Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009(91)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Buna, fetelorDesi va urmaresc de foarte mult timp, astazi mi-am facut curaj si m-am hotarat sa scriu si eu. Astept, ca si voi, un ghiocel, pe 2 aprilie, cand am programata cezariana. As vrea, daca nu e tarziu, sa ma alatur grupului din care deja ma simt ca facand parte si sa ma treceti si pe mine in listuta cu urmatoarele date: UM:24.06.2008, DPN:31.03.2009, cezariana 2 aprilie 2009, mami de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADA1974 spune:

Felicitari Leeloo, sa fiti sanatosi.
Felicitari si celorlalte mamici si bbi.

Fetelor, ma treceti si pe mine pe prima pagina: voi naste miercuri, 18 martie, cezariana la 38s+2z, numele bb-linei nu este inca batut in cuie !!!

Pupici la toate.

ada 37 Maria (sau Andreea) - Sophia si Ana-Gabriela 4 ani.
AMR maxim 2 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Felicitari tuturor mamicilor!Asteptare usoara mamicilor in devenire si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Woaw ce de ghioceiFelicitari Leeloo ,refacere rapida si mult laptic!!!

Felicitari Eseea !!!
Felicitari Alexa!!!
Sa aveti bebei sanatosi si papaciosi!!!

Monica mamica fericita de Timeea Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADA1974 spune:

Florinela, si eu am fost racita (mai sunt putin), am luat OSCILLOCCOCIUM 1 la 6 ore, sirop pt gat STODAL, si calciu efervescent de 1gr - 3/zi, iar in nas mi-am pus OLYNTH de 2-3 ori/zi(chiar daca nu e indicat in sarcina, avand in vedere ca mai aveam 1-2 saptamani, dr a zis ca e OK), in schimb mi-a zis ca nu mi-ar recomanda paracetamol,iar pt febra sa iau algocalmin. Pt durere de gat mi-am pus compresa stropita cu apa si spirt.

Pupici si sanatate.


ada 37s+3z Maria (sau Andreea) - Sophia si Ana-Gabriela 4 ani.
AMR maxim 7 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_30 spune:

Buna fetele!Pe mine va rog sa ma scuzati ca nu scriu asa de des,dar stau in pat si va citesc mereu.Noi stam la pat de 2 saptamani cu celebrul Gynipral si no-spa.Fetele ma ajutati si pe mine cu parola pentru contul nostru.Vreau sa dau de numarul Mihaelei din Galati.Vreau sa-i trimit un mesaj de felicitari.Pup fetele!
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Fetele pe mine nu ma ajuta nimeni?

iulia 34 + Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:


Bine ai venit, ghiocel Tudor! Sa fi cumintel, papacios si necolicos!
Leeloo, felicitari, refacere rapida si mult laptic!



Denisa-Madalina 34+ cu Adela-Marisa
AMR 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia4 spune:

Bravo, Leeloo! Sa te refaci repede si sa te bucuri de bebitul tau! Tudor, bine ai venit! Sa ai o viata frumoasa!

Silvia 38+ Natalia (cred)
http://picasaweb.google.com/mart.apr09/Silvia4?locked=true#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia_30

Buna fetele!Pe mine va rog sa ma scuzati ca nu scriu asa de des,dar stau in pat si va citesc mereu.Noi stam la pat de 2 saptamani cu celebrul Gynipral si no-spa.Fetele ma ajutati si pe mine cu parola pentru contul nostru.Vreau sa dau de numarul Mihaelei din Galati.Vreau sa-i trimit un mesaj de felicitari.Pup fetele!
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Fetele pe mine nu ma ajuta nimeni?

iulia 34 + Maria


Iulia, activeaza-ti PM-ul si iti trimit eu parolele.


Simona 36+, cu ? Christian / Clara Michaela

mami de
Eric Christian (02.03.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Buna din nou,

Am incercat sa dorm putin in ideea ca o sa-mi treaca starea asta de "slabiciune". Ma simt fara putere, cu o usoara senzatie de voma. Nu am o explicatie pentru aceasta stare.

In plus pitonul se foieste, ii este tot mai greu si ii tot vad capusorul pe langa ficatul meu sau chiar stomac.

Asa ca...am sunat iar la CBC si le-am zis ca nu ma pot duce si ca as dori sa gasim o alta solutie. Mi-a zis ca nu imi pot trimite prin curier decat de la sediul din Cluj si ca dureaza aproximativ 2-3 saptamani. Am insistat si solutia a fost: se duce sotul meu si ia contractul, insista sa semneze in numele meu, daca nu se poate imi aduce contractul, il duce in alta zi inapoi si ia kit-ul.
Daca nu vom reusi inseamna ca e un semn si nu trebuie sa recoltam celule stem, nu?

Leeloo,Alexa, felicitari!!! Sa va bucurati de ghioceii vostri!

Gigelica +36 Victor-Andrei

Mergi la inceput