Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 31

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Luminita, deja ai baieti mari, dorm bine, mananca bine. Bravo!
Tu esti/stai singura cu ei, sau ai ajutor?

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3in1 spune:

Buna dimineta,

Intru repede sa va salut si sa va innebunesc cu intrebarile mele.

Teddy, bine ai venit! Sarcina usoara si cat mai aproape de termen! Si puii mei au fost in urma cu 1, 2 sau 3 saptamani. La ultimul eco facut de dr meu cu o saptamana inainte sa nasc catareau in jur de 1500 g. LA nastere (peste 1 saptamana de la eco) fetita mea avea 1860 g iar baiatul 2120 g. Depinde f mult de performanta ecografului si de priceperea doctorului.

Elyanne, imi pare rau ca sunt bolnaviori piticii. Multa sanatate!

Luminita, sa folositi sanatosi noile achizitii! Pofta mare in noile scaunele!

Dalina, multa sanatate!


Noi suntem mai bine. Tratament cu antibiotic, again. Cand termin sticluta de antibiotic incepem cura de imunizare. Am luat Immunobaby, e sirop de echinacea, coacaze negre etc. Sper sa dea rezultate.
Eu sunt cu nervii la pamant.Ma streseaza mama, soacra si pediatra ca Abi are ceva la picioruse. Inca nu sta pe piciore, nici sustinuta. Degeaba ii zic, ca fiecare copil se dezvolta in ritmul lui, ele tot imi zic ca are ceva. Saptamana viitoare trebuie sa o duc la ortoped, ca altfel nu scap de gura lor.
Si ma deranjeaza ca mama si soacra vor "s-o invete" sa mearga, parca eu nu as face nimic.Dar asta e alta poveste...

Fug sa pregatesc mancare pt pitici.

WE placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Moniland

Luminita, deja ai baieti mari, dorm bine, mananca bine. Bravo!
Tu esti/stai singura cu ei, sau ai ajutor?

21+



singurica cu ei de la 09.00 pana pe la 18.00, uneori si in we, cand are tati curse, avem o firma de transport.... mai vine mama cateodata, sa ma ajute sa ii scot afara. mai nou imi si calca putin, dar asta se intampla de vreo 2 saptamani, nu stiu ce e cu ea, dar s-o tina Doamne-Doamne asa!



Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

A NASCUT CLARA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pardon, 'a produs' ca ea asa s-a exprimat....

Si mami si fetele sunt bine, a nascut aseara, prin cezariana. Acum, sa luati un loc: Antonia are 3400gr, scor Apgar 10, si Iulia are 3000gr, scor Apgar 9!!!!!!!!!!!!!! Fete mari, dom'le....!

Felicitari Clara!!! Refacere rapida, fete sanatoase si papacioase, laptic din belsug si muuuuuuuuuuuuuuulta rabdare!!!!

Eu va tin la curent daca am noutati!



Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

3in1, te roooog, nu te mai stresa din cauza mamei/soacrei etc................. nu are sens, mai bine le rogi sa te lase sa respiri o vreme... serios... si pe mine ma streseaza si mama, si soacra...dar... eu pastrez distanta pe cat se poate, chiar daca e mai greu fara ajutor! ochii care se vad rar, se apreciaza mai mult, zic si eu....

si stai linistita, sunt sigura ca Abi e bine, insatatosire grabnica bebeilor!

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta76 spune:

Felicitari Bogdana si Clara! Sa va bucurati de puii vostri, niste minuni cu asa greutati pentru gemeni, m-ati imresionat! Sa aveti sanatate si putere sa ii cresteti!

7+

http://bd.lilypie.com/H3bYp2.png
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=speranta&year=2009&month=11&day=1&babycount=2" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:



Moaaama ce gemeni mari!



Bogdana
, Clara, sa va traiasca puiutii, sa fie sanatosi si papaciosi!



Inima nu e judecata dupa cat iubesti, ci dupa cat te iubesc altii
(Vrajitorul din Oz)


Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa EMMA!


Poznele lui Andrei

Nasterea lu' Andrei

www.dropshots.com/andruskandu" target="_blank">PozeAndrei

Andreea lui Andreiut Puiut 11.06.2006

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

CLARA FELICITARI!!!!
Antonia si Iulia, bine ati vent pe lume!!!! Sa fiti cuminti si sanatoase si sa ascultati de mami.

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Clara felicitari mami. Wau ce fetite mari ai adus pe lume. sa iti traiasca si sa te bucuri de ele.
Antonia & Iulia bine ati venit pe lume. Sacresteti mari si sanatoase si toata viata sa va fie plina de bucurii.


elena +20
Burtica mea la 17 sapt la
Cosulete bebelusi


***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput