Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (78)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Joy pls daca esti pe faza, mai vreau si eu o data link-ul filmuletului cu Sofia in jumper. Poate-l conving pe barbata-miu sa-i luam si lui Edi desi m-a pus sa-i promit ca nu mai "cer" nimic pana nu ne revenim cu banii

Mami de www.flickr.com/photos/31848759@N02/sets/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)
Ticker Edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

giulianna sper ca nu se supara Joy, eu il aveam deschis in tab: Sofia si m-am tot uitat la el toata ziua azi... i-am trimis lu' al meu link cand era la serviciu si asa l-am convins sa luam si noi

_
Our future determines our past

bobocica Maia
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

si daca tot ma "destrabalez" in seara asta pe forum am si eu o propunere pentru fetele care frecventeaza IOR-ul.

Avind in vedere ca vremea pare sa fie din ce in ce mai frumoasa ..eu propun ca punct de intilnire aleea renovata ..care incepe de la intersectia BABA NOVAC..cu CIMPIA LIBERTATII ...si se temina cu niste stilpi masivi ..cu vedere la "balta " si pod...

Am fost intr-una din "zilele cu babe " pe acolo ..si era atit de romantic..cinta muzica in difuzoare...era un soare superb..iar bebe dormea..si dormea ..
cred ca era in week-end...sper sa repet experienta asta mai des ..asta daca si vremea va tine cu mine.

LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2badf071b77356f846bd48" target="_blank">Voinicelul meu de la nastere pina la 1 an
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=6ca8c6ea1e4392fcb4bee7&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Aniversare Stefan - 2 anisori!
www.flickr.com/photos/7342832@N03/sets/72157607916419749/show/" target="_blank">Pozici cu printzesa mea -Izabella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

Am si eu inca o intrebare stupida:

daca tot hemoglobina e normala, de ce se administreaza fier?
- asta mai ales la copii alaptati + diversificati?

legat de intrebarea DaneiDumitru ref la weleda: pentru crema de protectie a funduletului, ingredientele se gasesc aici:
http://www.weledababy.net/international/index.php?id=673

pentru celelalte produse , mai poti naviga pe acolo si gasesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Joy spune-mi te rog, care e faza cu taiatul parului - de ce sa nu tunzi copilul pana la 1 an?? Ca eu l-am tuns pe Victor pe la 10 luni 1/2, inainte de a merge la mare.

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

Legat de supa sau piure de legume, si noua pediatra ne-a recomandat sa incepem tot cu supa.

Schema doctoritei Culcer de cand dateaza?
Este pediatra curenta a copiilor sorei mele si anul trecut i-a recomandat sa inceapa cu piure daca nu ma insel .....
o mai intreb si revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamona

Am si eu inca o intrebare stupida:

daca tot hemoglobina e normala, de ce se administreaza fier?
- asta mai ales la copii alaptati + diversificati?


Anamona, profilactic, pt. a se mentine si in continuare normala. Asa recomanda OMS.
Si eu am fost putin contrariata cand am aflat prima oara asta, mai ales la un copil diversificat corect, care primeste si preparate de lapte sau cereale imbogatite cu Fe. Dar se pare ca asa ar fi corect.

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

babymom, ma bag eu ca musca-n lapte eu sa raspund la intrebarea pt Joy
babele zic ca "nu e bine sa tunzi copilul pana la 1 an, adica varsta cand se taie de obicei motul...."

dar motzul se taie pana la 3 ani....ce faci atunci, lasi copilul cu parul in ochi?

si parca la fetite nu e cu motzul ci cu turta...in fine...babisme simpatice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Citat:
citat din mesajul lui JulyMorning

giulianna sper ca nu se supara Joy, eu il aveam deschis in tab: Sofia si m-am tot uitat la el toata ziua azi... i-am trimis lu' al meu link cand era la serviciu si asa l-am convins sa luam si noi

_
Our future determines our past

bobocica Maia
Poze



Sar'na mult!
Sper sa am si eu succes

Mami de www.flickr.com/photos/31848759@N02/sets/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)
Ticker Edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamona

babymom, ma bag eu ca musca-n lapte eu sa raspund la intrebarea pt Joy
babele zic ca "nu e bine sa tunzi copilul pana la 1 an, adica varsta cand se taie de obicei motul...."

dar motzul se taie pana la 3 ani....ce faci atunci, lasi copilul cu parul in ochi?

si parca la fetite nu e cu motzul ci cu turta...in fine...babisme simpatice

Ahaaa...Anamona, am inteles, deci babisme... Bien, atunci nu ma impacientez , o sa-l tund si pe Dragos, daca va fi cazul la vara, ca acum e aproape chel.
Eu nu stiu, dar prin Ardeal nu am auzit de taierea motului, sau sunt eu mai inculta?

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput