Rahova sau apropiere (53)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

felicitari Mirela pentru fetita! sa creasca mare si frumoasa! sa fiti amandoua sanatoase!

eu va citesc dar printre multe drumuri pe-afara... zilnic iesim cu masina in jurul pranzului, si pana iesim, pana venim inapoi... tot timpul sunt prinsa cu cate ceva ori inainte de iesire or pe seara cand ne intoarcem... parca am fi puse in priza!

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
Mirela felicitari pentru fetitza...sa fiti sanatoase amandoua si baietzii vostri la fel
vio, off...nu-mi mai zice...cred ca nici prin gand/vis nu putem sa ne inchipuim ce e pe saraca Aida si cata suferinta pe micuta Emma...e atat de nedrept...
multumim ca ne sustii...speram sa ajungem macar la"nivel" ca sa poata tine pasul cu toata clasa...
azi primim sper eu ultimul caiet de activitati pentru recuperare...habar n-am la ce mai este si asta fiindca am recuperat pana acum, portugheza, matematica, stiinte, engleza...ce-o mai fii...nu stiu dar azi vedem
vicky, ai grija de tine
lexi, multumim a mai facut febra aia mica?
rodica, plimbareala placuta
pe toate

monica

Prajituri si papa bun
Prajituri si Papa bun 1
Papa de post



Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi la ora 13.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Buna seara,

Mirela felicitari pentru fetita! He he, ce frumos....o sa impletesti codite!
Vio spor lui Mihnea la invatat si bafta multa la cangur.
Vicky sanatate multa multa ca vad ca au navalit peste tine belelele.
Lexi sanatate si tie si Mariucai
Karli plimbareala placuta. Vad ca nu va sperie deloc ploile astea uricioase. Nici pe noi, dar noi ne plimbam doar prin baltile de pe langa casa.
Monica spor la recuperat lui Alex.

Noi suntem bine, nimic deosebit de raportat.

Pup fetele

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

nu alinutza, nu ne sperie! mai ales ca suntem cu masina... si avem si glugi la geci... asa ca suntem imbracate adecvat si pentru ploaie!

apropo ca te-am vazut pe net, ai primit indemnizatia recalculata acum in martie? mie mi-au intrat tot 600... in 16 martie, in cont la BCR.

astept vesti de la tine!

pup toate fetele....

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Mirela, felicitari pentru fetita, nu mai fii suparata, ce poate fi mai frumos decat sa ai pereche?
Monica, Maria nu a mai facut febra, e bine, in schimb azi de dimineata a tusit prin somn. Sper sa nu fie raceala ci doar sa fi inhalat vreun puf ceva...

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Ola

Rodica nu, nu am primit indemnizatia recalculata. Tot 600 Ron. Oricum, daca tu care ai depus in ianuarie nu ai primit-o recalculata, eu care am depus in februarie...iti dai seama.

Eu imi fac de lucru pe aici ca piciul doarme si eu ar trebui sa fac curatenie intr-o debara. Si n-am nici un chef. Asa ca mananc niste inghetata...si trag matza de coada


Sa aveti o zi frumoasa

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIRCLAU spune:

buna ziua fetelor
multumim de urari,si noi va pupam pe toate
sunt asa de bucuroasa ca e bebe bine ca chiar nu mai conteaza sexul,eu oricum iubesc copii fff mult
abia astept sa fac morfologica la sf lui aprilie si sa incep sa cumpar si eu cate ceva ca de multe ori ma uit si as vrea sa cumpar si zic"lasa,data viitoare"
va pupic pe toate si va doresc o zi buna

MIRELA mami de andreas nazdravan si 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Buna fetelor
si noi suntem pe-aici...adica cei mari fiindca cei mici sunt la gradi&scoala
azi noapte mi-a tusit ruxita, destul de nashpa...chiar ma minunam ca avem luni bune de zile de cand nu a mai tusit...cred ca-s mai bine de 4 luni...dar cum orice minune nu tine prea mult...iata am reinceput ma rog doar sa fie bine si sa nu faca vreo criza...sa ramana doar la stadiul normal de tuse+raceala
va pe toate

monica

Prajituri si papa bun
Prajituri si Papa bun 1
Papa de post



Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi la ora 13.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Monica, tu ai incercat sa ii faci aerosoli cu nebulizator? Doar cu ser fiziologic? Eu ii mai fac lui Vladut si parca se mai calmeaza tusea (si el a fost suspect de alergii cind era mai mic). Acum incepe sezonul alergiilor. Mie imi pare rau ca nu am descoperit nebulizatorul mai de mult.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Donati 2% din impozit pentru Andei

Fundatia EUROMANIA, CUI 12947122, Bd-ul Ion Mihalache, Nr. 327, Bloc 12, Sc. D, Etj. 4, Ap. 114, Bucuresti,
Cont: RO89 RNCB 0086 0046 6770 0002, BCR Sucursala Grivita




Sa ne rugam pentru Emma, zilnic orele 13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor rahoviste
simona ma bucur ca voua va merge bine cu aerosolii...
sa-ti zic cum e la noi... avem un spray budesonid pe care-l folosim dimineata si seara(pentru astm...cate un puf chiar daca are sau nu are ceva...deci e ca spalatul pe dinti... ) si daca incepe sa tuseasca nasol ii dam un alt spray aerolin. dr ne-a spus ca daca la asmatici le dai altceva in afara de astea speciale pentru astm poate sa fie mai nasol...nici o picatura de nas sau alt tratament pentru tuse(stodal, eurespal,ambroxol, etc) ii pot face mai rau decat bine...nu m-am mai rascat sa incerc altceva...fiindca m-am speriat tare atunci cand a avut criza...daca am urmat tratamentul asta totusi am vazut ca tusea a ramas doar una normala nemaintrand in criza de 1 an de zile(desi reprize de viroze+tuse a avut destul de des)...Doamne ajuta! cam asta e la noi...asteptam sa mai crestem sa devenim mai imune si sa nu mai racim asa des...desi asa cum am spus de mai bine de 4 luni n-a mai avut un muc sau o tuse...sper eu sa mergem spre mai bine...fiindca pana acum am mai avut si un alt medicament singulair dar pe asta ni l-a scos la ultimul control de rutina....
hai ca iar v-am zapacit cu ale mele...imi cer milioane de scuze

va pe toate si va doresc un we minunat

ps: va uitati diseara la dansez pentru tine?

monica

Prajituri si papa bun
Prajituri si Papa bun 1
Papa de post



Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi la ora 13.


Mergi la inceput