioare pt bebe)de la Chicco,care are si lumina,sunt cateva stelute care se vad pe tavan..L-au folosit si ei la copilul lor...dar nu asta conteaza!!Eu am ramas super emotionata de gestul lor!!Au zis ca atunci cand va veni bebe...vor veni cu alte cadouri..si sunt dispusi sa ma ajute cu orice,ca trebuia sa le zic mai demult ca sunt insarcinata,ca sa ma mai ajute cu cate ceva daca era nevoie...Offf... ca prostuta..

28+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

Oana_MVT si eu sunt de aceeasi parare cu Carla, daca tot nu poti merge la cumparaturi comanda online lucrusoare pt bebe..macar sti ca le-ai ales tu....pt mine a fost un sentiment unic sa cumpar hainute pt bebele meu

carla in ultimul timp chiar ca ai trecut prin multe!! te inteleg ca incet incet simti cum te lasa puterile...chiar m-am gindit azi ca nu mi-as putea imagina ACUM sa fiu nevoita sa am grija se de un copilas de 1-2 anisori (sora mea are o fetita de 1, si vad prin ce trece ea pt micuta e bolnavioara momentan..incerc sa merg cit mai des pe la ea, sa sa ma joc cit mai mult cu micuta ca sa aiba si sora mea timp sa respire unpic)

ely stiu prin ce treci..si eu am avut un caine (a trebuit cind avea 16 ani sa il adomim pt ca era asa de batrin ca saracul numai vedea si nici de auzit numai auzea) ..stiu ce inseamna sa ai un animal pe care sa il iubesti...si sa suferi cind e ranit...

30+
bebicul nostru
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">burtica mea minuscula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubita_tiana spune:

buna seara fetelor..uite acum am si eu timp sa intru sa va mai povestesc despre mine....

27+
AMR 13 saptamani
http://bd.lilypie.com/U6V5p2.png
http://s299.photobucket.com/albums/mm310/taniutzaa/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

Citat:
citat din mesajul lui DanaMi

cred ca incepe sa ma ia frica de momentul mult asteptat, mai ales ca sunt super stresata de faptul ca tebuie sa se intoarca si daca nu se intoarce.....? numai la asta ma gandesc


nu te stresa, sigur se va intoarce..chiar astazi am citit intr-o revista ca se pot face citeva exerciti ca sa animezi copilul sa se intoarca, din pacate nu le-am tinut minte..daca bagi in google sigur le gasesti..

30+
bebicul nostru
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">burtica mea minuscula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubita_tiana spune:

noi suntem bine, bebelina misca nu foarte tare, dar ma bucur enormsa o simt zilnic.....patutul e aproape gata, zilele astea am cautat o comoda pt hainutzele ei, care vor fi in dormitorul nostru, ca si patutul....din pacate nu avem inca casutza noastra si desi sunt 3 camere, nu ne putem intinde in tot apartamentl parintilor...asa ca pana la casuta noastra, va dormi c noi in camera.....

vroiam sa va intreb, cam cate hainutze credeti ca e nevoie sa cumparam mici adica 0-3 luni....si daca intr adevar marimile sunt corespunzatoare lunilor bebelusilor...eu de ex ii cumparam finutei mele la 6 luni bady-uri pe care scria luni si ii erau bune, ba chiar le purta 2-3 luni, ca se intindeau....
si mai am o mare dilema, in afara de bady, pantalonasi cu tot cu calcai, salopetute...ce e nevoie sa mai cumparam? caciulitze, sosete....

si bady urile sa fie c maneca lunga mai multe, avand in vedere ca e vara totusi cand nastem?

paturici pt patut, sac de dormit? ce anume e nevoie?
eu am mai luat si 2 seturi de lenerii de patut....si o plapumioara subtire, c pene in ea.....

am atatea intrebari...si incep sa devin stresata...se poate ca si in 2 luni sa nasc....nu se stie niciodata....

27+
AMR 13 saptamani
http://bd.lilypie.com/U6V5p2.png
http://s299.photobucket.com/albums/mm310/taniutzaa/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubita_tiana spune:

ufff tastatura mea...care n bate unele litere.....

27+
AMR 13 saptamani
http://bd.lilypie.com/U6V5p2.png
http://s299.photobucket.com/albums/mm310/taniutzaa/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria_bunica

DanaMi....incearca sa fii optimista..bebe inca mai are timp sa se intoarca..o poate faci si la 34-36 de sapt!!


Eu sunt tare emotionata...tocmai au sunat la usa ,vecinii de la 4(vecinul mi-a vazut azi burtica si a ramas surprins ca sunt insarcinata..pana acum nu au fost ocazii,mai aveam putin si ma vedeau direct cu bebe)si au venit sa ne felicite si sa ne aduca o mica atentie pt bebe...un carusel(parca asa se cheama..acela care se ataseaza pe patut cu jucarioare pt bebe)de la Chicco,care are si lumina,sunt cateva stelute care se vad pe tavan..L-au folosit si ei la copilul lor...dar nu asta conteaza!!Eu am ramas super emotionata de gestul lor!!Au zis ca atunci cand va veni bebe...vor veni cu alte cadouri..si sunt dispusi sa ma ajute cu orice,ca trebuia sa le zic mai demult ca sunt insarcinata,ca sa ma mai ajute cu cate ceva daca era nevoie...Offf... ca prostuta..

28+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi



Maria foarte frumos din partea vecinilor, nici la noi nu prea stiu, doar putini, de fapt nu ma cunosc pe mine pt ca stau numai de 2 ani aici, de cand ne-am casatorit. faza cu teama ced ca mi se trage si de la ce am tot vazut la TV si de la convorbirea de azi cu matusa mea ca sta saraca cu frica in san pana o face bebe 4 luni sa mearga cu el la neurolog sa vada daca e ok d.p.v. psihic si e atat de micut.... abia acum are 2,5 gk..... speram sa fie ok...

30 + Bianca Maria / Ema Andreea

http://picasaweb.google.com/Dana.Maria.Mihalache

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

maria_bunica foarte dragut din partea vecinilor..si la mine sunt sigur ca sunt o gramada de vecini care nu stiu ca sunt ..si cum ai zis tu..nu conteaza ca caruselul este folosit, gestul conteaza si folosit nu inseamna ca nu e bun...unele lucrusoare chiar prin folosinta primesc charm-ul (sarmul?) lor....

30+
bebicul nostru
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">burtica mea minuscula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

DanaMi..sa dea DD sa fie bine cu nepotelul!!E asa greu sa traiesti cu frica in san...
Tiana...pai se spune ca nu trebuie sa cumparam multe haine,ca bebe creste repede..Body-uri cu maneca scurta,ca va fi vara si va fi cald!Cate haine intre 0-3 luni?Nu va sti nimeni sa iti zica exact..ca depinde de lungimea bebelinei si cat de repede evolueaza...Daca se respecta marimile?Depinde de firma care produce hainutele..Cam atat iti pot raspunde de moment!

28+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

Tiana eu am cumparat vreo 10 bodyuri cu mineca scurta si cam 3-4 cu mineca lunga..pt ca ma gindesc ca e vara si cald..nu vreau sa infofolesc copilul...daca sunt prea putine nu stiu (astept sa vina bebele si daca e nevoie mai cumpar) daca sunt prea multe...asta e..nu avem de unde sti cit de repede creste bebele .. ma bucur ca bebelina iti da semne zilnic

30+
bebicul nostru
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">burtica mea minuscula

Mergi la inceput