Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009(91)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Silvia tinem pumnii. Sa ne anunti daca e de facut galerie

Olga 33+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

hai ca venii cu vesti: totul e ok, colul e permeabil de un deget, totul e ok si nu ma declanseaza decit dupa 30 asa ca... creca vine bebelina cind o vrea ea, ca alta cale nu e
n-am decit sa ma consolez cu o vacanta am zis ca sapt ce vine plecam umpic la mare.

Fille du Sud 37 cu Dragonbella
J- 16
Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

Buna seara la burtici, mamici si ghicei!
MIHAELA felicitari pt. grasunica, refacere usoara, sa cresteti mari.
Floric bine ai venit acasa!Asteptam detalii si poze!
De Alexa nu se stie nimic?Sa speram ca sunt bine amandoi.
Monica e firesc sa ai momente mai proaste si e bine sa te descarci, dar nu trebuie sa te lasi doborata.In orice rau e si un bine.Stiu ca nu e usor, mai ales ca au venit una peste alta...dar capul sus , uita-te in oglinda si fii MANDRA DE TINE. CUM A ZIS SI ARIS.
Noi suntem aici oricand pt o vorba buna si o rugaciune.
Leeloo tinem pumnii pt. maine.
Fetelor ce e ala sex si cu ce se mananca,ca eu o sa fiu ca o virgina...din iunie a trecut ceva timp.Dar nu a fost asa de greu..bb e mai important.
Noi nu suntem foarte bine, am fost asera la urgente si nu ne-a plcut ce a zis medicu..da astept pana maine cand merg l;a medicul meu sa vad despre ce vb.
In principiu bb a ramas in urma cu 1 saptamana si 3 zile la dezv. craniana, lichidul ar fi putin scazut si valorile pe artera ombilicala putin prea mari.
Sper sa ne ajute Doamne Doamne sa fie totul bine, nu vreau ca se poate intampla ceva acum pe ultima suta.
Va pupam si spuneti o si pt noi.



38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Chatonel, dupa 30 de ce anume "te declanseaza"?! Si am uitat sa-ti zic ce misto e poza aia colaj, sexy mama. Ar trebui sa le bagi si pe rand, sa nu fie asa micutze;).
Olishka, la voi mai e cu "intretinerea"? Ca noi de vreo 12 ani, de nu mai mult, platim fiecare cat consuma, apa, gaz, curent etc. Cred ca numai la gunoiu' menajer se mai ia in calcul nr. de persoane din apartament.

34Sophia
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Leeloo. tin pumnii pentru miine; o sa fie bine, ai sa vezi; incearca sa te odihnesti la noapte daca poti, desi stiu cum e: usor de zis, greu de facut.

***

Chris, multumim de incurajari

***

Chatonel, mai ai "putintica rabdare" macar pina faci 38 de saptamini; stiu din experienta ca e greu dar...mult a fost, putin a ramas. Ma gindesc ca, desi pare greu, e, totusi, mult mai usor cu bebe la purtator iar lui ii e mai bine, deocamdata, in burtica.

Gina 36+
Da DD sa termin cu bine si aceasta saptamina!

bebe Ian Alexandru

Poze

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Ilinca tocmai am platit pt 2 persoane/1 luna 340 RON. Cel mai rau este ca daca ai fost plecat tot trebuie sa platesti, caci caldura nu au cum sa ti-o opreasca. Noi am fost plecati toata luna ianuarie, da de platit a trebuit sa platim O tampenie. Abia astept sa ne mutam si noi la casa sa platim cat consumam. Daca ar fi dupa mine as inchide si acum caldura, ca am niste calduri...Voua nu va este cald de la sarcina?

Olga 33+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Joanna DD sa fie alaturi de voi. Mai ai asa de putin...Eu cred ca pericolul cel mare a trecut si totul va fi bine.

Olga 33+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Salut fetele! ,am intrat si eu sa mai dau un semn de viata. Scuze ca ma prezint asa de rar dar in perioada asta cu toate durerile de incheieturi si cu taoata buricuta de balena ma simt parca cel mai bine din toata sarcina. Aici la noi a venit primavara de-adevaratelea, de ceva timp asa ca profit de vremea frumoasa de flori si pasarele si sunt mai mereu pe afara la plimbarici, bine ca dupaia vin rupta de oboseala de nici nu mai pot sa vorbesc(ceea ce la mine e exceptie).
Am vazut ca au iesit o gramada de ghiocei, se vede ca e primavara.Un sipentru toate proaspetele mamici si sa le traiasca bebeii sa fie sanatosi, cuminti si papaciosi.
M-am speriat un pic cand am vazut explozia de bebei de pe prima pagina, mi-e ca intr-o zi intru pe forum si ma trezesc ca sunt singura. Da ma bazez pe Ilincasi pe Alina.n. ca sunt in aceasi perioada ca mine.
Pupici si o sa incerc sa recuperez cate ceva.

34+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Ayla, jos palaria in fata ta; cind vad ce probleme ai tu, mi-e jena ca ma vaiet pt. ale mele E bine sa te descarci, nu vad de ce ar trebui sa te interiorizezi; s-ar produce prea multe frustrari si ar fi mai rau

***

Silvia 4, de ca sa "te bage la nascut"? Felicitari pentru "avansare"

***

Denisa, Ilinca la macar inca 4, 5 inainte!!!

Gina 36+
Da DD sa termin cu bine si aceasta saptamina!

bebe Ian Alexandru

Poze

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Pana apuc eu sa recuperez imi spune si mie cineva ce se mai stie de Maya? ultima oara cand am intrat pe forum fetele se intrebau ce e cu ea ca nu mai dadea nici un semn.

34+ cu

Mergi la inceput