Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009(91)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

salut fetele
LEELOO sa-ti traiasca bebelinul mic, sa fiti sanatosi amandoi !!!!
azi nu e o zi prea reusita pentru mine, sunt foaaaaaarte agitata. sper sa ma pot calma cat mai repede, ca topaie mutunelul meu in toate partile

diana 35+ David Gabriel
poze si filmulet 4D bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia4 spune:

Simona, hai ca mai are bebe ceva timp sa creasca! Sper si la mine sa mai stea acteva zile..

Silvia 38+ Natalia (cred)
http://picasaweb.google.com/mart.apr09/Silvia4?locked=true#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Leloo, felicitari pentru ghiocelul perfect!


Fille du Sud 37 cu Dragonbella
J- 15
Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

Citat:
citat din mesajul lui silvia4

Simona, hai ca mai are bebe ceva timp sa creasca! Sper si la mine sa mai stea acteva zile..

Silvia 38+ Natalia (cred)
http://picasaweb.google.com/mart.apr09/Silvia4?locked=true#


Silvia, si eu sper!
Ce-i drept, stiu foarte bine ca e mai bine sa nu depaseasca 3500 la nastere (sper sa ajunga pana acolo!) decat sa ajunga la peste 4000, dar parca ma asteptam sa fi luat ceva mai mult in saptamanile astea. In fine, sincer nici tanti doctorita nu m-a impresionat prea tare, nu stiu daca ma pot baza pe masuratorile ei sau nu...
Acum insa mai bine ne linistim si ne bucuram ca picii zburda sanatosi, oricate gramusoare or avea ei.



Simona 36+, cu ? Christian / Clara Michaela

mami de
Eric Christian (02.03.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Am scris 1 km si am pierdut... ca nu m-am inregistrat inainte de a posta....

Nu mai reiau toata povestea, doar un sfat pe care mi l-a dat pediatrul, care la inceput mi s-a parut cam aiurea, dar la noi a functionat, si ceva-ceva logica are. Deci: el zicea ca dupa ce bebe termina de papat si de rigait, trebuie pus in patut 20 minute pe partea stingá; astfel lapticul ramine in stomacel si e digerat corespunzator. Dupa aceste 20 de minute, bebe se intoarce pe partea dreapta si se lasa sa doarma asa, ca sa "plece" tot lapticul din stomac spre duoden si restul intestinului, asigurind astfel un fel de "flux tehnologic" corect .
Adevarul este ca desi de cind alaptez, nu a mai avut nici un episod de colici, uneori o mai vedeam prin somn ca se strimba inainte de a face cite un pirtzuletz sau kk, uneori mai scincea prin somn o data- de doua ori. De cind am aplicat "tactica"asta - mai mult ca sa nu ma simt eu vinovata ca nu am incercat - nu mai avem nici neplacerile astea.

Cit despre orar de masa, noi avem doua episoade de dormit luung (4 ore) si doua episoade de dormit f scurt (o ora jumate) sau adormit greu in 24 de ore; vad ca isi cam pastreaza orarul. Nu-mi plac episoadele de adormit greu pt ca e scincita, scapa sinul, adoarme si se trezeste nemultumita dupa 5 minute etc, dar....asta este. ne-om regla noi programul in timp...

if you can't say something nice, then don't say nothing at all
http://pisigri.blogspot.com/


Pisigri, multumim de sfaturi o sa incerc si eu !!!
Cat despre somn exact asa face si bebelina mea, 2 reprize lungi (de ex acum doarme de pe la 10) si apoi noaptea cel putin trezit la 1 ora
Cate grade ai in camera ei ?? cum o imbraci ?? mi-e teama sa nu o prea infofolesc dar azi a stranutat de vreo 2-3 ori

Mamica fericita de Alexandra

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

felicitari Leeloo! Bine ai venit pe lume Tudorica!

silvia - in jur de 3kg poate sa insemne si 3,2-3,3kg

38+
poze

AMR 12 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Felicitari noilor mamici !!!!!!!!!!!![

ALEXA101 , ESSEEA , LEELOO






Mamica fericita de Alexandra

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

Buna ziua fetele! Eu sunt sotul. Tocmai am vorbit cu (stati sa vad cum se scrie nickul ei, unde ma uit ? :P)Leloo gata am gasit:), si mi-a zis ca a sunat deja si v-a anuntat, am citit si postu (multumim foarte mult), cu ajutorul ei la telefon :P sunt cam confuz dar sper ca scriu unde trebuie!

Suntem incantati de Tudor, e mic si pitit, plange frumos, am alergat dupa o tanti pe un culoar de 200 m dupa el si tot nu m-a lasat sa il pozez. Cica diseara, sper sa apucam sa ii facem o pozica!

Emotii am avut multe, dar dupa ce am vazut pe bebe si pe sotie mi-am revenit! Dar urmeaza emotiile de tata!

Spitalu e 6/10
Doctoru 10/10 deci chiar 10!
Restu nu stiu amanunte :P ea stie mai bine, nu vreu sa va plictisesc sau sa zic prosti!

Pupici la pititci si mamici. Cum apare ceva am sa mai scriu!



Cristina cu bebe mic 38+

AMR: cateva ore (12martie2009)

nasterea in apa

pozici dragute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Leeloo, felicitari draga mea,
refacere rapida si mult laptic pt bb.
Tudor bine ai venit, sa ai parte de tot ce e mai bun si mai frumos pe lumea asta si felicitari si proaspatului si emotionatului tatic.

Sabina 35+ mamica de Maia Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

uuu, un tatic printre mamici!
Ce frumos!
Al meu nu ar face asa ceva, el si cu mess-ul se descurca f greu, e antitalent.

Felicitari si un Tudor norocos!

Gigelica +36 Victor-Andrei

Mergi la inceput