Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009(91)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Hello mamici si burtici !!!!!!!!!!!

Scuze ca nu am mai scris, dar bebelina ne face program doarme cate 4 ore apoi vrea la san alte 4 ore si uite asa a trecut ziua !!!

Felicitari noilor mamici !!!

Aris, ma intrebai de kilograme, am dat jos 10 in spital si sper sa dau si acasa..

Florinela, operatia in sine a fost super lejera, am stiut la ce sa ma astept, exceptand momentul cand au scos-o pe bebelina si mi-au dat lacrimile cand am auzit-o si am vazut-o !!! mi-a crescut pulsul si tensiunea urgent , dar apoi pana m-au cusut m-a luat un somn pe masa de numa numa !! imi era frica sa nu creada ca dau coltu si ma chinuiam sa stau cu ochii dechisi
Deci nu ai de ce sa iti fie teama , seara dupa 4 ore m-am ridicat din pat, nu zic ca nu a fost greu dar m-am mobilizat si apoi incetul cu incetul mi-am revenit !!

Va pup si sper sa ajung la zi cu cititul ca ma chinui de 2 zile





Mamica fericita de Alexandra

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

a scris Bubulina la subiectul doctrorului nostru despre alexa:
" Alexa este acum la spital, nu a nascut de dimineata caci era full maternitatea, au fost ieri 17 nasteri."
ha! si eu visam sa am noroc sa prind o rezerva libera cand o sa nasc??!! cred ca ar trebui sa ma declar multumita si cu un pat undeva pe un hol

la capitolul lugu-lugu si noi am avut aceeleashi indicatii ca si Gigelica, pana pe la 18 saptamani embargo total, dupa ne-a at voie cu o jumatate de gura, dar tot asa...cu tristetze, eh, va datzi seama ca ne-a taiat cheful, deshi din cate inteleg ne incadram in normalitate...o data la 5-7 zile tot incropim ceva

eu am descoperit ca am noroc, nu e nevoie sa ma plang ca sa vada sotzul ca imi e greu, nu zic nici car niciodata dar cu toate astea se uita la mine ca la Maica Tereza, are un amestec de mila,respect, amndrie, admiratie in priviri de cate ori ma vede defiland prin casa. imi mangaie pielea dupa burta si se tot minuneaza cum de rezist.e adevarat ca nici nu i-am taiat din beneficii, eu ii aduc cafeaua, eu ii pun masa si o strang...etc...ma mai supar doar daca ma freaca sus jos pe scari. Acum radeam de el ca s-a folosit astea noua luni de sarcina mea mai mult ca mine. de cate ori nu are chef sa faca ceva ma baga la inaintare: nu se simte prea bine, sau....trebuie sa mergem la doctor cred ca toti prieteni lui imi plang de mila: saraca ce sarcina grea a avut si eu?! am fost invitata in fata la analize o singura data si m-am simtit tare prost ca profit de burtoi. Acum de exemplu nu mergem la cine la cine pt ca "nu ma simt eu bine"...eu care tocmai am dormit de la 16 la 19 si sunt ca o floare

38+
poze

AMR 13 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

hai ca venii cu vesti: totul e ok, colul e permeabil de un deget, totul e ok si nu ma declanseaza decit dupa 30 asa ca... creca vine bebelina cind o vrea ea, ca alta cale nu e
n-am decit sa ma consolez cu o vacanta am zis ca sapt ce vine plecam umpic la mare.

Fille du Sud 37 cu Dragonbella
J- 16
Toulouse, la ville rose



sper ca nu e prea departe marea. deshi....parca vad ca nu mai apuci saptamana viitoare 2in1

38+
poze

AMR 13 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Florinela, imi pare rau ca ti se intimpla tocmai acum dar, daca esti cumintzica si ai grija de tine, sigur te faci bine pina luni. Te

***

Novus, bine ai revenit. Ma bucur ca Alexandra e asa papacioasa si cuminte si imi place optimismul tau. Te rog, cind ai timp, sa ne scrii amanunte legate de nasterea prin cezariana. S-ar putea sa nasc si eu la fel si orice informatie mi-ar fi de folos, cu toate ca stiu ca fiecare organism reactioneaza diferit.

Gina 36+
Da DD sa termin cu bine si aceasta saptamina!

bebe Ian Alexandru

Poze

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Ilinca tocmai am platit pt 2 persoane/1 luna 340 RON. Cel mai rau este ca daca ai fost plecat tot trebuie sa platesti, caci caldura nu au cum sa ti-o opreasca. Noi am fost plecati toata luna ianuarie, da de platit a trebuit sa platim O tampenie. Abia astept sa ne mutam si noi la casa sa platim cat consumam. Daca ar fi dupa mine as inchide si acum caldura, ca am niste calduri...Voua nu va este cald de la sarcina?

Olga 33+ David


ooooo ba DA!!! in viata mea nu mi-a fost atat de cald. noroc ca a fost iarna si am umblat in maneca scurta, nu stiu ce ma faceam vara...probabil ma arestau astia pt expunere indecenta

38+
poze

AMR 13 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

novus - wow 10 kg??!! bravo mami ma bucur sa aud ca suntei bine toti

joanna - mult a fost putin a ramas...suntem alaturi de tine

38+
poze

AMR 13 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Il iubesc pe sotul meu De fericire ca am si eu o pofta si-a trimis un angajat la ora asta dupa...pufarine. Mi s-a facut pofta de pufarine cu miere



Olga 33+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

leeloo eu iti fac galerie din seara asta ca imi e ca nashti pana ma trezesc eu....







HAI LEELOO!!!

38+
poze

AMR 13 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

fetelor, e greu, da, s-o car pe dragoana asta care-mi tot da suturi si noaptea ma sufoca daca incerc sa dorm pe spate... da ce sa va mai spun voo, ca doar stiti ce-nseamna ma resemnez si de-acu fac tot ce nu faceam: carat cumparaturi, stat la cozi la casa de plata(io ma bagam fara mila in fata, ca doar-s "prioritara" culmea e ca tot femeile se uitau urit, barbatii niciodata nu au cricnit ), acceptat preteni seara asa, pe nepusa-masa (adevarul e ca e o urgenta, o fata - sora unei pretene- care a fugit de-acasa, de la barba-sau care e un betiv) si-acu pregatesc masa de seara, ca nu aveam de gind sa fac nika pina suna ea...
Adevarul e ca sint si mai in forma, cred ca bebelina nu mai creste asa de repede, ca nu ma mai ia cu ameteli si lesin la fiecare doo ore

Ilinca, merci :) daca vrei sa "studiezi", inregistrezi pe hardul tau si apoi dai cu lupa pe unde vrei

ina, merci de incurajari!

Fille du Sud 37 cu Dragonbella
J- 16
Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

multumesc fetelor de incurajari!

abia asteptam maine...ultima data am papat mancarik solida la ora 18..si de atunci am mai baut doar apik..dr mi-a dat voie sa mai pap un iaurt si apoi nimic..uff..vai vai ce pofta de mancare am acum..k deh..e ca atunci cand mergi la dentist si dupa ce-ti face cariile n-ai voie sa papi 2 ori..si exact atunci iti 'chioraie' matele si te gandesti la tot felul de mancaruri..

mai spuneti-mi si mie ce este mai important asa de luat in bagajul de spital? k uite una din fete imi zicea de paie..k poate nu ma pot ridik in asa fel k sa beau din sticla sau cana..si am luat..altcineva zice de spirt..k sa am sa dezinfectez colacul de la wc..k sa nu stau incordata cand fac shushu..o suzeta oare trebuie sa iau?

ceva special..pls mai datri-mi ponturi

tati a plekt pana afar cu baietii..k este ultima lui seara fara bebe..si trebuie sa vina..pana atunci..mai stau pe aici..am sa va anunt cand plec la nani!



Cristina cu bebe mic 38+

AMR: cateva ore (12martie2009)

nasterea in apa

pozici dragute

Mergi la inceput